Від яких звичок варто позбутися, щоб жити більш комфортним життям
28.06.2019 538 0 newsdaily.org.ua

Від яких звичок варто позбутися, щоб жити більш комфортним життям

В закладки

Від яких звичок варто позбутися, щоб жити більш комфортним життям

© bruce mars/Pexels

Вам здається, що ви топчитесь на одному місці з року в рік, хоча ставите перед собою високу планку? Можливо, причина поганих результатів в згубні звички, від яких потрібно позбутися якомога швидше:

Ставити абстрактні цілі

Запам'ятайте, мета повинна бути максимально конкретною. Замість "Я хочу багато грошей" поставте перед собою таку задачу: "Я хочу заробляти 20 тисяч гривень на місяць, а для цього мені потрібно підтягнути англійську. На це піде максимум півроку».

Ставити цілі, далекі від реальності

Неможливо схуднути на 10 см в талії за тиждень або оволодіти іноземною мовою досконало за місяць. Якщо ви з тих людей, хто любить ставити такі цілі, не дивно, що у вашому житті один провал слід за іншим.

Намагатися встигнути все

На жаль, неможливо віддаватися трьох справах одночасно і отримувати однаково хороший результат у кожному з них. Вам доведеться розставити пріоритети і скласти графік завдань, що можна виконати в рамках одного світлового дня.

Бути перфекціоністом

Прагнення до кращого результату — це похвально, ось тільки постійне вдосконалення з метою досягнути якогось ідеалу — завідомо провальна ідея. Навчіться радіти своїм досягненням і вчасно зупинятися на шляху до успіху.

Порівнювати себе з іншими

Єдиний, з ким себе порівнювати — це з самим собою в минулому. Тільки так можна зрозуміти ступінь свого прогресу.

Пам'ятайте, що у всіх людей різні вихідні дані, а тому не треба журитися з приводу того, що хто-то в 30 років вже відкрив свій бізнес, а ви до цих пір навіть не отримали другу вищу освіту.

© APAYDIN GLOBAL/Flickr

Багато в чому покладатися на інших

Якщо у вашому оточенні є люди, на яких можна покластися в самий відповідальний момент, це безцінне. Однак пам'ятайте про те, що вони не зможуть бути поруч з вами в будь-яку хвилину. Навчіться розраховувати на свої сили, щоб перша ж проблема, яку доведеться вирішувати без сторонньої допомоги, не вибила вас з колії.

Намагатися виправдати чиїсь очікування

Вчіться на адвоката, тому що про це все життя мріяв ваш батько? А про що мрієте ви? Ніколи не пізно круто змінити своє життя і почати займатися тим, що вам дійсно до душі.

Намагатися всім догодити

Кожен раз, коли хтось залишиться вами незадоволений, згадайте приказку: "Я не червонець, щоб усім подобатися". Неможливо догодити всім — подбайте про те, щоб ви в першу чергу були задоволені самим собою.

Намагатися когось змінити

Запам'ятайте одну просту істину: 99% людей ніколи не змінюються, а тому не потрібно витрачати на це свої життєві сили. Краще подумайте про те, чи готові ви приймати чоловіка таким, яким він є. Якщо ні, тоді вам просто не по дорозі.

Занадто покладатися на поради

Звичайно, поради від бувалих — це хороший спосіб зробити мінімум помилок на життєвому шляху, проте іноді варто зробити їх і потім зробити правильні висновки.

©jacoblund/iStock

Забувати про самоаналізі

Навіть занадто велика завантаженість не повинна заважати вам час від часу проводити глибокий самоаналіз: так ви живете, як того хотіли, що вас гризе останнім часом, що приносить страждання, а що, навпаки, задоволення. Ставте собі ці питання як можна частіше, і тоді життя буде спокійним і комфортною.

Збирати весь негатив всередині

Всі хвороби від нервів — про це знає навіть школяр. Пам'ятайте, що накопичився стрес — це бомба уповільненої дії, яка може вибухнути в самий невідповідний момент у вигляді збоїв у здоров'ї та психіці. Намагайтеся частіше випускати пар і ділитися своїми переживаннями з близькими людьми.

Не вирішувати проблему на місці

Багато людей відкладають вирішення проблем у довгий ящик, а то і зовсім сподіваються на те, що вони вирішаться самі по собі. Замість того, щоб збирати кого турбот, розбирайтеся з ними по мірі надходження.

Відчувати постійне почуття провини

Якщо вам постійно хтось нав'язує думку, що ви винні в його бідах, така людина — справжній маніпулятор. Так, кожен може відступитися, але треба попросити вибачення, зробити правильні висновки і рухатися далі, а не з'їдати себе почуттям провини.

Завжди говорити "так"

Навчіться говорити "ні", і ви побачите, як круто змінить ваше життя це одне просте слово. Говорите "ні" другорядних справах, людям, які намагаються навалити на вас свої турботи, і стресу значно поменшає.

Весь час злитися

Якщо вас не відпускає злість, дратівливість, не треба списувати все на погоду або ПМС. Почніть більше розслаблятися, і на зміну злості на весь світ прийде спокій.

Очікувати люб'язностей від інших

Той факт, що ви вихована і культурна людина, не означає, що всі навколо такі ж, а тому не варто страждати з-за того, що люди розучилися вітатися, говорити «спасибі» і притримувати двері.

© bruce mars/Pexels

Занадто багато турбуватися про дрібниці

Зайва турбота про самих дрібних деталях — ще один фактор, що отруює нормальне існування. Навчіться відокремлювати головне від другорядного, і ви помітите, наскільки більш гармонійною стане ваше життя.

Стукати в зачинені двері

Наполеглива праця — це похвально, але якщо якесь починання більше схоже на биття головою об стіну, то краще вчасно зупинитися. Витрачайте свою енергію на те, що дійсно приносить результат.

Читайте також Як побудувати гармонійні стосунки зі своїм внутрішнім перфекціоністом

Забувати про порядок

Самодисципліна, упорядкованість простору навколо себе — важливі складові гармонійного життя без зайвого стресу. Якщо на вашому робочому столі твориться бардак, то швидше за все, те ж і у вашій голові.

Брати на себе занадто багато

Ви не машина і не Бог, щоб осилити всі завдання. Тверезо оцінюйте свої можливості і не намагайтеся вразити кого-небудь своєї уявної всесильністю.

Не вірити в свої сили

Невпевненість у собі занапастила не одну добру справу. Перестаньте думати про те, що хтось краще за вас — просто йдіть до своєї мети, докладаючи максимум зусиль.

Хвилюватися із-за того, що неможливо змінити

Якщо якісь не підвладні вам обставини (погода, стан здоров'я і т. д.) заважають втіленню мети, не потрібно даремно злитися. Краще сфокусуйте увагу на позитивних моментах змінених планів і частіше повторюйте "мантру": "Все що не робиться — все на краще".

© energepic.com/Pexels

Занадто часто читати стрічку новин

Зацикленість на соцмережах і постійне бажання тримати руку на пульсі того, що відбувається — ще один величезний джерело стресу. Захистити себе від нього дуже просто: потрібно всього лише вимкнути інтернет в смартфоні.

Забувати про своє хобі

Якою б напруженою не була робоча тиждень, завжди намагайтеся викроїти час на заняття, які приносять вам щастя: танці, фітнес, велосипедні прогулянки і так далі.

Не отримувати задоволення

Ви не робот, запрограмований лише на певний набір функцій. Дозволяйте собі хоча б іноді невеликі задоволення: ванна з піною, масаж, вечір з улюбленою книгою.

Налягати на алкоголь

Багато хто намагається притупити негативні наслідки стресу алкоголем, однак потрапляють в іншу пастку. Замість того щоб розслабитися за келихом вина, оволодійте технікою медитації, запишіться на уроки йоги, в басейн або просто займіться спортом.

© gpointstudio/iStock

Забувати про спорт

Доведено, що фізична активність — один з кращих способів боротьби зі стресом.

Постійно спізнюватися

Намагайтеся ретельніше планувати свій день не тільки для того, щоб не підводити інших людей, але і не переносити старі справи на новий день.

Прокрастинировать

Так, іноді корисно відкласти всі важливі справи і трохи відпочити, щоб повернутися до роботи з новими силами, але постійна прокрастинація не доведе до добра.

Нормально не відпочивати

Емоційне вигорання — ось що загрожує всім, хто без перепочинку віддається будь-якого, нехай навіть гаряче улюбленої справи. Відпочинок — важлива складова життя без зайвого стресу.

Згадувати минуле надто часто

З минулого досвіду потрібно робити правильні висновки, а не шкодувати про нього. Ви нічого не зміните, зате неабияк подпортите собі нервову систему.

Читайте також Як ефективно саморозвиватися і не прокрастинировать

Як стати краще в Новому році 2019: 30 обіцянок собі й своїй фігурі
© StockSnap/Pixabay Часто ми обіцяємо собі почати нове і краще життя з Нового року. Наприклад, схуднути на 10 кг, накопичити грошей на кругосвітню подорож або кожен день
Список книг, після прочитання яких буде простіше почати нове життя
©last19/IStock Бувають моменти, коли життя здається безпросветной і не має сенсу, але ми підготували список книг, які допоможуть вдихнути на повні груди, щоб надати їй
Неочевидні хитрощі, які позбавлять дитину від поганих звичок
Шкідливі звички переслідують нас все життя. Природно, з віком більшість змінюються, але деякі так і залишаються з нами, якщо від них не позбутися вчасно. Тому варто
Як досягти мети: 4 кроки, які допоможуть в житті
© m-imagephotography/iStock Люди прагнуть до вершин і сподіваються досягти мети, щоб знайти щастя і успіх. Але, на жаль, не завжди їм вдається цього досягти. Хтось
Важливі питання, які варто задати самим собі
Важливі питання, які варто задати самим собі
Важливі питання, які варто задати самим собі
21.03.19 Поради про саморозвиток
© Mykola Sosiukin/iStock Важливо ставити собі запитання, щоб трохи підбадьоритися і вийти із зони комфорту. Деякі з них допомагають переглянути плани на життя і змінити
5 порад, як тримати свої ноги в тонусі
© rawpixel.com/Pexels Красиві і накачані ноги – це не міф, а реальність. Звичайно це вимагає багато сил і часу, але результат не змусить себе довго чекати. Далі Women