Чи можна тренуватися під час хвороби?
14.04.2019 693 0 newsdaily.org.ua

Чи можна тренуватися під час хвороби?

В закладки

Чи можна тренуватися під час хвороби?

© mheim3011/IStock

Люди часто задаються питанням, а чи можна займатися спортом під час хвороби. Все залежить від того, чим ви хворієте. Застуда? Грип? Алергія? Womenfitness вважають, що проблемою може стати те, що люди плутають грип і застуду. А адже це різні хвороби.

Грип викликаний вірусами грипу або грипу A B, а застуда викликана вірусами, званими коронавирусами і риновірусами. Існує понад 200 різних типів коронавірусів і риновірусів. Якщо якийсь з них завдає вам шкоди, ваша імунна система формує проти довічний імунітет (тому одні і ті ж віруси не зможу завдати вам шкоди). Але існують і інші віруси, які ще не вплинули на вас, але можуть одного разу призвести до появи хвороби.

Тренування при грипі

© Lighthaunter/IStock

Як ви вже помітили, грип має більш серйозні симптоми, ніж застуда, так як зазвичай він супроводжується болями в тілі і лихоманкою. Таким чином, імунна система вашого організму піддається більшому ризику, ніж при застуді. Тому тренування буде не тільки шкідлива для росту м'язів, але і небезпечним для вашого здоров'я.

Не забувайте, що, незважаючи на те, що тренування допомагає наростити м'язи, позбутися від жиру, відчути себе добре і збільшити енергію, це – катаболическая активність (енергетичний обмін). Ваше тіло і організм повинні бути сильними, щоб перейти від катаболічного стану до анаболічну стану рекуперації і росту м'язів.

Під час грипу ваше тіло вже бореться з катаболічним станом, викликаним вірусом грипу. Так що тренування не тільки додасть більше катаболізму, але й погіршить реакцію вашої імунної системи, яка бореться з хворобою. Тому під час грипу не варто тренуватися: зосередьтеся на правильному харчуванні і уникнути зневоднення. Як тільки ви видужаєте, починайте повільно включати тренування в своє життя. Не поспішайте. Протягом першого тижня використовуйте легкий вагу. Поступово збільшуйте навантаження.

Тренування при застуді

© bruce mars/Pexels

Застуда теж буває різною. Якщо у вас легкий кашель і нежить, ви можете займатися спортом: розділіть робочий вагу на 4, щоб дізнатися, скільки вам можна піднімати ваги в такому стані. Якщо ж під час застуди ви відчуваєте головний біль, у вас болить горло, ви без сил, то краще припинити тренування, поки ці симптоми не зникнуть. Після одужання, як і у випадку з грипом, тренуйтеся при помірної інтенсивності, поступово повертаючись до звичайного темпу тренування.

Якщо нездужання не пов'язано із застудою і грипом, проконсультуйтеся з лікарем.

Поради щодо профілактики грипу

© iStock

Все ще невідомо, чому сезон застуди та грипу виникає саме в зимові місяці, але відомо, що допоможе захистити себе від вірусів. Віруси застуди проникають в організм людини через рот, очі і ніс, вони можуть залишатися активними впродовж 3 годин. Але ви можете допомогти своєму організму, якщо будете робити наступне:

  • Тримайте руки подалі від обличчя.
  • Мийте руки антибактеріальним милом протягом всього дня (особливо, як тільки ви завершили тренування в спортзалі).
  • Уникайте перетренованості.
  • Дотримуйтеся збалансованого харчування та уникайте оброблених продуктів, які містять цукор, рафіноване борошно і насичені жири, так як вони послаблять вашу імунну систему.
  • Спіть від 7 до 9 годин на добу.

Залишайтеся здоровим і не тренуйтеся, якщо почуваєте себе погано. Адже якщо ви це зробите, ви сповільніть процес одужання і ще сильніше нашкодите своєму організму.

Читайте також Варіанти кардіотренування для тих, хто не може бігати

Добре чи погано займатися спортом під час хвороби
© Nattakorn Maneerat/IStock Новачки в спорті і навіть прихильники фітнесу часто задаються питанням про те, чи можна займатися під час хвороби. Хтось стверджує, що це
Як не захворіти на грип і правильно лікуватися: 7 спільних міфів, які можуть нашкодити здоров'ю
©Pixabay Грип – серйозне захворювання, яке не можна сприймати легковажно. Тим не менше, воно встигло обрости багатьма міфами, які тільки ускладнюють лікування. У цьому
10 способів обійти стороною простудний сезон
10 способів обійти стороною простудний сезон
10 способів обійти стороною простудний сезон
22.03.19 Поради про саморозвиток
© Károly Wiedermann/Flickr Коли настають холоди, люди вмикають обігрівачі, починається так званий простудний сезон. Але чому люди хворіють частіше в осінній та зимовий
Як вилікувати грип у дитини і коли варто викликати лікаря
© stevepb/Pixabay Щойно настає холодна пора року, тема дитячого грипу та застуди стає дуже актуальною. Вона тримає в напрузі всіх батьків аж до самої весни. І так щороку!
Чи можна робити щеплення від грипу: плюси і мінуси вакцинації
© Bet_Noire/iStock Гостре інфекційне захворювання грип найчастіше спостерігається в осінньо-зимовий період. Викликається він особливим видом вірусів, який передається
Природні засоби від бронхіту, які лікують дітей і дорослих
Існує помилка, що бронхіт – це дуже серйозна хвороба, яку необхідно лікувати в лікарні. Іноді це дійсно так, але в основному бронхіт можна вилікувати самостійно, хоч це