Поради бувалих: яку обрати собі краще місце в транспорті і приміщенні
12.05.2019 3 935 0 newsdaily.org.ua

Поради бувалих: яку обрати собі краще місце в транспорті і приміщенні

В закладки

Поради бувалих: яку обрати собі краще місце в транспорті і приміщенні

© undrey/iStock

Якщо ви любите багато і часто подорожувати, або постійно ходите на матчі, в кінотеатри або на концерти, то важливо знати, як вибрати краще місце. Комфорт має велике значення, і може безпосередньо вплинути на емоційне та фізичне здоров'я. Поділимося невеликими порадами, які допоможуть вам вибрати краще місце в транспорті і приміщенні.

Вміст матеріалу

Як вибрати краще місце в поїзді?

© Vladdeep/iStock

Будь-яка поїздка починається з дороги. І якщо попутників, на жаль, не вибирають, то вибрати комфортне місце в поїзді — цілком можливо.

Всі вагони поїздів виглядають майже однаково за розміщення посадкових місць, купе провідників і аварійних виходів. Наведемо приклад плацкарт і купе вагона:

© uticket.ua

У купейному вагоні «поганими» місцями для комфортної поїздки вважається дев'яте купе, яке близько знаходитися до туалету, а також перше купе, поруч з провідником і другим туалетом. На скріншоті цим місцям відповідають 1-4 і 33-36 місця. Як правило, дані місця купують в саму останню чергу, коли кращі місця вже все розкупили.

В будь-якому вигляді вагонів більш комфортними вважаються нижні полиці, вони мають непарну нумерацію. Верхні полиці завжди під парними номерами. Стандартна довжина нижньої полиці у купейному вагоні — 184 см, а верхній — 183 см; ширина — 60 див. Базова довжина нижньої полиці у плацкартному вагоні — 177 см, а верхній — 167 см; ширина — 60 див.

Місця № 1, 2, 35 і 36 декілька коротше інших, що теж варто брати до уваги людям з зростанням вище середнього. Для високих людей не підійдуть верхні місця у плацкартному вагоні 37-е і 36-е. Вони відрізняється від інших верхніх місць тим, що оснащені перегородкою.

Також варто знати про купе №3 і №6, де вікна не відкриваються. Ці купе у вагонах будь-яких типів вважаються аварійними виходами.

В плацкарті незручними вважаються місця, які ближче всього до туалету: 1-4 і бічні 53-54 і 33-36 і 37-38. Менш затребувані бокові місця з-за постійно проходять людей.

Як вибрати краще місце в літаку?

© roibu/iStock

Існують деякі особливості різних місць на борту. Підбирати найкраще місце потрібно виходячи зі своїх потреб. Розглянемо різні типи місць в літаку і їх особливості.

Для наочного прикладу, найпоширеніша схема місць в літаках:

Місця біля аварійного виходу створені спеціально для вас, якщо ви вище середнього зросту. У рядку навпроти аварійного виходу набагато більше місця для ніг, ніж на звичайних місцях. Однак ручну поклажу доведеться покласти на багажну полицю, т. к. правила безпеки не дозволяють ставити речі в проході до аварійного виходу.

Місця на початку літака бронюють люди, які часто літають або у яких діти. Це важливо знати, якщо захочете поспати в літаку. Та й до туалету доведеться пройти через весь салон, якщо ви в економ-класі, адже в бізнес-клас вас не пустять. Приємним перевагою таких місць є те, що обслуговування йде з початку літака, у вас буде максимальний вибір страв.

Місця в середині літака не мають яскраво виражені недоліки або переваги. Варто тільки звернути увагу на те, чи не буде крило літака загороджувати вам огляд, якщо плануєте сидіти біля ілюмінатора.

Місця в хвості самолетасчитаются найбезпечнішими. Якщо ви боїтеся літати, то цей варіант для вас, адже більшість пасажирів, які вижили в авіакатастрофі, перебували саме в хвостовій частині. Також тут поруч туалети, що з одного боку зручно, а з іншого — трохи шумно. І пам'ятайте, що в останніх рядах часто немає ілюмінаторів.

Крім цілком зручних місць, є й такі, на які не рекомендується сідати, наприклад:

  • Місця в ряду перед аварійним виходом не дозволяють відкинути спинку крісла.
  • З місць в середньому ряду (якщо в літаку три ряди крісел) буде складно вибиратися в туалет або дістати що-небудь з багажної полиці.
  • Біля місць поруч з туалетом може неприємно пахнути і люди будуть заважати заснути.

Як вибрати краще місце в автобусі?

© DarthArt/iStock

Про місця в автобусі варто подбати заздалегідь, щоб подорож не обернулося тортурами. Досвідчені мандрівники на тривалі дистанції воліють займати місця справа. Тут хороший огляд і ніхто не буде заважати в проході. Але безпечніше сісти біля вікна і ближче до виходу.

Якщо вас заколисує або ви з дитиною, то варто відмовитися від крісел в кінці салону.Там найвищий рівень трясіння, ніж у центрі чи на початку автобуса

Сидіння, що відкидаються назад, як правило, розташовуються в кінці автобуса або перед виходом. Про це знаю небагато. Зверніть увагу і на 5-ти місний задній ряд, який прийнято вважати, як два пасажирських місця.

А ось якщо ваша поїздка буде припадати на холодну пору року, то від місць одразу за виходом краще відмовитися, щоб вас не турбували холодні потоки повітря. З одного боку передні сидіння – це не дуже комфортно, але з іншого, якщо ви ходите палити на кожній зупинці, тоді для вас це кращий вибір.

Окремо варто розглянути питання розміщення місць в двоповерховому автобусі:

© uticket.ua

Внизу, і вгорі двоповерхового автобуса є свої плюси і недоліки. На першому поверсі просторий салон і часто менше людей, так як всім цікаво їздити зверху. Крім того, близька доступність до кухні й туалету, якщо такі є. Однак на першому поверсі можуть набриднути звуки від кабіни водія. Другий поверх дає вам гарний вид з вікна, але крісла розташовуються близько один до одного, і тому великим людям буде в них не зовсім комфортно.

Як вибрати краще місце в театрі?

© JadeThaiCatwalk/iStock

Для будь-якого спектаклю в театрі важливо, щоб глядачеві було комфортно і він зміг все побачити і почути. У кожному театрі схема залу поділяється на кілька зон. Але є і 5-зонні театри з партером, амфітеатром, бельетажем, балконом і ложею:

Партер розташований найближче до сцени. В 1 ряду квитки завжди дорожче інших, але краще видно з них буде далеко не у всіх театрах. У більшості випадків глядачам доводиться все дію дивитися, задерши голову. Також в партері можна почути закулісний шум, що буде заважати перегляду вистави. Для перегляду балету краще вибирати «режисерський» 8-й ряд, а не партер. Звідси ви побачите відмінну картинку.

Місця в амфітеатрі знаходяться відразу за партером.Вони підносяться над партером невеликими уступами. Насправді, перші ряди амфітеатру можна вважати найбільш зручними. Тут ви отримаєте прекрасний огляд, чутність і можливість одночасно бачити всі дію.

Вище партеру і амфітеатру перебувати бельетаж. Балконом називається все, що знаходиться на ярусах вище бельетажу. З перших рядів відкривається чудовий вид на сцену, але детально розглянути сцену без бінокля не вийде. Однак тут зручно слухати мюзикли і оперу.

Окремі частини залу, які знаходяться на ярусах по боках від партеру, називаються ложами. Традиційно, представники вищого світу перебували саме тут, але не тільки, щоб подивитися виставу, але і щоб показати себе. Досі ці місця залишаються найбільш дорогими і самими незручними, так як сцену видно не всю, і по більшій частині спектакль доводиться дивитися впівоберта.

Також в сучасних театрах можна зустріти «блэкбокс» або зал-трансформер. Це нова схема побудови театру. Режисер, виходячи з своєї задумки, може як завгодно розташувати стільці. Часто 1-й ряд виявляється на одному рівні з акторами глядач потрапляє у простір вистави. Щоб не прогадати з видимістю, беріть квитки в центрі залу, на старий добрий «режисерський» 8-й ряд.

Як вибрати краще місце в кінотеатрі?

© JadeThaiCatwalk/iStock

Інженери в кінотеатрах намагаються зробити звук таким, щоб його було максимально чути скрізь в залі. Однак найкращим і якісним він виходить в тій точці, де знаходилося тестове обладнання. Як правило, це центр ряду, який знаходиться на відстані двох третин залу від екрана. Саме в тій позиції калібрувальне обладнання розраховує баланс гучності колонок, швидкість затримки сигналу, а також всі інші параметри. Вам потрібно просто подумки розбити зал на три частини, і сісти в середину того ряду, що на стику 2-ї і 3-ї частини.

Деякі, до речі, вибирають це місце інтуїтивно. Однак більшість вважає, що треба сідати строго в центрі залу. Але це не зовсім правильна точка з боку звучання.

У свою чергу, 3D-ефект краще відчувається з більш далеких місць, починаючи з 6 ряду, але не далі 15-го ряду. Краще дивитися на екран-під прямим кутом (дивитися в центр екрана). Тоді і очі не втомляться, і найкраще відчуття від кіно буде. У 3D близькість до екрану не додасть вам «глибини занурення», а от головного болю, просто. Тому не варто купувати квитки на перші ряди.

На жаль, варто розповісти і про «особливих» місцях в кіно. Не рекомендується вибирати «місця для поцілунків». Пристрасні парочки на останньому ряду, буває, не обмежуються обниманиями. Вони беруть квитки не тільки на пізні сеанси, але і на денні, де народу поменше, і вдаються до всіляких видів плотських утіх. Звичайно, сліди «утіх» все одно вичистять, але чи приємно вам буде там сидіти?

Як вибрати краще місце на концерті?

© Radist/iStock

Перед тим як купити квитки на концерт, варто знати, як вибрати краще місце. Тільки комфорт і улюблена музика можуть принести вам задоволення.

Спочатку потрібно дізнатися, де є перешкоди, які заважають огляду. Ви не захочете купувати місця, які ви вважаєте чудовими, і в кінцевому підсумку ви отримаєте заблокований огляд. Для багатьох місць є інтерактивні схеми розсадки. Подивіться, чи є онлайн таблиця місць, де зустрічаються перешкоди для огляду. Якщо її немає, зв'яжіться з організаторами.

Уникайте рядів під балконами. Наприклад, зали, спроектовані як класичні грецькі театри, мають верхні балкони, які виступають над останніми рядами сидінь. Цей дизайн фактично приглушує звук.

Зважте переваги і недоліки передніх місць. Якщо все, що вас хвилює, це бути як можна ближче до улюбленого музиканта, а ціна не має значення, місця в першому ряду можуть бути вашим кращим вибором. Майте на увазі, що якщо у вас місце спереду, ви не зможете побачити всі. Висота сцени є одним з важливих чинників вибору перших місць.

Якщо ви сидите в першому ряду, ви, ймовірно, велику частину часу будете дивитися вгору, і у вас може почати боліти шия. Другий або третій ряд часто краще, ніж перший ряд. Якщо ви хочете вибрати перший ряд, подумайте про те, щоб сидіти на правій або лівій стороні замість центру, так ви зможете побачити більше.

Якщо ваш головний пріоритет — звук, подумайте про центральному сидячому місці або вертикальному розташуванні. Поверхні в напрямку до передньої, задньої і бічних сторонах приміщення можуть порушити акустику, особливо біля стін. Звукові хвилі в основному проектуються в напрямку, куди вони спрямовані, тому, якщо ви дізнаєтеся, де знаходяться динаміки, постарайтеся бути на їх прямої видимості для отримання найкращого звуку.

Як вибрати краще місце на стадіоні?

© ANGHI/iStock

Існує багато змінних, які необхідно враховувати при виборі комфортного місця на стадіоні.

Є причина чому, наприклад, директора, тренера та інші важливі персони сидять з боків стадіону. Там ви зможете бачити більше і будете все ж досить близько, щоб отримати реальне уявлення про дію на стадіоні. Однак і сідати збоку занадто далеко від центру не рекомендується. По мірі віддалення від середини і вниз по напрямку до країв краях місця стають менш бажаними.

Задні лави, як правило, найдешевші скрізь. Це пов'язано з тим, що перегляд чого-небудь на стадіоні від початку і до кінця на задніх рядах знижує сприйняття глибини і не дозволяє вам зрозуміти особливості гри або дії чітко. Крім того, важко побачити дію, коли вона знаходиться на протилежному кінці поля. Результатом цього є дешевизна квитків.

Якщо ви занадто високо сидите, то ви не відчуєте себе частиною дії на полі, хоча якщо ви занадто близько до нього, то, швидше за все, ви виявите, що не можете реально бачити, що відбувається. Середина трибуни — це, мабуть, найкраще місце, незалежно від того, на якому місці ви сидите. Тим не менше, якщо ви знаходитесь близько до поля, ви майже напевне почуєте, як, наприклад, гравці спілкуються, плюс у вас більше шансів зловити м'яч.

Якщо для вас важливо, то краще вибирайте місця біля проходів. Так ви швидше вийдете з стадіону і зможете легко купити напої та їжу, яку будуть продавати в проходах. Також ви зможете швидше дійти до туалету і повернутися до перегляду дії на полі.

Як зробити укол самому собі
Як зробити укол самому собі
Як зробити укол самому собі
26.03.19 Поради про саморозвиток
© Pexels Буває випадки, коли лікар призначив уколи внутрішньом'язово, а сходити в лікарню немає можливості. Що ж робити? Можна просити робити ін'єкції когось із близьких
Як облаштувати дитині якісне навчальне місце будинки
© Kerkez/iStock Діти проводять багато часу, виконуючи домашні завдання – саме тому важливо забезпечити правильне робоче місце. Зона для уроків повинна бути комфортною і
Чому болить місце уколу і як вирішити це питання
© Talaj/IStock Майже всі не люблять робити уколи. Вони неприємні самі по собі. Однак, коли болить місце уколу, це ще неприємніше. Які можуть бути причини того, що місце
Як вибрати кросівки для ідеальної і комфортної пробіжки
© Shane Aldendorff/Pexels Якщо ви вирішили бігати вранці, то в першу чергу вам потрібно потурбуватися про кросівках. Не варто думати, що для цього підійдуть звичайні
Як вибрати правильний дитсадок для своєї дитини
© Andrey_Kuzmin/IStock Вибір найбільш відповідного дитячого саду для дитини може здатися досить складним завданням. Однак, вам буде простіше визначитися, враховуючи такі
Куди поїхати у медовий місяць: найпопулярніші напрямки
©Pixabay Весільні клопоти позаду, і тепер настав час подумати, куди поїхати у медовий місяць? Це питання дуже приємний і хвилюючий, адже хочеться вибрати таке місце, в