4 методу створити безпечний пароль, який ви зможете запам'ятати
19.04.2019 921 0 newsdaily.org.ua

4 методу створити безпечний пароль, який ви зможете запам'ятати

В закладки

4 методу створити безпечний пароль, який ви зможете запам'ятати

Досить складно балансувати між необхідністю придумати собі складний пароль, який не зламають хакери, і в той же час, щоб його можна було легко запам'ятати. За деякими оцінками, добре захищені тільки 8% користувачів, які не використовують повторно паролі, а також користуються генераторами паролів, складних для злому. Решта з нас все ще шукають рішення.

Анатомія пароля, який неможливо зламати:

  • Чим довший пароль, тим важче його зламати. Краще, щоб в ньому було не менше 12 символів
  • Імен, місць, літературних слів і слів з словників слід уникати
  • Всі символи потрібно змішувати, використовуючи великі літери, числа і знаки пунктуації

Ці три правила значно ускладнюють завдання для хакерів. Стратегії, які використовують зломщики паролів, вийшли на неймовірно ефективний рівень, тому вкрай придумувати нестандартний пароль. Експерт з безпеки Брюс Шнайер говорить про те, що хакери в наш час використовують досить складні алгоритми, які допомагають швидко зламати дві третини всіх паролів. Кілька прикладів паролів, які були зламані:

123456, 123456789, пароль, адмін, 12345678, 111111, 000000, абв123, я люблю тебе

Якщо вам цікаво, безпечний обраний вами пароля, ви можете перевірити його за допомогою онлайн-програми, наприклад, OnlineDomainTools. Ви також можете згенерувати пароль. Єдина проблема з вибором випадкового пароля — його важко запам'ятати. Якщо ви підбираєте нелогічний набір символів — такий пароль буде настільки ж складно запам'ятати, наскільки і зламати, поки хто-то все-таки це не зробить.

4 методу, як вибрати надійний пароль

Метод Брюса Шнайера

Експерт з питань безпеки Брюс Шнайер запропонував цей метод ще в 2008 році, який він як і раніше рекомендує. Візьміть пропозицію і перетворіть його пароль. Пропозиція може бути про щось особисте, то що ви запам'ятаєте. Візьміть слова з речення, потім скоротіть і об'єднайте їх унікальними способами для створення пароля. Ось чотири приклади пропозицій, які я зібрав разом.

  • WOO!TPwontSB = Woohoo! The Packers won the Super Bowl! (Пакувальники виграли Суперкубок!)
  • PPupmoarT@O@tgs = Please pick up more Toasty O s at the grocery store. (Будь-ласка, заберіть більше пластівців в продуктовому магазині).
  • 1tubuupshhh...imj = I tuck button-up shirts into my jeans. (Я заправляю сорочку в джинси).
  • W?ow?imp::ohth3r = Where oh where is my pear? Oh, there. (Де ж, де моя груша? О, ось).

Метод електрума

Для управління гаманцем з біткойнами вимагається високий рівень безпеки, який багато в чому залежить від пароля. Увійдіть у Electrum. Гаманець Electrum пропонує вам сгененрировать 12-символічний ланцюг, яка дає вам доступ до вашої криптовалюте. Ланцюг служить основним паролем для ваших біткойнів.
Цей тип пароля також називається парольного фрази, і він являє собою дещо новий підхід до безпеки. Замість складної для запам'ятовування послідовності символів ви можете придумати довгу фразу.

Як ви можете створити власну ланцюг з 12 слів? Все просто: придумайте 12 випадкових слів. Ви можете почати з фрази, наприклад «Навіть в холодну зиму собаки грають з мітлами і ганяють сусідських котів». Просто переконайтеся, що це не проста фраза або фраза, взята з літератури. Ви також можете взяти 12 випадкових слів: «Пляшка для качки бавовняної тканини з сапфірового дерева, хропіння, весла, різдвяна харизма». Такий пароль зламати насправді складно.

Метод ЧДО

Методи запам'ятовування і мнемонічні пристрої можуть допомогти вам запам'ятати складний пароль. Принаймні, це теорія, висунута вченими Університету Карнегі-Меллона, які пропонують використовувати метод Людина-дія-об'єкт (ЧДО) для створення та зберігання складних паролів. ЧДО отримав популярність в бестселері Джошуа Фоєра «Місячне світло» з Ейнштейном.

Метод виглядає наступним чином: виберіть зображення цікавого місця (пустеля Сахара). Виберіть фотографію знайомого або відомого людини (Бейонсе). Уявіть собі якесь випадкове дію разом з випадковим об'єктом (Бейонсе їде в тракторі по Сахарі).

Метод запам'ятовування ЧДО має когнітивні переваги: наш мозок краще запам'ятовує візуальні і незвичайні образи і дії. Після створення і запам'ятовування кількох історій за методом ЧДО, ви можете використовувати їх для генерації паролів. Наприклад, ви можете взяти перші три літери з слів «їде» і «тракторі», щоб створити «едетра». Зробіть те ж саме для інших слів, об'єднайте придумані вами слова, і у вас вийде складний пароль, який буде здаватися випадковим для інших, але ви будете знати про що мова.

Фонетична м'язова пам'ять

Перейдіть на сайт генерує випадкові паролі. Створіть 20 нових паролів довжиною не менше 10 символів, включіть в них числа і заголовні букви і розділові знаки, якщо ви відчуваєте себе досить хоробрими). Перегляньте їх і спробуйте знайти фонетично структуровані — ті, які зможете озвучити в своїх думках

drEnaba5Et (доктор энаба 5 E. T.)

Введіть фонетичні паролі в текстовому документі, подивіться, як легко вони набираються і як швидко ви можете їх вводити. Легко вводяться паролі, як правило, запам'ятовуються набагато швидше. Роздрукуйте свій текстовий файл з паролями. Потім, по одному, змінити свої паролі на найбільш часто використовуваних веб-сайтах. Буде потрібно якийсь час, перш ніж ви їх повністю запам'ятайте, але потім вони щільно засядуть у вашій голові, навіть на кілька років.

Пам'ятайте про те, що не можна повторно використовувати один і той же пароль, комфортно користуватися програмами для управління паролями, для найбільш важливих додатків потрібно використовувати самі оригінальні паролі, і придумувати їх різними методами.

Як створити пароль на комп'ютері з ОС Windows
© mangpor_2004/iStock Якщо ви не використовуєте пароль для входу в обліковий запис на своєму комп'ютері, то можете зіткнутися з безліччю неприємностей. Наприклад, ваш
7 способів отримати доступ до комп'ютера, якщо ви забули пароль
© pexels.com Не вдається увійти в комп'ютер, тому що забули пароль? Це само по собі неприємно, а особливо коли потрібен доступ до важливих файлів. На щастя, є багато
Надійні способи захисту даних від злому і забутого пароля
В бажання убезпечити себе і свої особисті акаунти багато вдаються до посиленій системі захисту. Вибирають сложнообозначаемый пароль, налаштовують двофакторну
Черговий баг Instagram: популярна соціальна мережа показала паролі деяких користувачів
© bigtunaonline/IStock В роботі соціальній мережі Instagram стався серйозний збій, який поставив під загрозу безпеку деяких користувачів. Про це повідомляє видання The
Топ-10 порад щодо технічної безпеки, які повинен знати кожен
© Murat Göçmen/iStock Життя сучасної людини тісно пов'язана з інтернетом, тому питання безпеки в мережі актуальне як ніколи. Видання Lifehacker розповіло, що технічна
Безпечний інтернет: як захистити себе і свою дитину
© socialmediasl444/Flickr Безпека в інтернеті є дуже важливим моментом, який необхідно враховувати під час його використання. Тим не менш, до цих пір існує величезна