Уважні люди здатні відчувати менше болю, дослідження
25.06.2019 657 0 newsdaily.org.ua

Уважні люди здатні відчувати менше болю, дослідження

В закладки

Уважні люди здатні відчувати менше болю, — дослідження

© spukkato/IStock

Чи помічали ви, що деякі люди відчувають менше болю, ніж інші? Комусь достатньо подивитися сумний фільм для того, щоб випробувати пекучий біль у серці. А інші тримають себе в їжакових рукавицях навіть у найтрагічніших ситуаціях. Чому це відбувається? Eurekalert знайшли відповідь на це питання.

Дослідження

© jarmoluk/Pixabay

В Школі медицини Уейк Форест вчені провели дослідження і з'ясували, в чому секрет людей, які відчувають менше болю – в їх пильності та усвідомленості. Усвідомленість пов'язана з розумінням важливості цього моменту без зайвої емоційної реакції на подію і засудження.

Доктор філософії, доцент кафедри неврології і провідний автор дослідження Фадель Зейдан заявив: «Ми знаємо, що деякі люди більш усвідомлені, ніж інші, і ці люди, схоже, відчувають менше болю, ніж інші». Дані дослідження опубліковані в журналі PAIN.

Дослідники проаналізували дані, отримані в дослідженні 2015 року, в якому вчені порівняли медицину усвідомленості зі знеболюючим ефектом плацебо. У подальшому дослідженні Зейдан поставив перед собою мету дізнатися, чи є усвідомленість вродженою якістю, як вона впливає на чутливість до болю і які механізми при цьому задіяні.

Як проходило дослідження?

©Pixabay

В експерименті взяли участь 76 здорових людей, які ніколи не медитували і не розвивали в собі усвідомленість. Завдяки надійному клінічного вимірювання усвідомлення вченим вдалося визначити основний рівень усвідомленості випробовуваних. Потім при проведенні функціональної магнітно-резонансної томографії їм вводили больову теплову стимуляцію (49°).

Проаналізувавши роботу мозку учасників, вчені прийшли до висновку, що при високій свідомості у людей спостерігалася деактивація кори задньої частини поясної звивини, центрального нейронного вузла мережі пасивного режиму роботи мозку, і вони відчували несильний біль. Ті, хто говорив, що відчуває сильну біль, мав сильнішу активацію цієї важливої області мозку.

Мережа пасивного режиму роботи мозку тягнеться від задньої кори головного мозку до медіальної префронтальної кори головного мозку. Ці дві області, які відповідають за обробку інформації. Зейдан стверджує, що вони також пов'язані із зануренням людини в себе – станом, коли він не взаємодіє з навколишнім світом. Коли людина виконує якесь завдання (наприклад, пише або читає), ці області мозку вимикаються. Вони включаться знову тоді, коли людина знову поглибиться в свої почуття, емоції та думки.

Дослідники довели, що у людей з високим рівнем усвідомленості була низька активація центральних вузлів мережі пасивного режиму роботи мозку, тому вони відчували менше болю. Ті, хто мав низьку усвідомленість, відчував більше болю, адже їх мережа пасивного режиму роботи мозку була максимально активізована.

Висновок

Вчені вважають, що знаходяться на шляху до великого відкриття, так як їх дані дозволяють переглянути підхід до лікування захворювань. Якщо люди будуть розвивати в собі усвідомлення і уважність, практикувати медитацію усвідомленості, вони зможуть відчувати менше болю, що важливо для тих, хто живе з хронічними захворюваннями.

Читайте також Існує ефект плацебо і як він працює

Чому зайняті люди здатні робити здоровий вибір, дослідження
© Milkos/iStock Зайнятість нерідко називають проблемою сучасних людей, але, на думку дослідників міжнародної бізнес-школи INSEAD, вона також допомагає прийняти людям
Страждаєте від хронічної болю? Вчені стверджують – допоможе кава
©Thongsuk Atiwannakul/IStock Одна з найпоширеніших причин, по якій люди звертаються за медичною допомогою, – це біль. Люди у всьому світі страждають від гострих болів
Болить поперек – спробуйте відеоігри: вчені виявили новий спосіб лікування для літніх людей
© KatarzynaBialasiewicz/iStock Біль в попереку є однією з основних причин звернень літніх людей до лікарів. Проблема полягає в тому, що захворювання опорно-рухового
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому потрібно їсти жирну рибу: дослідження лікарів
©moreharmony/Pixabay Дослідники з'ясували, що люди, які їли все життя більше жирної риби, в старості будуть хворіти менше. Вчені провели аналіз 2500 пенсіонерів. Воно
У чому причина післяпологової депресії, дослідження
© Vasyl Dolmatov/iStock Стало відомо, що основна причина післяпологової депресії – це стійка біль після пологів. MailOnline докладніше розповідають про те, на що варто