Як вік впливає на продуктивність тренування?
12.06.2019 348 0 newsdaily.org.ua

Як вік впливає на продуктивність тренування?

В закладки

Як вік впливає на продуктивність тренування?

© shironosov/iStock

Люди в наш час одержимі віком і старінням, намагаються домогтися успіху в молодості і заохочують оточуючих послідувати їх прикладу. Але якщо людина не хоче щось робити? Раптом ще не прийшов його час для того або іншого виду спорту?

Womenfitness розповіли про дослідження, які довели, що у кожного виду тренування є свій «ідеальний вік» – коли людина займається з максимальною віддачею і продуктивністю. Причому мова не тільки про молодих людей, але і зрілих. Давайте ж дізнаємося, як вік впливає на тренування і в якому віці краще всього займатися спортом.

Ідеальний вік для перемоги в спорті

© G4SSport/Flickr

Незважаючи на те, що кожна людина унікальна і у кожного в різному віці відбувається пік розумової і фізичної активності, вчені єдині в думці, що є вік, в якому більшість людей досягають певних цілей у спорті. Згідно з дослідженнями, опублікованими в Business Insider, в 20 років люди досягають кращих результатів у спорті. У 25 років наші м'язи мають ідеальний стан, тому буде розумно допомогти їм розвиватися і займатися силовим тренінгом. 28 років – найкращий вік для бігу та підготовки до марафону.

Букмекерська онлайн-контора Betway порівняла 236 переможців у різних змаганнях 21-го століття (в тому числі спортивних, таких як Олімпіада і прийшла до висновку, що середній вік призерів склав 23 роки. Це, звичайно, не означає, що люди в 30-річному віці не перемагають марафони. На Олімпійських іграх в Пекіні в 2008 році 21-річний Семмі Ванджіру виграв чоловічий марафон, а Костянтина Дице-Томеску забрала золото в жіночому марафоні у віці 38 років.

Тим не менш, наукові дослідження підтверджують, що вік впливає на продуктивність, так як мова про фізіології нашого тіла, яка протягом усього життя змінюється. Згідно Енциклопедії спортивної медицини і науки, пік нашої фізичної активності припадає на вік 25 років. Продуктивність також спостерігається у віці від 35 до 40 років. До 65 років вона різко знижується. Спортивною аеробікою краще займатися близько 20 років, гімнастикою ще раніше, так як потрібна ідеальна гнучкість тіла. Верхова їзда, гольф вимагають досвіду і стабільної сили м'язів, тому вони підійдуть людям у віці 30-40 років.

Вік впливає на наші розумові здібності і щастя

© Wavebreakmedia/IStock

Пік фізичної активності в 20-річному віці залежить не тільки від стану нашого тіла і здоров'я. Це пов'язано також з ентузіазмом, життєвою силою і енергією, які ми готові витратити на те, що нас цікавить. До того ж у цьому віці ми більш конкурентоспроможні, ніж люди в 60 років: з роками нам хочеться займатися спортом більше для себе, ніж для того, щоб перемагати суперників.

У дослідженні, проведеному Массачусетським технологічним інститутом, в якому взяли участь приблизно 670 000 чоловік різних віків і національностей, було встановлено, що після 18 років людям важче почати говорити побіжно іноземною мовою. А в 31 рік (в середньому) люди досягають вершин у грі в шахи, що вимагає когнітивних і стратегічних навичок. У 40 років люди найчастіше роблять відкриття і отримують Нобелівську премію. А в 50 років досягають максимальної продуктивності в математиці, в лексиці – в 60.

Як би те ні було, заняття спортом буде корисним у будь-якому віці. З роками люди краще розуміють своє тіло і більше про нього піклуються, вони живуть у злагоді з собою і ставлять перед собою реальні цілі. Для них спорт – це не просто спосіб схуднути – це можливість поліпшити своє здоров'я і самопочуття.

Цінуйте себе і своє тіло, дотримуйтеся здорового способу життя. Вік не повинен ставати перешкодою на шляху до щастя і благополуччя: психічному та фізичному.

Читайте також Який спорт варто вибрати в 35, 45 і 55 років

Ознаки того, що ви залежні від тренувань
© shironosov/iStock Протягом кількох десятиліть дослідники доводять, що важливо піклуватися про своє здоров'я і регулярно займатися спортом. Але якщо для деяких людей це
5 порад, які допоможуть досягти кращих результатів
© Bablu Badmash/Flickr Одне з найкращих почуттів у світі – це встановлення власного рекорду. Це може бути перемога в змаганні або успішне проходження марафону. Все, чого
Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
© emiliozv/IStock Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело,
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
Як позбутися від неприємного запаху на спортивному одязі після тренувань
© Sladic/iStock Кожна людина, що займається спортом, хотів би позбутися від однієї неприємної речі, яка неминуча – від запаху одягу після тренування. Care2 розповіли про
5 помилок, які не варто робити в тренажерному залі
© jacoblund/IStock Відвідування спортзалу, тренування – все це звучить чудово. Напевно, тому багато роблять мотивуючі селфи і фото, викладаючи їх в соцмережах, спонукає