Слово 2018 року, занесене в Оксфордський словник: яке воно і чому це важливо знати
03.04.2019 320 0 newsdaily.org.ua

Слово 2018 року, занесене в Оксфордський словник: яке воно і чому це важливо знати

В закладки

Слово 2018 року, занесене в Оксфордський словник: яке воно і чому це важливо знати

© libellule789/Рixabay

Укладачі Оксфордського словника назвали Словом 2018 року прикметник toxic (токсичний). Про це повідомляється в блозі словника. Розповімо детальніше, як це слово вживається в сучасному лексиконі і чому саме воно було названо словом року.

Вміст матеріалу

Що означає слово «токсичний»?

«Токсичний» визначається як «отруйна» що-небудь і вперше з'явилося в англійській мові в середині 17 століття з середньовічного латинського «токсикуса», що означає «отруєний» або «просочений отрутою».

Але історія слова не починається з того часу. Середньовічний латинський термін, у свою чергу, був запозичений з латинського toxicum, що означає «отрута», який походить від грецького токсикона pharmakon — смертельної отрути, що використовувався стародавніми греками для кінчиків стріл. Цікаво, що тут стався стрибок на латинь не від рһагмакоп, від слова «отрута», а від toxikon, який походить від грецького слова «лук», toxon.

Чому «токсичний» обрали Словом 2018 року?

Оксфордське Слово року — це слово або вираз, яке, як вважається, відображає дух, настрій або заклопотаність року і має тривалий потенціал як термін культурного значення.

Зазначається, що слово «токсичний» часто використовувалося людьми як метафора для опису їх середовища, робочої атмосфери, настрою в шкільному середовищі, стосунків, культури і поведінки.

До загальної кількості використання слова «токсичний» додав рух «І мене теж», що називають «рухом, яке викрило токсичну бік маскулінності». Також наголошується, що це слово використовувалось у політичному середовищі.

У 2018 році значенням слова «токсичний» цікавилися на 45% більше людей, ніж в минулому році, так як воно часто використовувалося для опису різних значущих подій у світі.

© PDPics/Рixabay

Топ-10 «токсичних» використань слова в 2018 році:

  1. Хімікат.
  2. Мужність.
  3. Речовина.
  4. Газ.
  5. Середовище.
  6. Відносини.
  7. Культура.
  8. Відходи.
  9. Морські водорості.
  10. Повітря.

Крім звичайних попереджень про шкідливі речовини, в цьому році отруйна хімічна речовина мало особливе значення, оскільки отруєння агента колишнього офіцера російської розвідки і його дочки в Британії викликало шок у всьому світі. Постійне увагу міжнародної спільноти до справи, в тому числі зростаючої стурбованості щодо того, хто має доступ до світових токсичних хімічних запасів, запевнило, що «хімічний» очолив список слів, які найбільш часто бачили поруч зі словом «токсичний» у 2018 році.

Точно так само буквально і смертельно небезпечні токсичні речовини, гази й відходи, причому останні особливо стають центром уваги, оскільки США прагнуть боротися з поширенням токсичних відходів після ураганів, а люди виступають проти підприємств, що спалюють токсичні відходи, особливо в Індії.

Це спалювання токсичних відходів, що приводить до викиду токсичних газів, було визначено як одна з багатьох причин токсичного повітря. Забруднення повітря швидко стало головною проблемою громадської охорони здоров'я, і глобальне увагу досягло високого рівня в жовтні 2018 року, коли Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала свою доповідь про якість повітря, яким дихають діти в усьому світі. У доповіді описується це забруднення як токсичний повітря, явно і потужно свідчить про його отруйної природі, і з допомогою міжнародних засобів масової інформації воно зміцнює зв'язок токсичності та низької якості повітря в нашому лексиконі.

Такі забруднювачі не тільки небезпечні для нашого здоров'я, але і для здоров'я нашого навколишнього середовища, і однією з багатьох екологічних проблем, що обговорювалися в цьому році, була катастрофа з токсичними водоростями у Флориді, США. Завдяки центральної ролі в проміжній гонці в Сенаті штату, токсичні водорості зібрали стільки коментарів, що «водорості» стали дев'ятим найбільш часто зустрічається токсичним коллокатом в 2018 році.

Сам термін «токсична середовище» частіше використовувався стосовно до шкідливої робочої середовищі, і це позначається на психічному здоров'ї працівників. Від надмірно вимогливих робочих навантажень до відвертих сексуальних домагань, багато компаній були виставлені в якості тиглів для такої отруйної культури в 2018 році, які стали свідками масових страйків у Google, опального магната Філіпа Гріна і спікера Палати громад, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем.

Тим не менш, токсичні відносини не є винятковими для робочого місця, і деякі пари, батьки або навіть політики в цьому році стали свідками багатьох дискусій про «отруйних» відносини у нашому суспільстві, що «відносини» є шостий найбільш часто зустрічається токсичної темою для 2018. Одним з повторюваних елементів у таких дискусіях була токсична мужність.

Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
Модні слова, які з'явилися в ужитку молоді
21.04.19 Поради про саморозвиток
©Rawpixel/IStock Модні слова, які вживає у своєму лексиконі сучасна молодь, зрозумілі далеко не кожному. Найчастіше сленгові слова є русифікованими аналогами англійських
Бодипозитив: що криється за цим словом і чому його потрібно прийняти навіть "чайникам"
© monkeybusinessimages/iStock Ви, напевно, вже чули про таке поняття, як бодипозитив? Незважаючи на широке поширення цього явища і його популярності в соцмережах), не всі
Місячний календар стрижок на листопад 2018 року
© max-kegfire/iStock Часто ми стикаємося з тим, що після походу в перукарню стан волосся сильно погіршується. А часом вони перестають рости. День для зміни зачіски
Підсумки року від Instagram: найпопулярніші эмоджи, хештеги і тренди
© geralt/Pixabay Instagram, як і інші великі інтернет-платформи, традиційно наприкінці грудня підводить підсумки року. В офіційному блозі соціальної мережі опублікована
Коли переводять годинник на зимовий час в 2018 році
©Pixabay В Україні перехід на зимовий час 2018 року буде здійснено в останню неділю жовтня. Так робиться у всіх країнах Європи, і ми – не виняток. Щоб дізнатися, коли
Samsung представляє смартфон з чотирма задніми камерами
© Samsung З кожним роком виробники смартфонів покращують камери своїх гаджетів, адже ми живемо в епоху Instagram. Так, нещодавно був представлений самий незвичайний