Як уникнути судом в ногах
01.03.2019 651 0 newsdaily.org.ua

Як уникнути судом в ногах

В закладки

Як уникнути судом в ногах

©composita /Рixabay

М'язові спазми або судоми трапляються, коли м'яз скорочується мимоволі сама по собі. Зазвичай в момент біль ви відчуваєте сильний грудку – це скорочення. Таке може виникати з різних причин. Цю проблему також можна вирішити в залежності від того, що відбувається у вашому організмі. Ми заглянули на Healthline і знайшли там корисну інформацію по цій темі. Ділимося нею з вами.

Вміст матеріалу

Причини судом

© Emily Hale/Flickr

Спазми зазвичай виникають, тому що ви перенапрягли м'язи. Також це трапляється, якщо ви занадто багато тренувалися і відчуваєте втому. Ще одна поширена причина судом – це зневоднення.

Може бути, ви не отримуєте достатньо електролітів, таких як калій або магній. Ці мінерали допомагають вашим м'язам працювати більш плавно, а рідини допомагають організму переробляти мінерали.

Більшість випадків судом пов'язані з частою тривогою. Люди старше 65 років піддаються більшому ризику м'язових спазм. Судоми можуть бути пов'язані з алкоголізмом, гіпотиреозом або діабет. Якщо частота ваших судом турбує вас, повідомте про це своєму лікарю. Однак є кілька порад, які, можливо, вам зможуть полегшити неприємні відчуття.

Розтяжка

Розслабте спазми м'язів. Зупиніть будь-яку діяльність, яка могла б викликати судоми, і злегка розтягніть м'яз, обережно тримаючи розтяжку. Ви можете навіть масажувати м'язи під час розтяжки або після завершення.

© bernardbodo/iStock

Якщо ваші литкові м'язи спазмуються посеред ночі, встаньте, і повільно покладіть вага на уражену ногу, щоб опустити п'яту вниз і розтягнути м'язи. Якщо ви не знаєте, як розтягувати ту чи іншу м'яз, зверніться за допомогою до фізіотерапевта або тренеру.

Магній

©olgaman/IStock

Якщо у вас регулярно виникають судоми в ногах, які не пов'язані з більш серйозним захворюванням, ви можете спробувати додати більше магнію в свій раціон. Горіхи і насіння є відмінними джерелами цього елемента.

Читайте також 9 лайфхаков життя європейців, які варто врахувати і нам

Є дослідження, що магній був запропонований для лікування м'язових спазмів вагітних жінок. Поговоріть з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки магнію, якщо ви вагітні.

Прогрівання

©theresaharris10 /Рixabay

Багато персональні тренери і фізіотерапевти також рекомендують використовувати магній на зовнішній стороні тіла у вигляді солей Епсома. Їх можна придбати в інтернеті або в міських аптеках, спортивних магазинах.

Спробуйте нанести засіб на вологу тканину і притиснути до місця, де відчуваєте судому. Також ви можете додати солі в гарячу ванну і прогріти м'язи. Фактично, гарячі компреси з сіллю або без, можуть полегшити дискомфорт.

Не займайтеся самолікуванням

Звучить, як заклик до якогось ліків, проте так і є. Ви не повинні намагатися вилікуватися самостійно, якщо у вас щось серйозне. Простежте за своїм станом, якщо воно погіршується або залишається незмінним якийсь час, то зверніться до фахівця. У домашніх умовах, ви зможете, тільки полегшити судому, але не повністю позбавитися від проблеми.

Чому виникають м'язові судоми і як від них позбутися
© seb_ra/iStock Важливо знати чому виникають м'язові судоми, щоб вчасно запобігти больові відчуття. Mayo Clinic розповідають, як впоратися з цією проблемою. Вміст
Топ-10 продуктів, які допоможуть позбутися від судом м'язів
Не знаєте, як позбутися від судом м'язів з допомогою харчування? Це досить легко. Потрібно всього лише додати деякі продукти в свій раціон, щоб назавжди забути про цю
Як позбутися від судом в ногах
© fizkes/iStock Судоми ніг можуть виникнути раптово і тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Крім того, іноді вони викликають сильний біль. У будь м'язі може
9 прихованих ознак, що вашому тілу критично потрібен магній
Якщо ви постійно відчуваєте втому, ваші очі смикаються і у вас виникають м'язові спазми, швидше за все, у вашому організмі не вистачає магнію. 9 ознак, що вашому тілу
Чому болять ноги: причини виникнення проблеми та методи лікування
© Greyerbaby/Pixabay Наші ноги складаються не тільки з кісток і м'язів, але ще з зв'язок і сухожиль. Цілий день ці частини тіла несуть вагу всього тіла. Тому, зовсім не
Що робити, якщо сильно болить шлунок: 7 натуральних засобів
©annca/Pixabay Причини болю в шлунку можуть бути різними. Якщо у вас це відбувається рідко, але все ж таки трапляється, то, можливо, допоможуть і натуральні засоби. Ми