Топ-50 кращих радянських фільмів, які варто переглянути
11.05.2019 3 647 0 newsdaily.org.ua

Топ-50 кращих радянських фільмів, які варто переглянути

В закладки

Топ-50 кращих радянських фільмів, які варто переглянути

© YouTube

Золотий фонд фільмів має кожна країна. Туди входять кінострічки, історія яких зберігає дух нації, її менталітет і цілі. Всі ці роботи не просте надбання кінематографії, а це – відображена життя наших дідів та батьків. Сучасній людині кращі радянські фільми можуть здатися трохи наївними і неправдоподібними. Але всі вони зберігають історію цілих народів.

Вміст матеріалу

Кращі радянські фільми, які варто подивитися

У кращі радянські фільми входять кінострічки, як молодих режисерів, у вигляді їх студентських проектів, так і майстрів своєї справи, чиї імена відомі всім. Тому і спектр кінофільмів різноманітний.

1. «Місце зустрічі змінити не можна»

1979 рік, реж. Станіслав Говорухін

© kinoistoria.ru

5-серійний телевізійний фільм. Дія проходить восени 1945 року в Москві. Співробітники відділу по боротьбі з бандитизмом Гліб Жеглов і Володимир Шарапов ведуть боротьбу з бандою «Чорна кішка», члени якої промишляють грабежами і вбивствами.

Рейтинг Кинопоиск 8.973 (IMDb: 9.00)

2. «Сімнадцять миттєвостей весни»

1973 рік, реж. Тетяна Ліознова

© kinoistoria.ru

Перший радянський шпигунський серіал. Головним героєм стрічки є радянський розвідник Максим Ісаєв. Він працює в центральному апараті СД під іменем Макса Отто фон Штірліца. Від московського керівництва Штірліц-Ісаєв отримує завдання: з'ясувати, хто з вищих керівників Рейху веде сепаратні переговори про укладення перемир'я з Великобританією і США.

Рейтинг Кинопоиск 8.872 (IMDb: 9.00)

3. «Іван Васильович змінює професію»

1973 рік, реж. Леонід Гайдай

© YouTube

У центрі подій – запуск машини часу, сконструйованої винахідником Шуриком в непередбачених для цього умовах. Він призведе до вибуху і перегорання пробок в усьому багатоквартирному будинку. Вас чекають захоплюючі і веселі пригоди, які запам'ятаються надовго.

Рейтинг Кинопоиск 8.789 (IMDb: 8.50)

4. «Операція «И» та інші пригоди Шурика»

1965 рік, реж. Леонід Гайдай

© YouTube

Фільм складається з трьох частин, об'єднаних фігурою головного героя Шурика. Свідомий громадянин потрапляє в найнеймовірніші ситуації. У «Напарника» Шурик бореться з хуліганом Бурмилом. У «Наваждении» вельми оригінальним способом готується до іспиту. В «Операції «И» запобігає «пограбування століття», на яке йде знаменита трійка — Бовдур, Боягуз і Бувалий.

Рейтинг Кинопоиск 8.719 (IMDb: 8.70)

5. «В бій ідуть одні «старики»

1973 рік, реж. Леонід Биков

© YouTube

Історія про капітана Титаренка, який підбирав собі новачків. Його «старим» було не більше 20 років, але «желторотиков», поповнення з льотних училищ прискореного випуску, в бій все одно, по можливості, не пускали.

Рейтинг Кинопоиск 8.712 (IMDb: 8.60)

6. «Коли я стану велетнем»

1979 рік, реж. Інна Туманян

© filmpro.ru

8.190 (IMDb: 7.30)

7. «Діамантова рука»

1968 рік, реж. Леонід Гайдай

© YouTube

Радянська ексцентрична комедія, знята відомим режисером Леонідом Гайдаєм. Фільм входить в кращі радянські фільми в історії кіно. Історія про скромного трудівника Семена Семеновича, який набрав героїчний двобій зі зграєю контрабандистів-валютників.

Рейтинг Кинопоиск 8.528 (IMDb: 8.60)

8. «Джентльмени удачі»

1971 рік, реж. Олександр Сірий

© YouTube

Завідувачу дитячим садом Трошкіну дуже не пощастило: він виявився точною копією бандита по кличці «Доцент», що викрав унікальний шолом Олександра Македонського. Тепер Трошкіну доведеться видавати себе за головоріза і виплутуватися з найскладніших ситуацій.

Рейтинг Кинопоиск 8.523 (IMDb: 8.60)

9. «12 стільців»

1976 рік, реж. Марк Захаров

© YouTube

Іполит Матвійович Вороб'янінов, колишній Старгородський предводитель дворянства і світський лев, а нині — скромний діловод Загсу, дізнається від вмираючої тещі, що колись вона заховала свої діаманти і перли в цілому на 150 тисяч золотих рублів під оббивку одного з 12 стільців гостинного гарнітура роботи відомого майстра Гамбса.

Рейтинг Кинопоиск 8.498 (IMDb: 8.50)

10. «...А зорі тут тихі»

1972 рік, реж. Станіслав Ростоцький

© livejournal.com

Травень 1942 року. В самий розпал Великої Вітчизняної Війни далеко від лінії фронту, у забутого богом роз'їзду, фашисти викидають десант з метою пробратися на Кіровську залізницю і Біломорсько-Балтійський канал. Це не звичайні солдати-піхотинці, це досвідчені, вишколені диверсанти, еліта військ СС, «надлюди». А проти них — старшина Васьков і 5 дівчат-зенітниць.

Рейтинг Кинопоиск 8.495 (IMDb: 8.40)

11. «Велика перерва»

1972 рік, реж. Олексій Коренєв

© livejournal.com

Старомодний і зарозумілий історик Нестор Северов іспити в аспірантуру поступається своїм більш «просунутої» нареченій Поліні. Піддавшись почуттю приреченості, він пориває і з мрією про науку, і з коханою дівчиною. Історик влаштовується працювати у вечірню школу, де вчаться дорослі люди, які працюють, а викладають тільки жінки.

Рейтинг Кинопоиск 8.489 (IMDb: 8.40)

12. «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика»

1966 рік, реж. Леонід Гайдай

© livejournal.com

Добрий і наївний Шурик приїхав в одну з гірських республік збирати зразки місцевого фольклору. Досить довгий час йому вдається записувати тільки тости. Нарешті, йому випадає унікальна можливість власними очима побачити стародавній обряд викрадення нареченої і навіть взяти участь у ньому. Ось тільки схопити потрібно красуню Ніну, яка дуже подобається Сашкові.

Рейтинг Кинопоиск 8.464 (IMDb: 8.40)

13. «Офіцери»

1971 рік, реж. Володимир Роговий

© Afisha.ru

Долі двох друзів простежуються протягом багатьох років. У 20-і вони разом служили на прикордонній заставі, билися з басмачами. Потім Іспанія, Велика Вітчизняна війна і спокійний дні. Старі друзі знову зустрічаються, вже ставши генералами.

Рейтинг Кинопоиск 8.456 (IMDb: 7.90)

14. «Вони билися за Батьківщину»

1975 рік, реж. Сергій Бондарчук

© YouTube

Дія фільму відбувається в липні 1942 року. На підступах до Сталінграда знекровлені, виснажені радянські війська ведуть важкі оборонні бої, несучи величезні втрати. Кінострічка розповідає про подвиг рядових солдатів, любові до рідної землі, про справжню ціну перемоги.

Рейтинг Кинопоиск 8.375 (IMDb: 8.10)

15. «Білий Бім Чорне вухо»

1976 рік, реж. Станіслав Ростоцький

© kinopoisk.ru

«Білий Бім Чорне вухо» – знаменита екранізація сумною, зворушливою, а також повчальною повісті Гавриїла Троепольского про долю собаки та її відданості, вірності і честі.

Рейтинг Кинопоиск 8.370 (IMDb: 8.40)

16. «Москва сльозам не вірить»

1979 рік, реж. Володимир Меньшов

© kinotest.net

Москва 50-х років. Три молоді провінціалки приїжджають до Москви в пошуках того, що шукають люди у всіх столицях світу — любові, щастя і достатку. Їх долі складаються саме так, як припускає характер кожної з дівчат.

Рейтинг Кинопоиск 8.364 (IMDb: 8.20)

17. «Доля людини»

1959 рік, реж. Сергій Бондарчук

© livejournal.com

Історія про російського солдата, якого війна піддала страшним випробуванням. Він позбувся будинку і сім'ї, потрапив у концтабір. Але доля не зламала його дух — він вижив, відстояв своє право бути людиною, зберіг здатність любити.

Рейтинг Кинопоиск 8.363 (IMDb: 8.10)

18. «Дівчата»

1961 рік, реж. Юрій Чулюкін

© livejournal.com

Закінчивши школу, вихованка дитячого будинку Тося приїжджає працювати в уральський селище. Зовсім як казкова Попелюшка на бал. Тільки замість королівського палацу – ліспромгосп, а замість принца – бригадир лісорубів Ілля, передовик виробництва і «перший хлопець на селі», самий завидний наречений.

Рейтинг Кинопоиск 8.360 (IMDb: 8.10)

19. «Два капітана»

1976 рік, реж. Євген Карелов

© livejournal.com

6-серійний фільм. У дитинстві Саша Григор'єв зі своїм другом Петром знайшли сумку з листами невідомої людини, в яких розповідалося про зниклої експедиції. Діти виросли, забули про листи. Однак вони дають про себе знати в самий несподіваний момент.

Рейтинг Кинопоиск 8.359 (IMDb: 7.70)

20. «Про Федота-стрільця, удалого молодца»

1988 рік, реж. Зінаїда Алієва

© livejournal.com

«Про Федота-стрільця, удалого молодца» — п'єса і найвідоміший поетичний твір Леоніда Філатова, написана за мотивами російської народної казки «Піди туди — не знаю куди, принеси те — не знаю що». Сюжет твору традиційний для багатьох російських народних казок: цар, бажаючи вапна стрільця і одружитися на його дружині, придумує для головного героя випробування.

Рейтинг Кинопоиск 8.357

21. «Уроки французької»

1978 рік, реж. Євген Ташков

© Afisha.ru

Післявоєнні роки. 11-річного Володю мати відправляє з села в райцентр вчитися. Хлопчик оселяється у жінки, яка втратила на фронті чоловіка і залишилася з трьома дітьми. Молоденька вчителька французької мови Лідія Михайлівна намагається допомогти Володі. Під приводом додаткових занять вона намагається нагодувати хлопчика, але він відмовляється від їжі. І тоді вчителька вдається до хитрощів.

Рейтинг Кинопоиск 8.356 (IMDb: 7.60)

22. «Собаче серце»

1988 рік, реж. Володимир Бортко

© Afisha.ru

2-серійна екранізація повісті Михайла Булгакова «Собаче серце». Довгий час її не видавали з-за явною антирадянської тематики. Талановитий і досвідчений хірург, професор Преображенський хоче перевірити свою давню теорію, зробивши небувалий експеримент. Суть дослідів полягала в тому, що пересадивши деякі важливі органи людини тварині, можна прискорити еволюцію останнього.

Рейтинг Кинопоиск 8.345 (IMDb: 8.90)

23. «Батальйони просять вогню»

1985 рік, реж. Олександр Боголюбов

© Start.ru

«Батальйони просять вогню» — це телевізійний серіал за однойменною повістю Юрія Бондарєва. Фільм був знятий до 40-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Рейтинг Кинопоиск 8.338 (IMDb: 8.20)

24. «Протистояння»

1985 рік, реж. Семен Аранович

© mirtesen.ru

Кримінальна драма, поставлена по книзі Юліана Семенова. Сюжет картини починається з розслідування вбивства золотошукача, що прямував в аеропорт.

Рейтинг Кинопоиск 8.323 (IMDb: 7.90)

25. «Той самий Мюнхгаузен»

1979 рік, реж. Марк Захаров

© YouTube

Захоплююча пригодницька мелодрама. Складається з двох серій. Фільм розповідає про пригоди вигадника і мрійника, барона Мюнхгаузена.

Рейтинг Кинопоиск 8.293 (IMDb: 8.70)

Читайте також Кращі фільми про кохання: 20 кінострічок, які варто подивитися

26. «Вічний поклик»

1973 – 1983 роки, реж. Володимир Краснопольський

© filmpro.ru

Масштабне твір, знятий по однойменному роману-епопеї Анатолія Іванова. Серіал охоплює події більш ніж 50-літнього періоду 20-го століття. Сюжет оповідає про сім'ю Савельєвих з глухого сибірського села. Разом з земляками, головні герої переживають драматичні події.

Рейтинг Кинопоиск 8.293 (IMDb: 7.90)

27. «Службовий роман»

1977 рік, реж. Ельдар Рязанов

© livejournal.com

Звичайний радянський службовець Новосельцев вирішує заявити про себе в надії на підвищення. Але за допомогою своєї роботи йому це зробити не вдається Тому чоловік, за порадою товариша по службі, береться доглядати за своєю начальницею.

Рейтинг Кинопоиск 8.288 (IMDb: 8.50)

28. «Летять журавлі»

1957 рік, реж. Михайло Калатозов

© YouTube

Фільм розповідає про людей, чиї долі безжально вторглася війна. Не всі змогли з честю винести це випробування. В центрі фільму— трагічна історія двох закоханих, яких війна розлучила назавжди.

Рейтинг Кинопоиск 8.285 (IMDb: 8.30)

29. «Самогонники»

1962 рік, реж. Леонід Гайдай

© YouTube

3-е друзів промишляють в лісовому будиночку виробництвом самогону. Справа йде в гору до тих пір, поки недолугі кримінальники не вирішують пожартувати над своїм псом Барбосом.

Рейтинг Кинопоиск 8.278 (IMDb: 8.30)

30. «Друг»

1987 рік, реж. Леонід Квініхідзе

© livejournal.com

Одного разу до алкоголіку Колюну підходить дивний чоловік з великим чорним псом і пропонує взяти собі собаку за винагороду. П'яниця забирає пса і гроші, на які ввечері купує пляшку горілки. Коли вони приходять додому, пес сам повідомляє, що його звуть Один.

Рейтинг Кинопоиск 8.275 (IMDb: 7.40)

33. «Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено»

1964 рік, реж. Елем Клімов

© livejournal.com

Костя Иночкин вигнаний з літнього табору за порушення дисципліни всього за кілька днів до «батьківського дня», коли до нього має приїхати бабуся.

Рейтинг Кинопоиск 8.272 (IMDb: 8.20)

32. «Любов і голуби»

1984 рік, реж. Володимир Меньшов

© livejournal.com

Вася і Надя вже довгі роки живуть душа в душу. Одного разу Вася вирушає на море, де зав'язує роман з міською интеллектуалкой Раїсою. Разом вони відправляють листа в село сім'ї чоловіка, де зраду батька сімейства сприймають як справжню трагедію.

Рейтинг Кинопоиск 8.263 (IMDb: 8.30)

33. «Гостя з майбутнього»

1984 рік, реж. Павло Арсенов

© livejournal.com

У підвалі старої руїни школяр Коля знаходить потаємну двері, за якої відкривається вхід у світ пригод. Виявляється, тут захована справжня машина часу.

Рейтинг Кинопоиск 8.262 (IMDb: 8.40)

34. «Не залишай...»

1989 рік, реж. Леонід Нечаєв

© livejournal.com

Король, королева і все королівство вже не в силах продовжувати колишнє існування. Саме тому повинно статися щось, що змінить усе життя кожного жителя країни.

Рейтинг Кинопоиск 8.259 (IMDb: 8.00)

35. «12 стільців»

1971 рік, реж. Леонід Гайдай

© livejournal.com

Іполит, зять колись багатої графині, виявляється біля ліжка вмираючої тещі, де стає свідком неймовірного визнання. Виявляється, в одному з графських стільців були заховані коштовності на дуже велику суму.

Рейтинг Кинопоиск 8.247 (IMDb: 8.40)

36. «Батько солдата»

1965 рік, реж. Серго Закариадзе, Володимир Привальцев

© livejournal.com

Георгій Махарашвілі, відправившись на пошуки сина, допомагає його фронтових товаришів. Георгій – це образ батька для солдат, який і справді був у 1942 році. Махарашвілі пройшов шлях до Берліна!

Рейтинг Кинопоиск 8.235 (IMDb: 8.80)

37. «Балада про солдата»

1959 рік, реж. Григорій Чухрай

© livejournal.com

Велика Вітчизняна війна. Молодий солдат Альоша здійснює подвиг — підбиває 2 німецьких танки. Командування збирається представити його до ордену, але Альоша просить дати йому відпустку, щоб побачитися з мамою. Шлях додому довгий і важкий.

Рейтинг Кинопоиск 8.232 (IMDb: 8.10)

38. «На війні як на війні»

1968 рік, реж. Віктор Трегубович

© livejournal.com

Молодшого лейтенанта, тільки закінчив військове училище, призначили командиром «самохідки» з екіпажем досвідчених і бувалих бійців. Цей фільм розповідає про їх життя, бойової і буденним.

Рейтинг Кинопоиск 8.231 (IMDb: 8.10)

39. «Живі і мертві»

1963 рік, реж. Олександр Столпер

© livejournal.com

Серіал став екранізацією однойменної книги Костянтина Симонова. Вся історія розгортається навколо долі військового журналіста, якого звістка про напад Німеччини в 1941 році застала під час відпустки.

Рейтинг Кинопоиск 8.227 (IMDb: 7.50)

40. «Іронія долі, або З легким паром!»

1975 рік, реж. Ельдар Рязанов

© livejournal.com

Пішли друзі, як і годиться, в лазню попаритися. Щоб і все погане з себе змити, і зустріти Новий Рік чистими. Однак «напарились» до такого ступеня (пивом і горілкою), що відправили до Ленінграда не того.

Рейтинг Кинопоиск 8.216 (IMDb: 8.40)

41. «Звичайне диво»

1978 рік, реж. Марк Захаров

© livejournal.com

Одного разу Чарівник вирішив зробити казку «навпаки». Для цього він ведмедя перетворив у людини (Олександр Абдулов), який знову перетвориться на ведмедя, якщо його поцілує дівчина.

Рейтинг Кинопоиск 8.214 (IMDb: 8.50)

42. «Максим Перепелиця»

1955 рік, реж. Анатолій Граник

© livejournal.com

Герой цієї кінострічки абсолютно не пристосований до життя. Та й навіщо воно йому? Годує, одягає і містить його старенька мати. Проте все змінюється восени, коли Перепелицю забирають в армію.

Рейтинг Кинопоиск 8.214 (IMDb: 7.80)

43. «Михайло Ломоносов»

1986 рік, реж. Олександр Прошкін

© livejournal.com

9-серійна біографічна картина про знаменитого вченого, поета і просвітителя. Творців цієї стрічки вдалося досить історично точно відновити хід подій.

Рейтинг Кинопоиск 8.214 (IMDb: 8.10)

44. «Росія молода»

1981 – 1982 рік, реж. Ілля Гурін

© narod.ru

В центрі фільму – життя поморів в Російській імперії на рубежі 17 і 18 століть в епоху великих реформ Петра Першого. Фільм є екранізацією однойменного роману Юрія Германа.

Рейтинг Кинопоиск 8.210 (IMDb: 8.10)

45. «Покровські ворота»

1982 рік, реж. Михайло Козаков

© livejournal.com

Молодий шибеник і хуліган Костик пропалює життя, а попутно навчається в аспірантурі МДУ. Живе він у комунальній квартирі своєї тітки. У цій тісній квартирі герої сваряться, миряться, розлучаються, одружуються і з захватом з'ясовують стосунки.

Рейтинг Кинопоиск 8.208 (IMDb: 8.30)

46. «Білі роси»

1983 рік, реж. Ігор Добролюбов

© livejournal.com

Село Білі Роси повинна влитися в споруджуваний місто. Дерев'яні будинки призначені під злам, жителям видають ордери на квартири в новобудовах. Одні ради переїзду, інші ніяк не можуть розлучитися з малою батьківщиною.

Рейтинг Кинопоиск 8.203 (IMDb: 7.50)

46. «Вам і не снилося...»

1980 рік, реж. Ілля Фрэз

© livejournal.com

В клас Роми Лавочкіна приходить нова учениця. Першою красунею Катя точно стати не зможе. Однак маля виявляється з характером. Саме ця риса і вміння постояти за себе привертають увагу Роми.

Рейтинг Кинопоиск 8.196 (IMDb: 8.00)

47. «Юнона і Авось»

1983 рік, реж. Марк Захаров

© livejournal.com

Йому було за 40, їй 16. Вони говорили на різних мовах, але їх спілкування не потребувало перекладі. Справжня історія дипломата Миколи Рєзанова та Консепсьон Аргуэльо лягла в основу цієї рок-опери.

Рейтинг Кинопоиск 8.193 (IMDb: 7.70)

48. «Діти Дон-Кіхота»

1966 рік, реж. Євген Карелов

© livejournal.com

Життєва драма, головну роль в якій виконав Анатолій Папанов, розповідає просту історію. Дон-Кіхотом головного героя називають за його готовність допомагати і співчувати всім, часто на шкоду своїм інтересам.

Рейтинг Кинопоиск 8.191 (IMDb: 7.30)

49-50. «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»

1981-1986 роки, реж. Ігор Масленников

© livejournal.com

Жодна сучасна екранізація оповідань Конан Дойля ніколи не буде так популярна, як радянська версія. Ця історія навіть в рекламі не потребує. Подаруйте собі вечір щасливих спогадів — подивіться Холмса і Ватсона ще раз!

Рейтинг Кинопоиск 8.601 (IMDb: 8.90)

Читайте також Топ-10 кращих мультфільмів від компанії Disney

20 радянських фільмів, які рекомендує до перегляду Гарвардський університет
Кращі радянські фільми виділяються не тільки сюжетом і акторами, а й тим, що їх рекомендує до перегляду Гарвардський університет. Цікаво те, що вони обов'язкові для
Кращі радянські військові фільми: кінострічки, які варто переглянути
© Martin Lopez/Pexels Існують кращі радянські військові фільми, які можна переглядати не один раз, і вони точно підійдуть для сімейного перегляду. Представляємо вам
Кращі радянські комедії, які люблять навіть за кордоном
© monkeybusinessimages/IStock Є фільми, які ніколи не набриднуть. Їх із задоволенням переглядаєш з року в рік. Це як стара книга: кожен раз в ній відкриваєш щось нове. У
YouTube тепер буде безкоштовно показувати голлівудські фільми, які будуть супроводжуватися рекламою
© Pixabay/Pexels Відеохостинг YouTube надав користувачам доступ до десятків голлівудських фільмів абсолютно безкоштовно. Правда, відтворення багаторазово
Перегляд фільмів позитивно впливає на психічне здоров'я, – пояснення вчених
© socialmediasl444/Flickr В цей час року багато ходять в кіно або сидять вдома за переглядом цікавого фільму. Відпустка, вихідні або свята – привід відпочити в компанії
7 фільмів, які допоможуть краще зрозуміти чоловіків
© nappy/Pixabay Багатьом з дівчат так іноді хочеться хоч на пару хвилин залізти в мозок чоловіка і дізнатися, про що він думає, або що він думає про нас насправді. І