Як перевірити себе на самі небезпечні хвороби, які протікають безсимптомно
19.03.2019 517 0 newsdaily.org.ua

Як перевірити себе на самі небезпечні хвороби, які протікають безсимптомно

В закладки

Як перевірити себе на самі небезпечні хвороби, які протікають безсимптомно

© daizuoxin/IStock

Здоров'я — це найголовніший ресурс. Саме від нього залежить кількість енергії і якість життя. Не може бути щасливою і успішною життя, якщо немає здоров'я. Саме тому потрібно знати, як перевірити себе на самі небезпечні хвороби, щоб при несподіваному неприємному випадку швидко зреагувати і знайти оптимальне рішення.

Вміст матеріалу

Чому важливо перевіряти небезпечні хвороби до виникнення симптомів?

© metamorworks/IStock

Профілактика і своєчасне реагування на хворобу є основними завданнями кожної людини. Зараз є безліч способів перевірити і провести лікування майже всіх хвороб, адже медицина розвивається дуже стрімко. При правильному підході можна знайти ефективні методи лікування навіть хронічних захворювань. Раніше вчені довели, що лише 25% стану організму генетично зумовлені, і їх не можна виправити. Решта 75% можна регулювати харчуванням, навколишнім середовищем і, звичайно, профілактикою та діагностикою захворювань.

Навіть при відсутності серйозних симптомів, потрібно обов'язково регулярно перевіряти небезпечні хвороби до виникнення симптомів у спеціалізованих лікарів. Більшість процедур не супроводжуються неприємними відчуттями і повністю безпечні для здоров'я.

Якщо фахівці виявили у вас фактори, які призводять до розвитку якоїсь небезпечної хвороби, то на обстеження треба приходити не рідше, ніж раз на 6-12 місяців. А при наявності симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Регулярно відвідуйте лікаря, адже це досить проста і швидка процедура. Регулярне обстеження у фахівців дозволяє вчасно помітити початок розвитку небезпечних хвороб. Багато з них, виявлені на ранніх термінах, виліковуються. Систематичні перевірки здоров'я дозволяють підібрати необхідні засоби для корекції і сповільнити прогресування найбільш небезпечних хвороб.

Небезпека серцевих захворювань і як перевіряти себе

© metamorworks/IStock

Серцеві захворювання починаються з відчуття, що з вами відбувається «щось не так». Набряки, втома, пітливість, а також кашель — симптоми, які рідко приписують хвороб серця. Однак вони можуть допомогти попередити судинну проблему.

Серцево-судинні захворювання, як правило, з'являються з-за зайвої ваги, діабету, збільшеного артеріального тиску, шкідливих звичок, маленької физактивности, поганого харчування і сидячого способу життя.

Хвороби серця являють собою неоднорідну групу захворювань, тому призводять до різних уражень. Однак умовно їх можна розділити на 3 групи:

  1. Хвороби, що вражають клапанний апарат серця. До них відносяться різні набуті та вроджені вади серця.
  2. Захворювання, що вражають судини серця, та їх наслідки. До них відносяться ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, стенокардія, і т. д.
  3. Хвороби, які вражають тканини оболонок серця. До них відносяться перикардити, ендокардити, а також міокардити.

Причини цих хвороб можуть бути найрізноманітніші: від способу життя людини до генетичних дефектів. Їх об'єднує велика небезпека. Всі захворювання цієї групи без належного лікування прогресують і призводять до несумісних із життям порушень у роботі серця.

У більшості хороших клінік, є засоби діагностики, які дозволяють діагностувати серцево-судинну патологію на ранній стадії. Щоб перевірити наявність хвороб серця, потрібно спочатку провести аналіз ЕКГ, який може виявити хворобу на ранніх стадіях і дати точний прогноз.

Рак молочної залози

© metamorworks/IStock

Так, рак молочної залози є в сучасному світі надзвичайно поширеною хворобою. Саме це захворювання і займає провідне позиції в структурі онкозахворювань жінок всього світу. З віком у них прямо пропорційно збільшується ймовірність виявлення раку молочної залози. У чоловіків ця патологія зустрічається дуже рідко. Але в обох випадках пік захворюваності припадає на 50-60-літніх людей.

Враховуючи несприятливу статистику частоти захворювання та смертності від раку молочної залози, при виявленні навіть маленьких ущільнень в залозі, потрібно відразу ж звернутися за допомогою до лікаря. Так, онколог-мамолог призначить діагностику, зможе правильно перевірити вас, і визначить стадію, на якому знаходиться хвороба. Потім призначається відповідний курс терапії.

Варто також сказати, що самолікування або терапія народними засобами лише відтягують початок неминучого лікувального курсу. Головне тут — це час. Від втраченого часу багато в чому залежить результат лікування і можливість вплинути на труднощі в принципі.

Лише своєчасна реакція і висока зацікавленість у лікуванні допоможуть звести нанівець шанси розвитку раку молочної залози. Онколог, крім того, постарається зберегти вашу груди, яка є органом сексуальної привабливості, а також жіночності та материнства.

Рак жіночих органів таза

© metamorworks/IStock

Якщо звернутися до статистики, то, за останньою інформацією, найбільша кількість випадків у жінок займають злоякісні новоутворення репродуктивної системи. Саме вони займають основну частину органів малого тазу.

Складність полягає в тому, що симптомів часто просто немає. І без правильного догляду за організмом і проведення огляду у гінеколога кожен рік, кожен схильний до ризику. А дуже важливо своєчасне виявлення ракового захворювання.

В основному, при пухлини малого тазу у жінок немає ніяких симптомів. Тому для виявлення раку жіночих органів тазу потрібно щороку проходити ультразвукове дослідження цих органів, дослідження крові і сечі, а також записуватися на консультацію до гінеколога.

Рак ШКТ

© metamorworks/IStock

Рак шлунково-кишкового тракту (ШКТ) – дуже небезпечне захворювання. До того ж, це небезпечно ще й тим, що його виявлення на ранній стадії дуже важкий. Біль у животі та нудота можуть бути ознаками будь-якої хвороби шлунка, і не завжди люди, що мають ці симптоми, можуть запідозрити щось більш небезпечне. У більшості варіантах рак шлунка починається і зовсім безсимптомно.

Якщо ви страждаєте хронічними хворобами шлунка, приміром, атрофічним гастритом, виразкою, поліпами, то потрібно щороку проходити гастроскопію. Дана процедура дозволяє своєчасно виявити небезпечну пухлину і провести своєчасне лікування.

Щодо раку товстої кишки, то самим простим, але дуже ефективні методів перевірки є аналіз калу на приховану кров. Він може виявити пухлину навіть, якщо людина ні на що не скаржиться.

При необхідності, для більш глибокої перевірки, призначається колоноскопія або ректороманоскопія, а іноді і рентгенологічне тестування кишечника. У разі виявлення підозрілих» елементів береться біопсія – маленький шматочок слизової оболонки. Його потім відправляють у лабораторію для докладного дослідження під мікроскопом.

Фіброма

© metamorworks/IStock

Фіброма – це хвороба репродуктивної сфери жінки. Вона являє собою доброякісне новоутворення на слизовій матки або занурене в її стінку, представлене у вигляді окремих вузлів або скупчення новоутворень.

Причиною подібної хвороби можуть бути гормональні порушення, генетична схильність, безконтрольний прийом контрацептивів, велика кількість аборти та інші, що травмують слизову оболонку матки, маніпуляції.

Для перевірки фіброми проводиться аналіз анамнезу хвороби і скарг пацієнта. Потім потрібно буде пройти огляд у гінеколога з обов'язковим бимануальным піхвовим тестом. Також використовується ультразвукова діагностика органів малого тазу, гістероскопія порожнини матки, магнітно-резонансна томографія, а іноді і діагностичну лапароскопію або біопсію ендометрію.

Ендометріоз

© metamorworks/IStock

Ця хвороба являє з себе поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються за межами цього шару. Причини ендометріозу сучасній медицині поки не відомі. Однак можна виділити серед факторів ризику аборти, вискоблювання порожнини матки, кесарів розтин та травми органів малого тазу.

Ендометріоз може вражати, як статеві органи, так і кишечник, печінка, легені, кон'юнктиву ока і т. д.

Часто ознакою ендометріозу виступають дивні болі або нетипові кровотечі під час менструації

Виявити ендометріоз може тільки гінеколог, який може провести повне клінічне та гінекологічне обстеження. Так він виключить інші хвороби і поставить діагноз. Але можуть знадобитися додаткові дослідження у вигляді УЗД органів малого тазу, рентгенівського знімка матки і маткових труб, а також діагностичної лапароскопії. Остання передбачає невелику хірургічну операцію, яка дозволить розглянути органи малого тазу всередині за допомогою спеціального оптичного приладу, введеного в черевну порожнину через маленький прокол.

Діабет

© metamorworks/IStock

Діабет — це хронічна хвороба. Він розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати.

Інсуліном називають гормон, який регулює вміст цукру в крові. Загальним результатом діабету є гіперглікемія, або збільшений рівень вмісту цукру в крові. Це може призвести до серйозного пошкодження багатьох систем організму, особливо нервів і кровоносних судин.

Перевірка на ранніх етапах включає досить недорогий тестування крові, яке призначає лікар.

Лікування діабету включає дієту, фізичну активність і зниження рівня вмісту глюкози в крові, а також ступенів інших відомих факторів ризику, що руйнують кровоносні судини. Для запобігання ускладнень також важливо кинути палити.

Лейкемія

© metamorworks/IStock

Лейкемія — це група онкологічне захворювань крові, злоякісні захворювання кровотворної системи людини.

Причиною розвитку лейкемії може бути радіація, особливо, якщо цей вплив було тривалим. Крім того, стимулом для розвитку лейкемії можуть стати хвороби пов'язані з хромосомними порушеннями, наприклад, синдром Дауна. Куріння, наследственость, тривалий контакт із токсичними речовинами в області хімпромисловості, особливо бензенами, в результаті чого сильно збільшується можливість розвитку лейкозів певних типів.

Також варто підкреслити, що хіміотерапевтичне лікування інших форм ракових захворювань, може стати причиною розвитку у майбутньому лейкозу.

Для перевірки потрібно здати загальний аналіз крові та пункцію кісткового мозку. У запущених випадках потрібно додатково пройти імуногістохімію (біохімічна діагностика). Вона проводиться для визначення природи пухлини.

5 видів ЗПСШ, які проходять безсимптомно
© Stokpic/Pexels Існують види захворювань які передаються статевим шляхом, які протікають без симптомів. Self розповідають, на що варто звернути увагу і в яких випадках
Вагомі причини, чому гаджети небезпечні для вашого життя
©Sitthiphong/IStock Ви все ще думаєте, що сучасні технології не здатні завдати шкоди вашому здоров'ю? Сьогодні ми наведемо аргументи, чому гаджети небезпечні для життя.
Чи небезпечні електронні сигарети, — дослідження Єльського університету
© vchal/IStock Коли вперше стали виробляти електронні сигарети, вони стали трендом. Їх виробники запевнили, що це – найкраща альтернатива звичайним сигаретам. Люди
Небезпечні бактерії. Чому у деяких людей застуда протікає складніше звичайного
© Károly Wiedermann/Flickr Недавнє дослідження показало, що певні типи організмів, які мешкають всередині вашого носа, можуть впливати на симптоми застуди і відповідати
Грудні імплантати: негативні наслідки, про які не говорять лікарі
©nensuria/IStock Операція по збільшенню грудей набирає все більшу популярність серед представниць прекрасної статі. Все тому, що дівчата хочуть відповідати нав'язаним
Протеїнові коктейлі дійсно небезпечні для здоров'я, і ось чим
© vovashevchuk/iStock Протеїнові коктейлі дуже популярні серед адептів здорового способу життя, оскільки вони зручні, смачні і допомагають швидше наростити м'язову масу.