Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
15.04.2019 773 0 newsdaily.org.ua

Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження

В закладки

Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, – дослідження

© emiliozv/IStock

Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело, що велика кількість тренувань здатне йому нашкодити. Скільки ж потрібно робити, щоб бути здоровим? Давайте про все по порядку.

Дослідження

©vadimguzhva/iStock

Дослідники з Єльського і Оксфордського університету прийшли до висновку, що люди, які займаються спортом, мають в середньому на 1,5 менше днів в місяць, коли вони відчувають себе погано, ніж люди, які не займаються спортом зовсім. Дослідники проаналізували дані 1,2 мільйона людей у всіх 50 штатах США. Вони також завершили дослідження поведінкового фактора, яке проводилося в 2011, 2013 і 2015 роках.

Вчені враховували такі дані, як місце проживання людини, його фізичне і психічне здоров'я, депресія і психічні розлади. Учасників експерименту попросили оцінити своє психічне здоров'я за останні 30 днів: важливо було почути, чи були у людей емоційні проблеми, стрес або депресія. Також вчені виявляли зв'язок між цими факторами і тим, як довго учасники експерименту займалися спортом (скільки разів в тиждень і місяць вони ходили на тренування, як довго виконували вправи тощо).

Дослідники враховували вік, расу, стать, сімейний стан, рівень доходу, освіта, фах, індекс маси тіла, історію хвороби (були раніше випадки депресії).

Результати досліджень

Вчені прийшли до висновку, що 45-хвилинні тренування 3-5 разів на тиждень приносять найбільшу користь психічному здоров'ю. В середньому люди страждають від депресивного стану 3,4 дні в місяць. Цей показник зменшується, якщо люди займаються спортом: на 43,2 відсотка. Як виявилося, будь-яка фізична активність корисна для здоров'я, навіть регулярна прибирання по будинку покращує психічне здоров'я на 10%.

Коли тренування приносить шкоду?

© Nattakorn Maneerat/IStock

Автори досліджень вважають, що тренування більше 23 раз в місяць або тренування тривалістю 90 хвилин є небезпечними для психічного здоров'я. Може з'явитися залежність від тренування, також збільшується ризик травм. Людина перестає адекватно оцінювати свої можливості та надзвичайну фізичну силу. Також необхідно враховувати особливості організму кожної людини: адже комусь буде достатньо займатися три рази в тиждень по 30 хвилин, а іншим захочеться виділяти на тренування трохи більше часу.

Автори досліджень сподіваються, що люди, які страждають від депресії і психічних розладів розглянуть лікування за допомогою спорту, адже, як показало їх дослідження, він дійсно допомагає поліпшити психічний стан. Але займатися треба не менше 30 хвилин і не більше 60 хвилин 3-5 разів на тиждень.

Прислухайтеся до свого тіла, знайдіть для себе оптимальну кількість тренувань та їх тривалість. І тоді ви будете отримувати лише переваги від фізичної активності. Розгляньте варіант групових занять: на думку вчених, соціальна взаємодія відіграє важливу роль і допоможе людям відчувати себе не такими самотніми. До того ж такі види тренувань сприяють підтримці мотивації: особливо тим, кому його не вистачає.

Читайте також Як зберегти свій мозок молодим і здоровим. Поради чемпіона по пам'яті з США

Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?
© vadimguzhva/IStock Займатися спортом корисно не тільки для фізичного здоров'я, але й психічного. Чимало досліджень на цей рахунок, які підтвердили, що кардіотренування,
Дослідження показало, що дуже мала кількість вуглеводів в раціоні шкодить здоров'ю
© Wojciech Kozielczyk/IStock Нещодавно було проведено велике дослідження, яке довело, що вирізання з раціону вуглеводів збільшує ризик ранньої смерті. Вчені прийшли до
Ходьба по 35 хвилин на день знижує ризик розвитку інсульту у літніх людей
© yacobchuk/IStock Ми знаємо про те, як корисні тренування, але деколи на них просто не вистачає часу. З іншого боку, при величезному бажанні зміцнити здоров'я час
Ознаки того, що ви залежні від тренувань
© shironosov/iStock Протягом кількох десятиліть дослідники доводять, що важливо піклуватися про своє здоров'я і регулярно займатися спортом. Але якщо для деяких людей це
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
 Поганий сон у чоловіків може стати причиною падіння рівня тестостерону, дослідження
© LightFieldStudios/iStock Між недосипом і зниженим рівнем тестостерону є зв'язок. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Майамі (США). Вчені з'ясували, що