10 хвилин вправ в день, достатньо для кращої роботи мозку, дослідження
31.03.2019 681 0 newsdaily.org.ua

10 хвилин вправ в день, достатньо для кращої роботи мозку, дослідження

В закладки

10 хвилин вправ в день, достатньо для кращої роботи мозку, – дослідження

© KarinaUvarova/Istock

Всього 10 хвилин фізичної активності в день може поліпшити роботу відділу мозку, що відповідає за пам'ять. Як відомо, з віком нейронні зв'язки в даному відділі слабшають, з-за чого літнім людям часом складно пригадати якусь подію з недавнього минулого, наприклад, куди вони поклали ключі від будинку або машини. Вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні, а також Університету Цукуба в Японії довели, що навіть невелика фізичне навантаження зразок тай чі або йоги дуже сильно впливає на роботу відділів мозку, які займаються зберіганням та організацією спогадів, пише Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 36 здорових людей, яким трохи за 20. У першій частині експерименту вони займалися спортом протягом всього 10 хвилин, а потім проходили тест на апараті МРТ. У другій частині вони проходили той же тест, не піддаючи себе ніяким навантажень заздалегідь.

З'ясувалося, що навіть коротка сесія вправ суттєво покращувала якість зв'язків у таких відділах мозку, як зубчаста звивина (або зубчаста фасція гіпокампу) і в районі кори півкуль, які відповідальні за детальне запам'ятовування. В результаті учасники експерименту могли краще згадати події попереднього дня.

© Zinkevych/IStock

“Гіпокамп грає дуже важливу роль у створенні нових спогадів. При цьому це один з тих відділів мозку, які найшвидше руйнуються з віком, що особливо помітно у людей, які страждають від хвороби Альцгеймера", — сказав координатор дослідження, професор Каліфорнійського університету в Ірвайні Майкл Ясса. Він підтвердив, що поліпшення стану гіпокампа шляхом регулярних фізичних навантажень допомагає упоратися із забудькуватістю.

Професор Ясса також заявив, що його відкриття зовсім не суперечить раніше висунутої теорії про те, що фізичне навантаження сприяє утворенню нових клітин в головному мозку.

“Ми не відкидаємо можливість того, що народжуються нові клітини. Просто це процес, на який йде більше часу. В нашому випадку вже через 10 хвилин занять помітні позитивні результати", — заявив учений.

Навіть 10-хвилинні прогулянки або підйом по сходах є достатньою фізичною активністю, щоб поліпшити свою пам'ять, запевняють автори дослідження.

У майбутньому вчені мають намір провести такий же експеримент, але вже над людьми, у яких почалися вікові зміни в головному мозку.

Читайте також Як змінюється мозок жінки, коли вона стає мамою

Уважні люди здатні відчувати менше болю, дослідження
© spukkato/IStock Чи помічали ви, що деякі люди відчувають менше болю, ніж інші? Комусь достатньо подивитися сумний фільм для того, щоб випробувати пекучий біль у серці.
Розроблена нова гарнітура, яка допоможе прискорити роботу мозку
© boostwithedge.com Стартап з Каліфорнії Humm розробив гаджет, який може зробити кожної людини трохи розумніші. Мова йде про гарнітурі для стимуляції роботи мозку. За
Від чого залежить більш висока мозкова діяльність дитини
© dolgachov/iStock Дослідники пов'язали три поведінки з більш високими показниками на тестах розумових здібностей у дітей. Всього 60 хвилин фізичної активності в день,
Спорт важливий: регулярні вправи допомагають зберегти мозок молодим
© KatarzynaBialasiewicz/IStock Вихід на пенсію значно збільшує ймовірність розвитку деменції та інших патологічних змін в головному мозку. Про це свідчать результати
6 причин взяти у відпустку книги
6 причин взяти у відпустку книги
6 причин взяти у відпустку книги
28.05.19 Поради про саморозвиток
© silviarita/Pixabay Якщо ви забули, коли востаннє тримали в руках книгу, саме час виправити цю ситуацію у відпустці. Регулярне читання дає такі переваги, як великий
Чому нам не хочеться тренуватися: загадки роботи мозку
©Nathan Cowley/Pexels Коли мова йде про спорт, багато хто з нас свідомо відмовляються від тренувань через власну лінь. При цьому лише деякі змушують себе йти в спортзал