Добре чи погано займатися спортом під час хвороби
22.06.2019 1 402 0 newsdaily.org.ua

Добре чи погано займатися спортом під час хвороби

В закладки

Добре чи погано займатися спортом під час хвороби

© Nattakorn Maneerat/IStock

Новачки в спорті і навіть прихильники фітнесу часто задаються питанням про те, чи можна займатися під час хвороби. Хтось стверджує, що це покращує їх самопочуття. Інші вирішують на час залишити тренування і спочатку вилікувати свою недугу. Stylecraze вирішили розібратися в цій дилемі і розповіли про те, в яких випадках цього не варто робити, а коли займатися хворій людині можна.

Чи варто займатися спортом під час хвороби?

© zdenkam/IStock

Відповідь залежить від того, наскільки ви хворі і як ви себе почуваєте. Якщо ви вирішили все-таки піти в тренажерний зал, вам потрібно знати, які вправи можна виконувати, щоб не перевантажити свій організм. Адже якщо ви будете займатися з високою інтенсивністю, ви будете почувати себе ще гірше.

З іншого боку, в деяких випадках тренування насправді допомагає прискорити процес одужання.

Тренуватися можна тоді, коли ви відчуваєте симптоми вище шиї: біль у вусі, нежить, чхання. Уникайте тренування, якщо мова йде про симптоми нижче шиї: діарея, нудота, жар.

Коли безпечно займатися?

© mheim3011/IStock

Біль у вусі

Якщо у вас болить вухо з-за інфекції або травми, буде навіть корисно піти на тренування. Симптоми можуть ослабнути, якщо ви вирушите на прогулянку і відвернетеся. Якщо інфекція у вусі супроводжується підвищенням температури або болем у горлі, тоді варто відпочити і відновитися, відклавши на час тренування.

Слабка біль у горлі

Біль у горлі є симптомом грипу, інфекції горла або алергії. Якщо у вас немає таких симптомів, як біль при ковтанні, сильний кашель або висока температура, ви можете влаштувати тренування. Пийте більше теплої води і полощіть горло двічі в день, щоб прискорити одужання.

Легка застуда

Якщо у вас невелика інфекція в горлі і носі, ви можете спокійно виконати кілька вправ в спортзалі. Але якщо ви відчуваєте слабкість і брак енергії, краще залишайтеся вдома і зробіть кілька легких вправ, щоб підвищити імунітет, зарядитися енергією і поліпшити самопочуття.

Закладений ніс

Якщо тренування змусить вас почувати себе краще, йдіть у тренажерний зал. Глибоке дихання під час виконання вправ допоможе вам очистити дихальні шляхи і позбутися від симптому. Але якщо у вас висока температура або сильне запалення горла, вам варто уникати тренування.

Коли займатися небезпечно?

© siriwat nakha/IStock

Грип

Грип викликаний вірусною інфекцією в дихальній системі. Це заразно і включає такі симптоми, як озноб, гарячка, втома, кашель і біль у тілі. Краще відпочивати і відновлюватися, а не займатися спортом, адже вам стане ще гірше. Пов'язано це з тим, що під час виконання вправ температура тіла піднімається, а при грипі допускати цього не можна.

Проблеми з шлунком

Біль у шлунку, отруєння, діарея, нудота і блювання послаблюють імунну систему. Ви повинні зосередити свою увагу на прийомі ліків та споживанні великої кількості води. Якщо вам потрібна фізична активність, можете зробити легку розтяжку будинку або трохи позайматися йогою. Зробіть щось максимально легке, щоб розслабити м'язи.

Жар

Жар з'являється під час вірусної або бактеріальної інфекції. Коли у вас з'являється лихоманка, температура тіла піднімається вище нормальної температури тіла вище 37°. Ви втрачаєте апетит, відчуваєте біль у всьому тілі, стаєте слабким. Тренування в цьому випадку забороняється, так як вона збільшує ризик отримання травми і уповільнення одужання (з-за того, що ви підвищите температуру тіла).

Частий кашель

Симптом характер для тих, хто застудився, має пневмонію або грип. Будь-яка напруга на дихальні шляхи та легені може зашкодити вашому здоров'ю. До того ж, якщо ви вирушите в тренажерний зал, ви піддаєте ризику інших людей.

Які види тренування припустимі під час хвороби?

©fizkes/iStock

Ми вже розібралися, при яких захворюваннях можна займатися спортом. Але не всіма, а лише наступними видами тренування:

 • Йога
 • Розтяжка
 • Ходьба
 • Біг підтюпцем
 • Система вправ цигун

Ви повинні робити повільні і прості вправи, щоб відчувати себе добре після тренування, і уникати таких, які послаблять ваш організм.

Види тренувань, яких потрібно уникати під час хвороби:

© Bojan89/IStock
 • Тривала тренування
 • Силовий тренінг
 • Плавання
 • Зумба
 • Командні види спорту
 • Фізична активність під час поганої погоди

Тримайтеся подалі від вправ, що вимагають сили і витривалості. Якщо на вулиці холодно або хмарно, а у вас грип чи застуда, краще залишитися вдома і не виходити на прогулянку.

Тренування – відмінний спосіб зміцнити імунну систему, але ви повинні бути обережні з тренуванням, коли хворієте. Відпочинок дуже важливий для того, щоб одужати, тому ретельно зважите всі за і проти, вирішивши, чи потрібно вам займатися в цей період. Бережіть себе і своє здоров'я.

Читайте також 5 помилок, які не варто робити в тренажерному залі

Чи можна тренуватися під час хвороби?
© mheim3011/IStock Люди часто задаються питанням, а чи можна займатися спортом під час хвороби. Все залежить від того, чим ви хворієте. Застуда? Грип? Алергія?
Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
© emiliozv/IStock Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело,
Ознаки того, що ви залежні від тренувань
© shironosov/iStock Протягом кількох десятиліть дослідники доводять, що важливо піклуватися про своє здоров'я і регулярно займатися спортом. Але якщо для деяких людей це
3 причини займатися кардіо 30 хвилин в день
Більшість з нас часто задаються питанням: «чи Потрібно мені робити кардіо?», адже є багато суперечливої інформації з приводу цього типу навантажень. Деякі експерти
3 способи спокусити себе на заняття спортом
© AndreyPopov/IStock Якщо ви ненавидите робити вправи або просто ходити в тренажерний зал, це не означає, що ви ледачий. Щоб регулярно займатися, необхідно правильно
Тренування з якою тривалістю не зашкодить здоров'ю?
© vadimguzhva/IStock Займатися спортом корисно не тільки для фізичного здоров'я, але й психічного. Чимало досліджень на цей рахунок, які підтвердили, що кардіотренування,