10 ознак того, що вам не вистачає заліза в організмі
16.03.2019 628 0 newsdaily.org.ua

10 ознак того, що вам не вистачає заліза в організмі

В закладки

10 ознак того, що вам не вистачає заліза в організмі

© BlindTurtle/IStock

Кожна людина знає, що потрібно підтримувати нормальний рівень гемоглобіну для того, щоб бути здоровим, адже цей елемент крові забезпечує перенесення кисню в тканинах нашого організму. Брак заліза в крові нерідко призводить до проблем зі здоров'ям. Але як зрозуміти, чи достатньо гемоглобіну чи ні?

Редакція Newsdaily.org.ua хоче розповісти вам про 10 ознак того, що вам потрібно почати їсти більше продуктів, багатих залізом.

© BlindTurtle/IStock

Ламкість нігтів

Якщо ви помітили, що нігті стали занадто тонкими і ламкими, з'явилися ложкообразные поглиблення і западини – це тривожний знак. Вашому організму явно не вистачає заліза в крові. Можна спробувати виправити проблему різними б'юті-засоби для нігтів, але все ж вона не вирішиться, якщо ви не усунете першоджерело проблеми – брак гемоглобіну.

Раптовий біль у м'язах

Біль у м'язах може виникнути, якщо ви посилено займалися спортом, або ваша робота пов'язана з високою фізичною активністю. Але якщо вона з'являється абсолютно несподівано – вам потрібно відправитися в лікарню і здати аналіз крові, щоб дізнатися рівень заліза в крові.

© Emily Hale/Flickr

Мармурово-біла шкіра

Є люди, які народилися з дуже блідою шкірою. Але якщо вона залишається мармурово-блідою після занять спортом – це говорить про те, що вам не вистачає заліза в крові. Після будь-якої фізичної навантаження щоки повинні червоніти, навіть якщо від природи у вас дуже «аристократична шкіра».

Геофагія

Це явище характерне не тільки для тварин, але і людей. Простими словами, це – бажання поїдати пісок, крейда, землю або інші неїстівні речі. Під час вагітності лікарі можуть запевнити, що цей симптом не має вас турбувати. Але якщо ви не вагітні, а хочете поласувати землею – пора звернутися за медичною допомогою.

© Myriams-Fotos/Pixabay

Читайте також: Австралієць 60 років поспіль здавав кров раз у тиждень. І врятував життя 2.4 мільйонів дітей

Задишка

При нестачі гемоглобіну може відбуватися задишка, так як ваш організм і внутрішні органи мають потребу в кисні, яким ви їх не постачає. Якщо ви, наприклад, намагалися наздогнати автобус, а потім вам було важко дихати, з'являлося запаморочення – це тривожний дзвіночок, який не варто ігнорувати.

Холодні стопи або руки

Люди дивуються, коли доторкаються до ваших рук або стоп, так як вони холодні навіть в жарку пору року. Можливо, ви вже звикли до цього, але не варто вважати подібний симптом малозначимим. Позбутися від нього допоможе підвищення рівня заліза в крові.

© Anagha sparrow/Flickr

Сонливість

Сонливість теж може говорити про те, що ви відчуваєте брак гемоглобіну. Звичайно, якщо ви спите мало, багато працюєте – сонливість не пов'язана з рівнем заліза в крові. Але якщо ваш сон тривалий, а ви все одно відчуваєте себе виснаженим і втомленим – пора записатися на прийом до лікаря.

Часті інфекції

Ви помітили, що останнім часом занадто часто хворієте? Можливо, причина не в тому, що ви легко одяглися, або хтось на роботі включив кондиціонер. Брак заліза в крові може стати причиною частих інфекцій, так що буде не зайвим перевіритися у фахівця, щоб дізнатися точно, в цьому причина вашої застуди.

© Allan Foster/Flickr

Проблеми з концентрацією уваги

Ви телефонуєте подрузі, але забуваєте, навіщо дзвонили. Ви прочитали рецепт в книзі, вирішили купити продукти в супермаркеті, але не можете згадати, що саме потрібно для готування. Хтось називає це «дівочою пам'яттю». Але проблеми з концентрацією уваги і пам'яттю можуть вказувати і на низький рівень гемоглобіну.

Синдром неспокійних ніг

Про нестачу заліза в крові може вказувати і синдром неспокійних ніг. Звернутися до лікаря варто тоді, коли ви не знаєте, куди подіти свої ноги: скручиваете їх, сидячи за столом, перекладаєте ногу на ногу і т. д.

Важливий момент

Вирушаючи до лікаря, не забудьте сказати йому про те, що ви курите (якщо це так). При аналізі крові у вас може спостерігатися підвищений рівень гемоглобіну, але насправді їх молекули непрацюючі, так як нікотин шкодить клітинам гемоглобіну, що негативно відбивається на їх транспортування кисню.

Читайте також: 12 міфів і фактів про дитячих вакцинах

6 дивних ознак, що вашому організму не вистачає заліза
Залізо є одним з найбільш важливих поживних речовин в нашому раціоні, оскільки воно допомагає різних білків доставляти кисень тілу. Проте велика частина людей у світі не
Лікарі визначили 9 ознак, які вказують на недолік заліза в організмі
© fizkes/iStock Серцебиття, суха шкіра і болючість в роті не обов'язково є симптомами, які ви могли б асоціювати з дефіцитом заліза. За словами Всесвітньої організації
5 овочів з високим вмістом заліза
Залізо є важливою частиною підтримки здорового тіла. Один з легких способів дотримуватися добової норми цього мінералу в організмі — включати в раціон овочі. Ми
Гемоглобін і вагітність: як підвищити його рівень під час очікування дитини
© NataliaDeriabina/iStock Організм потребує підвищення рівня гемоглобіну під час вагітності, тому що жінці в положенні потрібно більше кисню в крові. Його потрібно прямо
6 ознак серцевих захворювань, які варто перевірити у себе
© dobok/IStock На жаль, серцево-судинні захворювання залишаються однією з основних причин смертності в усьому світі. Лікарі пов'язують це з пізньою діагностикою, адже
Які продукти варто їсти, щоб поповнити запаси заліза в організмі
© rawpixel.com/Pexels У людському організмі виконує багато функцій, але особливо воно важливо для крові та процесу клітинного дихання. Недолік заліза позначається на