Топ-30 фільмів про супергероїв, які вийшли за останні 20 років
27.06.2019 765 0 newsdaily.org.ua

Топ-30 фільмів про супергероїв, які вийшли за останні 20 років

В закладки

Топ-30 фільмів про супергероїв, які вийшли за останні 20 років

©SerhiiBobyk/IStock

В кінці минулого століття фільми про супергероїв збирали переважно дитячу аудиторію, тому виходили рідко. 20 років тому таке кіно дуже неоднозначно сприймалося глядачами. Наприклад, картина «Бетмен і Робін» з участю Джорджа Клуні провалилася в прокаті і стала причиною кризи в кар'єрі актора. Але незабаром на ринок вийшла Marvel і все змінилося. Тепер супергеройське кіно – це багатомільярдна індустрія.

Топ-30 кращих фільмів супергеройське

Якщо ви все ще не знайомі зі світом супергероїв, то ознайомтеся з цим рейтингом найкращих фільмів за останні 20 років.

Видання Vulture опублікувало цей рейтинг близько 5 років тому. В кінці кожного року список поповнюється свіжими картинами, тому завжди залишається актуальним. Ось які фільми варто подивитися, якщо вас зацікавила супергеройська тематика.

30. Місто героїв (2014)

© vulture.com

Анімаційний фільм, у якому гармонійно поєднуються американська і японська культури. Крім цього, герої стрічки задаються філософськими питаннями про протистояння добра і зла. Ну і, звичайно ж, тут дуже багато якісного екшену і комічних сцен.

29. Люди Ікс (2000)

© vulture.com

Один з кращих фільмів франшизи про мутантів з надздібностями. В першу чергу картина запам'яталася завдяки відмінному підбору акторів. Х'ю Джекман, Патрік Стюарт, Іен Маккеллен, Ганна Пэкуин та інші впоралися зі своїми ролями просто чудово. Крім цього, картина може похвалитися збалансованим сюжетом, чого не скажеш про більшість інших фільмів про Людей Ікс.

28. Лего Фільм: Бетмен (2017)

© vulture.com

Більшість фільмів про Бетмена – це досить похмурі історії, але ця картина є яскравим винятком. Тут головний герой виглядає трохи безглуздо і навіть комічно. Насправді це повернення до витоків, адже в коміксах 40-х років цей супергерой досить смішним персонажем.

27. Суперсімейка 2 (2018)

© vulture.com

Зазвичай супергерої це дуже серйозні персонажі, які рятують світ з кам'яним виразом обличчя. В продовження анімаційного фільму «Суперсімейка» акцент зроблений на людських рисах героїв, що і є головною родзинкою стрічки.

26. Хроніка (2012)

© vulture.com

Досить похмура картина, яка була сприйнята неоднозначно, але незабаром знайшла статус культової. Історія про підлітків, які отримали надздібності, але не змогли знайти гідного застосування.

25. Людина-павук (2002)

© vulture.com

Тобі Магуайр виглядав не найкращим кандидатом на роль людини-павука, адже він далеко не найкращий жартівник в Голлівуді. Справа в тому, що комічна складова завжди була невід'ємною частиною цієї франшизи. Тим не менш актор відмінно, хоча й своєрідно, впорався з роботою. В результаті вийшов один з найпопулярніших фільмів про людину-павука.

24. Чудо-жінка (2017)

© vulture.com

Це перший супергеройський фільм з серйозним бюджетом, сольним героєм якого став жіночий персонаж. Актриса Галь Гадот, яка виконала головну роль, впоралася з непростим завданням на відмінно. Безумовно, це одна з кращих робіт від DC.

23. Тор: Рагнарок (2017)

© vulture.com

Тор: Рагнарок – це, мабуть, один з найсмішніших фільмів від Marvel Studios. Хоча творці навряд чи ставили перед собою саме таку мету. Картина вийшла максимально несерйозною і навіть почасти дурною, але дуже цілісною і справді смішний.

22. Перший месник (2011)

© vulture.com

Це дуже американський фільм, який перенасичений занадто пафосним патріотизмом. Тим не менш картина вийшла дійсно якісним з точки зору постановки. Навіть з урахуванням недоліків, «Перший месник» заслуговує на звання одного з кращих супергеройське фільмів.

21. Перший месник: Протистояння (2016)

© vulture.com

У картині також зроблений акцент на політичній складовій, але це практично не відволікає від чудово поставлених бойових сцен. В фільмі дуже багато персонажів, тому повністю розкрити кожного з них не вийшло. Тим не менш стрічка вийшла більш ніж достойною.

20. Вищий пілотаж (2005)

© vulture.com

Мабуть, це одна із самих забавних історій про супергероїв з існуючих на сьогодні. Звичайно, це твердження буде актуальним, якщо обмежити вибір виключно сімейними фільмами. Картина розповідає про підлітка, який починає навчання в спеціальному закладі для супергероїв.

19. Хеллбой: Герой з пекла (2004)

© vulture.com

Гільєрмо дель Торо відомий своїм неповторним візуальним стилем, який режисерові вдалося перенести і в супергеройське кіно. «Хеллбой: Герой з пекла» хороший саме картинкою, а не сюжетом. Тим не менш під час перегляду ви навряд чи будете нудьгувати.

18. Люди Ікс 2 (2003)

© vulture.com

Перші кілька хвилин цієї картини – це, мабуть, найкраще з того, що ми бачили у фільмах про супергероїв. Зав'язка задає тон всієї історії, тому стрічка виглядає на одному диханні. Деякі сюжетні неузгодженості практично ніяк не впливають на загальне сприйняття.

17. Люди Ікс: Дні минулого майбутнього (2014)

© vulture.com

«Дні минулого майбутнього» — це абсолютно неоригінальний фільм, який практично повністю складається з штампів. Тим не менш він об'єднує в собі все найкраще, що ми бачили за довгі роки існування франшизи. Картина гарна як сюжетно, так і постановкою.

16. Залізна людина (2008)

© vulture.com

Перший фільм про Залізну людину вийшов трохи затягнутим, але він стає краще з кожною хвилиною екранного часу. Крім цього, Роберт Дауні-молодший зіграв, мабуть, саму запам'ятовується роль у своїй кар'єрі.

15. Хелбой 2: Золота армія (2008)

© vulture.com

Гільєрмо дель Торо врахував всі помилки попереднього фільму, тому «Золота армія» вийшла практично еталонним фільмом про супергероїв. Картина в міру похмура, дуже динамічна і моментами кумедна.

14. Каратель: Територія війни (2008)

© vulture.com

Варто розуміти, що цей фільм не має нічого спільного з «Карателем» 2004 року. Це зовсім інша історія, яка не схожа на будь-яке інше супергеройське кіно. «Територія війни» — це кримінальний бойовик, в якому знайшлося місце деяким елементам з картин про людей з надздібностями.

13. Людина-павук 2 (2004)

© vulture.com

Продовження історії про людину-павука вийшло навіть кращим, ніж оригінальна картина. У другій частині Тобі Магуайр впорався з роллю чудово, змусивши замовкнути всіх критиків. В плані сюжету стрічки також не може бути жодних претензій.

12. Людина-павук: Повернення додому (2017)

© vulture.com

«Повернення додому» — це напрочуд якісна комбінація дійсно якісного гумору і драматичної складової. Крім цього, тут присутні всі необхідні елементи для супергеройського кіно. Безумовно, це одна з кращих історій франшизи.

11. Залізна людина 3 (2013)

© vulture.com

Нетиповий супергеройський фільм, де знайшлося місце не тільки екшену, але і філософським роздумам. І це додає картині значущості. А ще Роберт Дауні-молодший знову впорався з роботою на тверду п'ятірку.

10. Перший месник: Інша війна (2014)

© vulture.com

Фільми про Капітана Америка завжди були дуже політизовані, але в «Іншій війні» все трохи по-іншому. Звичайно, пафосний патріотизм нікуди не зник, але він відійшов на другий план. Це більш універсальна картина, яка актуальна і за межами США.

9. Повернення Супермена (2006)

© vulture.com

До перезапуску франшизи глядачі ставилися скептично, але новий «Супермен» виявився неймовірно успішним проектом. Картина вийшла одночасно свіжою, але не втратила зв'язок з витоками. Мабуть, це одне з кращих повернень у світі супергеройського кіно.

8. Бетмен: Початок (2005)

© vulture.com

«Бетмен: Початок» – це один з кращих фільмів від DC Comics. Крістофер Нолан зважився на дуже ризикований крок, коли взявся за роботу над супергеройським картиною в стилі неонуар. Але це чудово спрацювало. Похмура атмосфера стрічки гармонійно поєднується з головним персонажем.

7. Incredibles (2004)

© vulture.com

Один з кращих мультиплікаційних фільмів про супергероїв. По-перше, візуальний стиль картини просто чудовий, а по-друге, тонкий політичний підтекст робить стрічку цікавою і для дорослої аудиторії. До речі, «Суперсімейка» отримала цілком заслужений Оскар.

6. Месники (2012)

© vulture.com

Перші «Месники» — це, безумовно, один з головних фільмів від Marvel. У фільмі присутня величезна кількість яскравих персонажів, більшість з яких зуміли розкрити свої характери до кінцівці. Крім цього, постановка заслуговує окремої похвали.

5. Людина-павук: Через всесвіт (2018)

© vulture.com

Багатьом здавалося, що франшиза про людину-павука назавжди пішла в забуття, але свіжий мультиплікаційний фільм все змінив. По-перше, візуальний стиль картини викликає тільки захоплення, а по-друге, це повернення до витоків. Стрічка заснована на класичних коміксах з минулого століття.

4. Темний лицар (2008)

© vulture.com

Ще один дійсно знаковий фільм, поставлений Крістофера Нолана. Продовження вийшло не менше атмосферних, ніж «Бетмен: Початок», але картина стала більш динамічною. Крім цього, акторський склад підібраний ідеально.

3. Невразливий (2000)

© vulture.com

Невразливий – це нетиповий фільм про супергероїв, оскільки він знятий за оригінальним сценарієм, а не заснований на коміксах. Це дозволило уникнути давно обридлих штампів. Детективний сюжет пішов стрічці тільки на користь, а постановка Найта Шьямалана близька до ідеальної.

2. Логан (2017)

© vulture.com

«Логан» – дивовижний фільм хоча б тому, що він викликав інтерес не тільки серед фанатів супергеройське історій, але і більш широкого кола глядачів. Картина виглядає на одному диханні, тут немає зайвого пафосу і затягнутості. Крім цього, в «Логане» Х'ю Джекман останній раз приміряв на себе роль одного з найбільш упізнаваних персонажів.

1. Чорна Пантера (2018)

© vulture.com

«Чорна Пантера» стала справжнім проривом для Marvel. Цей фільм довів, що супергеройське кіно може бути дуже близьким до цього кінематографічного мистецтва. Звичайно, у стрічці впізнається фірмовий стиль Marvel, але це не дратує навіть найдосвідченіших глядачів.

Який фільм подивитися?

Всі ці картини, безумовно, гідні вашої уваги. Якщо ви хочете просто подивитися хороше кіно, то вибирайте будь-який твір з представленого рейтингу. Для тих, хто бажає зануритися в супергеройське фільми з головою, цього буде недостатньо. У такому випадку варто вивчити кожну франшизу в хронологічній послідовності, оскільки там присутня величезна кількість відсилань і алюзій.

Топ-10 фільмів X-Men — від найкращих до найгірших
Киновселенная X-Men переживала різні часи. Було кілька неймовірно успішних фільмів, які збирали значні суми в прокаті, але деякі картини вийшли відверто провальними.
20 кращих фільмів за коміксами Marvel: від гіршого до кращого
© Antonio_Diaz/Pexels Два роки тому киновселенная Marvel принесла своїм творцям рекордні 12 мільярдів доларів. Це незрівнянно більше, ніж зуміли заробити франшизи «Гаррі
5 коміксів, які варто прочитати перед переглядом Дэдпула-2
©fanfest.com Любите історії про супергероїв від киновселенной Marvel і плануєте подивитися новий фільм Дэдпул-2? Ми розповімо вам про коміксах, які варто прочитати перед
5 кращих комп'ютерних ігор минулого року, в які варто зіграти
© krung99/IStock 2018 рік був гарячим для всіх, хто захоплюється відеоіграми, адже за останні 12 місяців відбулося чимало гучних релізів. Якщо ви ще не встигли
9 сцен з улюблених фільмів, які змінювалися у різних країнах
©popsugar.com Сьогодні ми хочемо представити вашій увазі 9 сцен з улюблених фільмів, які пережили зміни в різних країнах світу. «Вартові Галактики» Для фільму «Вартові
23 кращих анімаційних фільми, які можна дивитися з дітьми
Ідеальний дитячий фільм дозволяє збалансувати сімейний контент і доступну історію зі зрілими темами і чудовими візуальними ефектами. Безліч кінематографістів націлені