13 інновацій, які зробили в цьому році світ краще
16.04.2019 701 0 newsdaily.org.ua

13 інновацій, які зробили в цьому році світ краще

В закладки

13 інновацій, які зробили в цьому році світ кращим

© alphaspirit/IStock

У сучасному світі людство як і раніше зіштовхується з безліччю глобальних проблем. Тим не менш новатори старанно працюють над тим, щоб змінити це. Звичайно, ми дуже далекі від ідеального суспільства, де кожна людина має рівними можливостями, але з кожним днем світ стає трохи краще. Видання Mashable відзначило головні інновації року, які наблизили нас до мети.

Вміст матеріалу

Інновації, які зробили світ краще в 2018 році

Над тим, щоб зробити світ краще працюють не тільки великі компанії, але і невеликі стартапи. Ось 13 головних досягнень року у сфері відкритості, рівності та безпеки.

1. Starbucks для слабочуючих

© mashable.com

Мережа кав'ярень Starbucks відкрила перше в США заклад для глухих і слабочуючих клієнтів. Співробітники кав'ярні володіють мовою жестів, тому відвідувачі з особливими потребами не мають жодних проблем з тим, щоб замовити чашку кави. Крім цього, крок Starbucks допоміг привернути увагу до проблеми недоступності більшості громадських місць для безлічі людей.

2. Соціальний захист для хатніх робітників

У США люди, які займаються прибиранням приватних будинків, практично позбавлені будь соціального захисту. Але незабаром це має змінитися. Громадська організація Alia запустила спеціальну платформу, де клієнти хатніх робітників можуть добровільно жертвувати кошти на медичну страховку останніх.

3. Браслет, який допомагає діагностувати недоїдання

© mashable.com

Проблема нестачі їжі все ще дуже актуальна для багатьох африканських країн. У 2018 році організація International Rescue Committee запустила програму розповсюдження спеціальних браслетів, які допомагають визначити ступінь нестачі ваги у дітей. Це дозволить волонтерським і урядовим місій швидше реагувати на проблему недоїдання.

4. Боротьба з антисанітарією

© mashable.com

У світі щорічно понад 800 тисяч дітей помирають від хвороб, пов'язаних з не належними санітарними умовами. Боротися з цією проблемою почав Білл Гейтс, благодійний фонд якого провів конференцію в Китаї, де були продемонстровані нові технології у цій сфері.

5. Адаптивний контролер Xbox

© mashable.com

Компанія Microsoft розробила спеціальний контролер, який дозволяє користуватися ігровою консоллю Xbox людям з обмеженими можливостями. Девайс активно використовується для реабілітації пацієнтів з порушеннями рухової активності.

6. Правова допомога засудженим за вживання марихуани

© mashable.com

У багатьох американських штатах вживання марихуани було офіційно дозволено. Але проблема полягає в тому, що величезна кількість людей були засуджені за канабіс до його легалізації. Громадська організація Code for America допомагає цим громадянам скасувати судові рішення. Це дуже важливо, оскільки тисячі американців позбавлені водійських прав і можливості знайти гідну роботу за вживання легалізованого речовини.

7. Використання Alexa для пожертвувань

© amazon.com

Голосовий помічник Alexa від Amazon часто піддається критиці з-за проблем з конфіденційністю, але в 2018 році він обзавівся дуже корисною функцією. Тепер кожен може швидко зробити невелику пожертву у будь американських благодійних фондів. Для цього достатньо повідомити про своє бажання Alexa.

8. Емодзі для людей з обмеженими можливостями

© Apple

Компанія Apple, спільно з рядом громадських організацій і благодійних фондів, розробила спеціальний набір емодзі для людей з обмеженими можливостями. Найближчим часом він буде схвалений консорціум Unicode, після чого стане доступним для використання.

9. Глобальна база даних біженців

© mashable.com

Проблема біженців є однією з найскладніших у 21 столітті. Мільйони людей змушені залишати свої будинки, щоб знайти безпечне місце для життя. ООН спільно з безліччю урядових і незалежних організацій, створили глобальну базу інформації про переселенців. Це дозволяє приймаючим країнам оперативно реагувати на потреби людей.

10. Гендерно нейтральна торгова майданчик

© mashable.com

Великий фінський торговий центр Stockmann відкрив нову секцію під назвою One Way. Це фактично перша в світі гендерно нейтральна торговельна площадка. Ідею підтримали багато відомих брендів одягу, представивши ексклюзивні колекції для Stockmann.

11. 3D друк будинків

New Story, некомерційна організація, що базується в Силіконовій долині, в партнерстві з будівельною компанією ICON, представили величезний 3D-принтер. Дивно, але з його допомогою можна створювати компактні житлові будинки. У 2019 році цю технологію почнуть використовувати для забезпечення житлом людей у Сальвадорі.

12. «Орган на чіпі»

© mashable.com

У 2018 році американські вчені представили технологію «орган на чіпі», яка дозволяє вирощувати клітини в 3D просторі. Такі інновації відкривають абсолютно нові можливості для випробувань революційних методик лікування різних захворювань.

13. Автомобільний килимок подвійного призначення

© ofertasford.com.br

В Бразилії з'явилися спеціальні автомобільні килимки, які можна використовувати в якості пандусів. Це значно полегшує життя водіям з обмеженими можливості, оскільки більшість міст практично ніяк не пристосовані для інвалідів-візочників.

Скільки годин потрібно працювати в тиждень, щоб змінити світ, – Ілон Маск
© businessinsider.com Інженер, підприємець, мільярдер Ілон Маск для багатьох є взірцем для наслідування. Генеральний директор Tesla Motors всього в житті домігся сам.
5 видів кросівок, на дизайн яких надихнула їжа
Здавалося, світ кросівок і світ продуктів харчування настільки далекі один від одного, що не можуть перетнутися. Але насправді їжа вже неодноразово дизайнерів надихала
Переваги та недоліки сучасних гаджетів, про яких ви не замислювалися
© Pixabay Технології постійно еволюціонують. Розвиток відбувається настільки швидко, що іноді важко за всім встежити. Висока конкуренція і нові технічні можливості
15 нових технологій, які здатні врятувати світ від глобальних катастроф
© Zapp2Photo/iStock Не секрет, що майбутнє нашої цивілізації знаходиться виключно в наших руках. Розуміючи це, Центр безпеки та охорони здоров'я Джона Хопкінса (Ізраїль)
Sims 4 готує нове незвичне розширення для своїх користувачів
© Electronic Arts Світ популярної серії комп'ютерних ігор Sims завжди був досить яскравим, але тепер він стане ще яскравішим! Справа в тому, що Electronic Arts
Starbucks будуть блокувати порноролики на своєму спільному Wi-Fi в 2019 році
© Adrianna Calvo/Pexels У 2019 році кавова франшиза Starbucks почне блокувати доступ до порнографическому контенту у своїх закладах. Мова йде про спеціальні фільтри, які