Чому дитина-підліток ненавидить вас, і що з цим робити
28.03.2019 18 0 newsdaily.org.ua

Чому дитина-підліток ненавидить вас, і що з цим робити

В закладки

Чому дитина-підліток ненавидить вас, і що з цим робити

©Pexels

Здається, це відбувається майже миттєво. В одну хвилину ви відчуваєте, що налагодили тісні стосунки зі своїм сином або дочкою, а в наступну ви вже ставите питанням, де ви могли помилитися.

Якщо підліток ненавидить батьків, відхиляє будь-які пропозиції і закочує очі у відповідь на прохання, з цим треба щось робити. Сайт Very Well Family розповів, що саме.

Вміст матеріалу

Чому поведінка підлітків стає різким

Напруженість у відносинах з підлітками є нормальною частиною їх розвитку. У підлітковому віці діти намагаються з'ясувати, хто вони, намагаються відсторонитися і відокремитися від вас, і вони можуть бути абсолютно непристойними в цьому процесі. Пам'ятайте, що це нелегко для підлітків, хоча вони всіляко намагаються довести свою самостійність. Вони хочуть стати окремою людиною від тих людей, які досі контролювали майже кожен аспект їх життя, але не знають, як це зробити.

Спробуйте зробити глибокий вдих і пам'ятайте, що ваш підліток прагне встановити свою особистість. Для нього нормально не погоджуватися з тим, що робите ви. Для нього навіть нормально вести себе так, ніби ваші думки або вчинки нестерпні. З часом ваша дитина досягне того моменту, коли зможе відокремитися від вас. Він навчиться цінувати ваші маленькі примхи, не розглядаючи їх як подразники. І він все одно буде хотіти вашого ради. Зрештою, батьки, як і раніше, мають більший вплив на своїх дітей, ніж хто-небудь ще в їх житті. Але поки цей день настав, треба якось впоратися з цим дорослішанням.

©Pexels

Як управляти поведінкою підлітка

Якщо ви опинилися в ситуації, коли здається, що ви нічого не можете зробити з некерованим підлітком, нагадайте собі, що ви не самотні. Є багато інших батьків, що зазнають ті ж проблеми, що і ви.

Ось деякі поради, які допоможуть вам полегшити ситуацію:

1. Нагадайте собі, що це поведінка – нормальне

Кожен раз, коли ваш підліток відповідає грубими словами або здається роздратованим самим вашим існуванням, нагадуйте собі, що це нормальна частина його розвитку. Зробіть глибокий вдих, а потім відповідайте. Звичайно, підлітковий вік не дає вашій дитині дозволу говорити ненависні речі, і йому потрібно нагадувати про той факт, що він заподіює біль іншим людям. Але постарайтеся не приймати дії вашого підлітка занадто особисто. Нагадайте собі, що це етап, через який він проходить, і врешті-решт стане незалежним і відповідальним молодою людиною. Це не буде тривати вічно.

©Pexels

2. Встановіть правила щодо поваги

Хоча для вашої дитини абсолютно нормально відділятися від вас в підлітковому віці, ви ніколи не повинні миритися з його постійним неповагою. Нагадайте йому, що він може висловити свою думку, незадоволеність і розбіжності нормальним тоном і поважними словами. Поясніть, що йому потрібно знайти потрібні слова, щоб розповісти комусь, що його дійсно турбує. Необов'язково при цьому говорити «Я тебе ненавиджу!» Коли ви обидва спокійні, нагадайте підлітку, що якщо він хоче, щоб з ним поводилися як з дорослим, то і йому потрібно спілкуватися як дорослій людині.

3. Знайте, коли копати глибше

Іноді підлітки будуть злитися на вас, навіть коли їх розчарування має мало спільного з вами. У цьому випадку ви – просто легка і безпечна мета. У цих ситуаціях важливо розрізняти нормальне розчарування підлітків і більш серйозні проблеми, такі як залякування, тиск з боку однолітків або виключення з соціального суспільства. Якщо реакція вашого підлітка здається вам екстремальної, можливо, ви захочете досліджувати її трохи глибше. Замість того щоб злитися на спалах гніву, глибоко вдихніть і зробіть крок назад. Подумайте, чому він може так себе вести, а потім задайте вдумливі, відкриті питання.

©Pexels

4. Не бійтеся того, що вас невзлюбят

Одна з головних обов'язків батьків – допомогти перетворити підлітка у відповідального, турботливого дорослого. Іноді результатом є те, що ваша дитина не любить вас. Але це нормально. Дуже важливо, щоб ви були батьком в першу чергу і зосередилися на тому, щоб направляти свого підлітка в правильному напрямку. Якщо батьки занадто зосереджуються на тому, щоб бути другом для підлітка замість того, щоб бути хорошим батьком чи матір'ю, можуть статися погані речі. Пам'ятайте, що у вашого підлітка багато друзів, але тільки ви можете виконувати роль батька.

5. Зберігайте спокій

Може бути важко зберігати спокій, коли підліток ображає вас. Але якщо ви заглотите наживку і візьмете участь у криках і сварках, відносини з вашою дитиною дуже швидко вийдуть з-під контролю. Замість цього зробіть глибокий вдих, перш ніж щось сказати. Може допомогти навіть вихід з кімнати на кілька хвилин, щоб заспокоїтися. Справа в тому, що ви не повинні опускатися до рівня свого підлітка і брати участь в цьому поєдинку, наповненому образливими словами.

Пам'ятайте, підлітки часто не усвідомлюють, що вони завдають шкоди. В результаті, коли ви відповідаєте спокійно, ви можете розсіяти ситуацію, перш ніж вона вийде з-під контролю. Ви як і раніше можете вважати свого підлітка відповідальним за неповагу, але немає ніяких підстав для того, щоб ви нешанобливо ставилися до нього.

6. Послабити свою хватку

Пам'ятайте, що для вашого підлітка корисно ризикувати і робити помилки. Це частина навчального процесу. Дуже часто батьки роблять помилку, намагаючись утримати владу над підлітками і намагаючись контролювати кожен їх рух. Коли це відбувається, це майже завжди приводить до повстання. Навіть якщо ви не згодні з пропозиціями або ідеями вашого підлітка, будьте впевнені, що ви ставитеся до нього з повагою. Послухайте, що він говорить, не читаючи лекцій.

©Pexels

7. Прийміть незалежність підлітків

Коли підлітки стають старше, вони прагнуть до більшої приватності. Він може навіть ділитися з вами меншою інформацією, ніж раніше. Поки вони здорові, добре вчаться в школі і не проявляють жодних ознак депресії або зловживання психоактивними речовинами, між вами має залишатися невеликий простір. Підлітки потребують свободи будувати свої власні плани, вибирати своїх друзів і думати самостійно.

Це нове відстань між вами і вашою дитиною може викликати почуття невпевненості. З одного боку, ви щасливі, що він стає більш незалежним і відповідальним, але з іншого боку, вам сумно, що він, здається, віддаляється від вас. Щоб впоратися з відчутною вами порожнечею, сфокусуйтеся на діях, не пов'язаних з вихованням дітей, які ви знаходите задовольняють. Ви також повинні робити речі, які роблять вас щасливими, наприклад, гуляти, читати хороші книги, дивитися фільми або спокійно вечеряти з чоловіком.

Підліткові роки наповнені труднощами, але вони також можуть бути одними з найкорисніших років виховання дітей. І навіть якщо здається, що підліток ненавидить батьків – це тимчасово. Не дозволяйте цим випробуванням перешкодити вам спостерігати, як ваш підліток дорослішає і перетворюється на того, ким він повинен бути.

Чому у підлітка імпульсивна поведінка: пояснення нейронауки
© doble-d/iStock Чи замислювалися ви, чому ваша дитина-підліток поводиться імпульсивно? Чому він не враховує наслідки перед тим, як щось зробити? Деякі їхні вчинки
Як розмовляти з дитиною так, щоб він чув вас
©Alfira Poyarkova/IStock Батьки часто стикаються з проблемою, коли діти їх не слухають і не хочуть виконувати їх прохання. Хтось бореться з цим і роздуває з ситуації
Як допомогти підліткові пережити розрив відносин
© Nikodash/IStock Батьків часто турбує питання, чи варто зберігати видимість дружної родини, треба жити заради дитини? А якщо ні, то як повідомити дитині про розлучення?
4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми
©Pixabay У підлітків, як відомо, є схильність до імпульсивності. Навіть вчені прийшли до висновку, що підлітковий мозок просто підключений до ризику. Але які саме види
Як допомогти дитині пережити страждання за першої любові
©Pixabay Пам'ятаєте момент, коли ви вперше закохалися в підлітковому віці? Ваш досвід першого кохання, ймовірно, дуже схожий на те, що зараз переживає ваш син або дочка.
Що робити, якщо у дитини після розлучення з'явилися проблеми зі сном
©Pixabay Розлучення – важке випробування не тільки для батьків, але й для їхніх дітей. Дитина після розлучення може відчувати багато нові труднощі, в тому числі і