10 причин навідатися до лікаря, якщо у вас завжди холодні руки
02.04.2019 498 0 newsdaily.org.ua

10 причин навідатися до лікаря, якщо у вас завжди холодні руки

В закладки

10 причин навідатися до лікаря, якщо у вас завжди холодні руки

Якщо ви якийсь час провели на холоді, замерзли будинку або потримали холодне – немає нічого дивного в тому, що у вас холодні руки. Їм властиво час від часу бути прохолодними, так як кров спрямовується до життєво важливих органів. Як тільки організм опиниться в теплі – зігріються і кінцівки. Але що робити, якщо ви стали помічати, що руки практично постійно холодні, а відігріти їх не виходить навіть за сильної спеки?

Дуже холодні руки без причини – важливий привід звернутися до лікаря, так як це може бути сигналом розвитку серйозних хвороб.

Гіпотеріоз

Виникає при відсутності чи недостатній кількості гормонів щитовидки. При дисфункції залози з'являється відчуття холоду, набір ваги навіть при жорсткій дієті, втома і сонливість. Симптоми усунуться після відновлення рівня гормонів, з чим допоможе розібратися лише хороший спеціаліст.

Анемія

З'являється з-за нестачі необхідних мікроелементів, зокрема заліза і фолієвої кислоти. Низький гемоглобін призводить до того, що організм погано забезпечується киснем. Як результат – запаморочення, відчуття втоми і відсутність енергії. Здайте загальний аналіз крові, щоб дізнатися рівень еритроцитів, і зверніться до терапевта.

Діабет

Високий рівень цукру в крові також здатний впливати на ваші відчуття. Справа в тому, що цукор здатний руйнувати нервові з'єднання. З-за цього руки бліднуть, стають немов онемевшими. При нейропатії також варто порадитися з лікарем.

Шкідливі звички

Куріння впливає не тільки на дихальну систему. Воно звужує судини, з-за чого з'являється відчуття мерзлякуватості в пальцях.

Гіпотонія

Низький артеріальний тиск також негативно впливає на весь організм. З-за низького тиску кров спрямовується до життєво важливих частин тіла. Тому якщо крім холодних рук до симптомів додаються помутніння в очах, нудота і запаморочення – негайно зверніться до лікаря.

Стрес

Між іншим, саме стрес є причиною багатьох порушень в організмі. З-за високого рівня адреналіну кров'яні судини на кінцівках звужуються, тому ви починаєте відчувати холод в долонях.

Рівень естрогену

Ця проблема часто зустрічається у жінок. Через занадто високого рівня цього гормону судини стають більш чутливими до змін температури.

Нестача вітамінів

Вітамін В12 відповідає за вироблення кров'яних тілець. Із-за дефіциту елемента їх кількість скорочується, кисню в крові стає менше — і руки починають мерзнути. Щоб заповнити недолік вітаміну В12, досить включити в раціон червоне м'ясо і молочні продукти в потрібній кількості.

Прийом ліків

Деякі препарати мають судинозвужувальну ефектом. Після припинення курсу все прийде в норму.

Синдром Рейно

Дуже рідкісне захворювання, яке характеризується звуженням судин, блідість або посиніння рук, болю в пальцях. Сама по собі хвороба не особливо небезпечна, але через неї людина відчуває себе не комфортно. Крім того, існує більш високий ризик обмороження, ніж у інших людей.

Якщо почуваєте себе погано — не відкладайте візит до лікаря. Своєчасне втручання допоможе вчасно виявити причину і врятувати здоров'я.

Чому німіють, набрякають, потіють і холонуть руки і ноги
Як ми знаємо практично все, що відбувається з нашим тілом, вказує на роботу внутрішніх органів і загальний стан здоров'я. Ці сигнали важливо розпізнавати й помічати як
5 причин, чому жінки більш сприйнятливі до холоду
©Pixabay Дослідження показують, що жінки відчувають себе більш сприйнятливими до холоду за сукупністю фізіологічних, гормональних і психологічних причин. Сайт Fatherly
10 ознак того, що вам не вистачає заліза в організмі
© BlindTurtle/IStock Кожна людина знає, що потрібно підтримувати нормальний рівень гемоглобіну для того, щоб бути здоровим, адже цей елемент крові забезпечує перенесення
Уляна Супрун розповіла, чому можна їсти морозиво при захворюваннях горла
© Meest-Online.com Літо – це сезон морозива. Але як перестати їсти улюблені ласощі під час застуди? Відповідь дуже проста – не треба ні від чого відмовлятися. Далі ви
Натуральні зволожувачі для волосся, на які не потрібно багато коштів
© iprogressman/iStock Локони стають сухими з-за нестачі вітамінів і низької температури повітря. Холодні місяці вже близько, а значить проблема пересушеного волосся скоро
Причини болю в боці, на які варто звернути увагу
Біль у боці може здаватися тимчасовим незручністю, про який ми швидко забуваємо. Але є причини звернути особливу увагу на неї і дізнатися трохи більше про це.