14 причин, чому ваш організм зневоднений
21.03.2019 601 0 newsdaily.org.ua

14 причин, чому ваш організм зневоднений

В закладки

14 причин, чому ваш організм зневоднений

© shark_749/IStock

Зменшення кількості води в нашому організмі навіть на, здавалося б, незначні 1,5% призводить до серйозних наслідків – зниження настрою, когнітивних функцій, рівня енергії.

Причини зневоднення можуть бути очевидними (жаркий день, заняття спортом, недостатнє пиття) і неочевидними (ряд захворювань і станів).

1. Діабет

Діабетики, особливо ті, хто не знає про своє захворювання, піддаються найбільшому ризику. Коли рівень глюкози в організмі високий, надлишок цукру виводиться за рахунок підвищеного сечовиділення. Якщо у вас діабет і ви постійно відчуваєте спрагу, вам необхідно проконсультуватися з лікарем щодо контролю цукру в крові.

2. ПМС у жінок

Зміна гормонального фону у цей період призводить до необхідності збільшення споживання рідини. Чим болючіше проходить ПМС, тим сильніше знижується рівень гідратації організму. Тому важливо в цей період збільшити споживання води на 1 склянку.

© Rawpixel/IStock

3. Прийом лікарських препаратів

Побічні ефекти багатьох препаратів, які ви приймаєте, можуть виявлятися дегідратації організму. Наприклад, ліки для стабілізації тиску можуть викликати зневоднення. Якщо в інструкції це згадано, то варто збільшити споживання води.

4. Низьковуглеводні дієти

Вуглеводів завжди супроводжує рідина. Зменшуючи кількість вуглеводів, ви урезаете та споживання рідини. Деякі корисні вуглеводи, як вівсянка, макарони твердих сортів, коричневий рис вбирають воду в процесі приготування, тому відмовлятися від них недоцільно.

© priyanka98742/Pixabay

5. Стрес

Перебуваючи в стресовому стані, організм виробляє гормони стресу, наднирники при такій постійної навантаженні виснажуються, що призводить до недостатності. Наднирники ж і регулюють рівень рідини в організмі, виробляючи альдостерон. Рішенням може послужити тільки позбавлення від стресу.

6. Синдром роздратованого кишечника

Симптоми подразненого кишечнику (нудота, діарея) доповнюються ще і зневодненням. Більш того, багато страждають цим синдромом, обмежують себе в їжі, тим самим зневоднюючи організм ще більше.

©Pixabay

7. Тренування

У процес будь-тренування ви постійно втрачаєте воду. До того ж і після тренування втрата води продовжується. Зважування до і після тренування допоможе вам збалансувати вживання води: на кожен втрачений кілограм ваги випивайте від 0,5 до 0,75 л води.

8. Вагітність

Під час вагітності зростає швидкість кровообігу, посилюється навантаження на серце і збільшується потреба організму у воді. Тому важливо збалансувати споживання води, щоб не виникло набряклості, але щоб організм отримував належну гідратацію.

© AntonioGuillem/iStock

9. Старіння

Дорослішання і старіння організму людини притуплює відчуття спраги, так і здатність збереження рідини знижується. Зневоднення в такому випадку — досить часте явище. Намагайтеся пити достатню кількість води протягом дня.

10. Харчові добавки

Харчові добавки, натуральні або синтетичні, можуть володіти вираженим діуретичним ефектом, що призводить до дегідратації. Краще всього проконсультуватися з лікарем з приводу прийому даних добавок і дізнатися про особливості їх впливу на організм.

©
Maurício Mascaro/Pexels

11. Велика висота

Коли ви піднімаєтеся на висоту, тіло намагається адаптуватися – дихання стає частіше, збільшується виділення води через сечовипускання. Зневоднення організму відбувається саме із-за частого сечовипускання і важкого дихання, тому необхідно дотримуватися баланс.

12. Вживання алкоголю

Алкогольні напої впливають на організм таким чином, що змушують частіше спорожняти сечовий міхур, пригнічуючи антидіуретичний гормон. Алкоголь також погіршує здатність організму відчувати ознаки зневоднення.

© AlexPro9500/iStock

13. Вживання малої кількості фруктів і овочів

Достатню кількість фруктів і овочів в раціоні дає до 2 склянок води додатково. Якщо ви вживаєте мало овочів і фруктів, і не компенсуєте це споживанням води, зневоднення неминуче.

14. Грудне вигодовування

З грудним молоком від матері дитині рухається безліч речовин, у тому числі і вода. Це, природно, викликає зневоднення матері. В такому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем.

Читайте також 10 літніх продуктів, з якими ви уникнете зневоднення

3 причини зневоднення під час тренування
© Maurício Mascaro/Pexels Ви напевно чули про важливість режиму пиття, а особливо під час активних занять спортом. Адже зневоднений організм втрачає здатність регулювати
14 несподіваних причин зневоднення організму
© VladimirFLoyd/IStock Людське тіло складається з води приблизно на 60%, тому правильна гідратація дуже важлива. Згідно з дослідженнями, втрата всього 1,5% рідини
14 ознак, що у твоєму раціоні мало води
Про користь води ви чуєте звідусіль і, звичайно, це чиста правда. Проте, коли ви забуваєте пити воду або просто нехотите, то організму це не приносить радості. Ми
5 причин, чому ви весь час мерзнете
5 причин, чому ви весь час мерзнете
5 причин, чому ви весь час мерзнете
07.04.19 Поради про саморозвиток
© vladans/iStock Навіть влітку ви спите в шкарпетках і укрываетесь теплою ковдрою, а з-за холодних долонь друзі прозвали вас Сніговою королевою? Причин, за якими вас
10 причин навідатися до лікаря, якщо у вас завжди холодні руки
Якщо ви якийсь час провели на холоді, замерзли будинку або потримали холодне – немає нічого дивного в тому, що у вас холодні руки. Їм властиво час від часу бути
Зневоднення під час годування груддю: причини, симптоми і методи лікування
Ризик зневоднення матері при годуванні груддю досить високий, і це може стати серйозною проблемою. Грудне молоко майже на 90 відсотків складається з води, тому у жінки