Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?
23.04.2019 338 0 newsdaily.org.ua

Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?

В закладки

Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?

© vadimguzhva/IStock

Займатися спортом корисно не тільки для фізичного здоров'я, але й психічного. Чимало досліджень на цей рахунок, які підтвердили, що кардіотренування, приміром, є чудодійним препаратом, який покращує самопочуття і настрій. З іншого боку, занадто велика фізична активність може бути не тільки неефективною, але й небезпечною для психічного здоров'я. Insider розповіли, скільки потрібно займатися і чому «перетрен» – це не найкраща ідея.

Було проведено нове дослідження, чиї результати опублікували в The Lancet Psychiatry. Вчені встановили, що тренування може поліпшити психічне здоров'я і навіть запобігти розвитку депресії. Але їм було також важливо дізнатися, чи існує оптимальний час для тренування, і яка тривалість приносить користь більшості людей. Наприклад, коли ви катаєтеся на велосипеді, займаєтеся плаванням або вирушили на прогулянку, ваше тіло і мозок отримає більше переваг, якщо ви будете займатися менше години. Згідно з дослідженням, більше – не завжди краще.

© HS Insider

Як проходило дослідження?

Дослідники з Єльського університету вивчили дані понад 1,2 мільйона чоловік з 50 штатів, які брали участь в опитуванні «Система спостереження поведінкових факторів ризику» у 2011, 2013 і 2015 роках. В опитуванні потрібно було відповісти на питання стосовно фізичного, психічного здоров'я і способу життя, до того ж враховувалося, мав учасник депресію.

Командні види спорту, велоспорт, аеробіка і тренажерний зал виявилися найбільш корисними для психічного здоров'я

Результати опитування показали, що в середньому в учасників було 3,4 депресивних дня в місяць. Ті, хто ходив на тренування, мали вполовину менше «поганих» днів, ніж ті, хто цього не робив. А ті, хто займався спортом протягом 45 хвилин 3-5 разів на тиждень, показали найкращі результати стосовно психічного здоров'я.

Командні види спорту, велоспорт, заняття аеробікою і тренування в тренажерному залі були пов'язані з найбільшим скороченням проблем психічного здоров'я (22,3%, 21,6% та 20,1% відповідно), але навіть хатня робота показала поліпшення на 10%.

Дослідники відзначають, що результати опитування не можуть встановити причину і наслідок, тобто відсутність фізичної активності може бути як наслідком слабкого психічного здоров'я, так і його причиною, в той час як фізична активність не завжди свідчить про те, що людина почуває себе добре.

  • Вчені вважають, що депресія є глобальною проблемою, і необхідно знайти шляхи вирішення для покращення психічного здоров'я допомогою кампаній з популяризації здоров'я населення.

Заняття спортом призводить до зниження проблем з психічним здоров'ям у людей незалежно від їх віку, раси, статі, доходу і освіти. Дивно, але тип, частота і тривалість тренування також має значення.

©monkeybusinessimages/IStock

Більше – не завжди краще

Психічне здоров'я покращувався у тих, хто займався спортом протягом 30-60 хвилин. Тренування з більшою тривалістю також має переваги для здоров'я, але, якщо вона триває більше 3 годин на день, це негативно відбивається на стані психіки.

Це пояснюється тим, що люди, які допускають «перетрен», ризикують розвинути харчове розлад або стати залежними від тренувань. Тренування більше 23 раз в місяць або тривалістю понад 90 хвилин пов'язані з погіршенням психічного здоров'я.

Командні види спорту корисні для поліпшення психічного здоров'я, оскільки вони запобігають соціальну замкнутість і ізоляцію. Дослідники сподіваються, що їх дані допоможуть медичним фахівцям давати більш точну рекомендацію пацієнтам з психічними розладами про те, скільки їм потрібно займатися спортом, що допоможе їм позбутися від депресії та інших проблем зі здоров'ям.

Читайте також 4 види тренувань, з якими фітнес будинку буде ефективним

Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
© emiliozv/IStock Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело,
Принц Вільям запускає сайт для поліпшення психічного здоров'я на робочих місцях
©imtmphoto/iStock Британський принц Вільям запускає веб-сайт для поліпшення психічного здоров'я на робочих місцях, оскільки нове дослідження попереджає, що половина
Чому тренування важливі для тих, хто піклується про своє психічне здоров'я
© Bojan89/iStock Всім відомо про те, що регулярні тренування добре впливають на наш фізичний стан, але як щодо психічного здоров'я? Розповідаємо, чому спорт важливий не
Ознаки того, що ви залежні від тренувань
© shironosov/iStock Протягом кількох десятиліть дослідники доводять, що важливо піклуватися про своє здоров'я і регулярно займатися спортом. Але якщо для деяких людей це
5 способів дбати про комфорт свого психічного здоров'я
© HS Insider Без фізичного та психічного здоров'я важко насолоджуватися життям і процвітати, тому потрібно про себе піклуватися. Коли ви хворієте, то звертаєтеся до
Чому тренування не повинна тривати довше 15 хвилин
©vanMikhaylov/IStock Якщо ви не маєте багато часу і не володієте рекордним ентузіазмом для виконання вправ і вироблення витривалості, вам, швидше за все, не вдасться