9 лайфхаков, які допоможуть виглядати молодше своїх років і жити довше
09.06.2019 462 0 newsdaily.org.ua

9 лайфхаков, які допоможуть виглядати молодше своїх років і жити довше

В закладки

9 лайфхаков, які допоможуть виглядати молодше своїх років і жити довше

© Julian Jagtenberg/Pexels

Деякі вважають, що повернути молодість можна лише за допомогою пластичної хірургії, косметологічних препаратів і процедур. Є набагато менш кардинальні способи виглядати молодше свого справжнього віку, які роблять благотворний вплив і на зовнішність, і на організм.

Редакція Newsdaily.org.ua призводить 9 способів того, як можна продовжити життя і виглядати молодше своїх років.

1. Пийте каву

© Pixabay/Pexels

Доведено, що потрібно щодня пити не менше 3-х або 4-х чашок кави. Він може бути звичайним або без кофеїну. Механізм впливу ароматного напою на організм людини до кінця не вивчений. Однак відомо, що кава дозволяє відчути прилив бадьорості і сил. І чим більше людина його п'є, тим довше вона проживе.

Доказом меншою смертності серед любителів цього напою є 2 дослідження. Одне було проведено в 2012 р., коли випадки смертності серед 400 000 чоловік на 6-16% були вище у тих, хто відмовляв собі в задоволенні пити каву. Вчені з Японії провели подібне дослідження, але взяли дані за 19 років, і цифри різко зросли, показавши, що любителі кави вмирають на 24% рідше, ніж ті, хто його не п'є зовсім.

Стандартною нормою вважається по 3-4 чашки в день. Але, чим більше, тим краще. До подібного висновку можна дійти, якщо проаналізувати інше дослідження. Згідно з його результатами, серед людей, що випивають в день по 6 чашок, кількість діабетиків було зменшено на 36 відсотків.

Випиваючи кави, людина також знижує ризики розвитку таких захворювань, як Паркінсон, Альцгеймер, серцево-судинної системи, печінки.

2. Контролюйте рівень тестостерону

© nicholasmarkbaker/Flickr

Чим нижче, тим вище ймовірність смертності. Якщо тестостерон на низькому рівні, то це тягне за собою і таку проблему, як надмірна вага. Також не всі знають, що він має безпосереднє відношення до виживання. Безліч телепередач стверджують, що людині необхідно остерігатися високої тестостерону. Його сильне перевищення по відношенню до норми, звичайно, має негативні наслідки, але набагато небезпечніше, коли він знижений.

Дослідження, в якому брали участь 858 чоловіків старше 60-ти років, показало, що шанси летального результату зростають на близько 88% у тих, хто має низький тестостерон, оскільки він впливає на ожиріння, робить організм більш сприйнятливими до хвороб.

Однак не всі великі чоловіки мають високий тестостерон. Атлети нерідко мають набагато менші показники рівня цього гормону, ніж нетреновані чоловіки. Доказом тому служить дослідження, яке показало, що рівень тестостерону у велосипедистів, плавців, веслярів, важкоатлетів становить від 60 до 85% від того, що мають нетреновані люди.

Щоб не ризикувати своїм життям і молодістю, потрібно регулярно контролювати свій рівень тестостерону. Підтримати гормон дозволяють спеціальні натуральні бустери, які приймають при критичному зниженні. Якщо тестостерон залишається досить низьким, слід проконсультуватися з експертом, який може призначити гормонозаместитульную терапію.

3. Підтримуйте рівень естрогену

© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr

Високий рівень естрогену збільшує ризики розвитку захворювання дегенеративного характеру, а, отже, стає причиною ранньої смертності. Така взаємозв'язок була підтверджена дослідженням, в ході якого відстежувалися показники естрадіолу. Це 1-на з форм естрогену, норма якої у чоловіків варіюється в межах від 21,80 і до 30, 11 нг на мл.

Спостереження проводилося протягом 3 років. Ймовірність настання смерті в чоловіки з нормальними показниками естрадіолу виявилася найнижчою. В гіршому становищі опинилися ті, у кого показники були більше 37,99 нг на мл. В цій групі випадки смертності зросли на 113%. Але найбільше ризикують, як виявилося, люди зі зниженим естрадіол (менше 12,90). В групі з такими показниками смертність виявилася на 317% вище.

Деякі медики прийшли до висновку про те, що естроген просто життєво необхідний чоловікам. Такі лікарі не прописують своїм пацієнтам медикаментів, які здатні знизити його рівень. Подібний підхід не був правильним, оскільки підвищений естроген набагато більш поширений, ніж знижений. Також, коли він стабільно високий, ризики дегенеративних захворювань різко збільшуються. Найбільш висока ймовірність розвитку атеросклерозу, інсульту, простатиту, поступового згасання.

Ні знижений, ні підвищений естроген не обіцяє нічого хорошого. Він завжди повинен бути в нормі. Можна приймати різні антиэстрогенные добавки, а якщо ситуація дійсно критична, звернутися до експерта. Лікуючий лікар пропише препарат, який дозволить привести рівень естрогену в норму.

4. Не переїдайте

© Danilo Acosta/Flickr

Не сприймайте переїдання як термін, що описує тільки ті трапези, коли ви набиваєте живіт під край. Це слово застосовне і до тих, хто багато їсть протягом усього дня, а не за раз. Якщо часто і багато їсти, цукор буде утримуватися на високому рівні постійно, а це тягне за собою різні проблеми.

М'ясо набуде коричневого відтінку, якщо трохи полежить в теплі, з-за реакції Майяра, тобто, коли цукор зв'язується з білком. Цей наочний приклад описує те, що трапляється з м'язовими тканинами в організмі. Якщо подібне сталося з відбивною зі свинини або яловичини, нічого страшного в цьому немає. По відношенню до людини таке є малоприємною картиною, але саме таке нерідко і відбувається.

Подібне характерно для тих ситуацій, коли протягом дня цукор підтримується на рівні вище 85 мг на дл. Коли таке регулярно, розвиваються проблеми з нирками, суглобами, атеросклероз, відбувається ущільнення сполучних тканин, зменшується сприйнятливість до інсуліну, а, отже, є всі ризики отримати діабет 2-го типу. Ще одним негативним моментом є те, що людина набирає зайву вагу.

Вчені підрахували, що до середини поточного століття струнким, помірно струнким або як мінімум добре складена, буде лише кожен 3-й або навіть 5-й американець. Така тенденція є результатом сучасного способу життя, коли переїдання стає нормою, травна система майже постійно зайнята розщеплення вуглеводів, а фізичні навантаження і активність зведені до мінімуму. Не варто думати про те, що маленькі часті порції їжі виправлять ситуацію. Це абсолютно невірно. Навіть таке харчування провокує підвищення цукру і призводить до несприйнятливості інсуліну.

Часті прийоми їжі негативно позначаються на здоров'ї. Чим частіше людина перекушує, тим більше стрибків інсуліну за добу виникає, і клітини стають більш несприйнятливі по відношенню до інсуліну. Щоб компенсувати таку резистентність, кількість вивільненого інсуліну стає все вище, поки битва в кінцевому підсумку не програється. Підсумком цього стає постійно підвищений цукор.

Щоб не допускати підвищення цукру, можна піти декількома шляхами:

  1. Людина переходить на 3 - або 4-разове харчування, але з правильно підібраними продуктами. Їжа повинна бути багата білком і здоровими жирами, містити мінімальну кількість вуглеводів, особливо це стосується быстроусваиваемых і простих.
  2. Людина приймає глюкозид ціанідину-3, який збільшує чутливість до інсуліну. Препарат стимулює організм на переробку вуглеводів, які починають відкладатися не в жирове депо, а м'язи, що дозволяє підтримувати рівень цукру на оптимальному, то є нормально рівні. Таким чином, людина не просто відчуває себе чудово, але і виглядає відмінно навіть у 55.

5. Вживайте щодня куркумін

© akepong/IStock

У куркумину безліч корисних властивостей. Володіючи потужним протизапальним ефектом, він відмінно знімає больові відчуття, впливає на всі органи і системи в організмі людини. І якщо вживати куркумін щодня, це допоможе залишатися молодим.

Міститься він в куркумі, а лідерами за вживання цієї спеції вважаються індуси. Вони, якщо міркувати логічно, повинні бути найбільш здоровою нацією на планеті, але це не зовсім так. Проблема полягає в тому, що куркумін погано засвоюється в організмі. Якщо вживати його в якості складової порошку каррі навіть великими обсягами, ефект від цього не підвищиться.

Щоб вживати куркумін з максимальною користю для здоров'я, його треба поєднувати з пиперином, підсилює засвоєння антиоксиданту до 2000%. І тоді, не потрібно буде приймати велику кількість речовини, досить буде декількох грамів в день. Цього невеликої кількості продукту стане достатньо для продовження життя.

6. Їжте перці чилі

Перчик чилі багатий білком, що містить в собі речовини, що мають високу оцінку за шкалою індексу щільності поживних речовин — ANDI, має низький ГІ (глікемічний індекс).

Чилі настільки поживний, що може повністю замінити собою інші продукти, а також володіє прекрасними смаковими якостями.

7. Підтримуйте рівень антиоксидантів

© flyparade/iStock

Зменшена і збільшена концентрація антиоксидантів однакова небезпечна для здоров'я. Існує теорія, що виникла в 1927 році, про вільних радикалів. Вони, згідно їй, впливають на клітинні мітохондрії, що приводить в рух ферменти, каскад яких розрізає і руйнує клітини. Це провокує руйнування органів, а в майбутньому, якщо сліпо вірити теорії, і всього організму.

Іншими словами, антиоксиданти стають своєрідним захистом від хімікатів, поганого харчування, включаючи не самі якісні та корисні дієти, надлишку сонячного світла з ультрафіолетом, забрудненого навколишнього середовища і часу, яке і є головною причиною старіння організму. Подібне судження призвело до того, що більшість людей, дотримуючись описаної теорії, споживають величезну кількість антиоксидантів.

Такий підхід не можна назвати абсолютно правильним, оскільки продукування вільних радикалів повинно мати свої обмеження. Надлишок теж згубний. Не завжди можна контролювати те, які саме антиоксиданти і коли потрібні організму. Якщо вільні радикали повністю перестануть «витікати» за допомогою антиоксидантів, в клітку почне просочуватися колапс мітохондрій, тобто мембранний потенціал утворюють енергію клітинних органел. Коли подібне трапляється не з однієї, а з великою кількістю мітохондрій, настає неминуча загибель клітин. Якщо вони масово відмирають, то органи і організм в цілому починає страждати.

Антиоксиданти повинні підтримуватися в нормі. Вони не повинні бути занижені або підвищені. Тому потрібно відмовитися від прийому антиоксидантів у таблетованій формі або в капсулах. Споживати антиоксиданти краще разом з їжею. У невеликій тимьяновой гілочці, наприклад, їх не менше 30, і всі вони різні. Тому заповнювати запаси антиоксидантів найкраще з овочів і фруктів.

8. Бігайте на короткі дистанції

Неможливо виглядати молодше без фізичної активності. Це не означає, що потрібно буквально виснажувати своє тіло виснажливими вправами. Найкраще бігати, але не годинами по біговій доріжці, а спринтами. Короткі дистанції дозволяють залишатися підтягнутою формі, поліпшити стан здоров'я, а також стимулювати роботу мітохондрій. Спринти набагато ефективніше, ніж заняття на біговій доріжці.

Спринт допомагає підтримувати функціональність мітохондрій, покращує загальний стан здоров'я. Інтенсивні тренування, до яких відноситься і біг на короткі дистанції, збільшують у клітинах число мітохондрій. Чим більше останніх, тим краще стан серцевого м'яза та інших систем. Займаючись спринтом, людина гарантовано знаходить відмінне самопочуття і виглядає набагато молодше свого реального віку.

9. Пийте аспірин

Ці таблетки чудово справляються з контролем вільних радикалів, а, отже, поліпшують стан здоров'я і продовжують життя. Є ймовірність і того, що аспірин допомагає позбутися від жиру. Крім того, він вільно продається в аптеках, маючи невисоку ціну.

Ще 1-й позитивною особливістю аспірину є те, що він допомагає знизити кількість серцевих нападів. У людей старше 50 років, приймають по 83 г ацетилсаліцилової кислоти, ймовірність серцевого нападу знижується на 22, інсульту — на 25-80%. Є дані, згідно яким, вживання дитячого аспірину допомагає зменшити ризики того, що у людини виникне рак товстої кишки.

Однак зловживати аспірином теж не рекомендується. Щодня треба випивати по 1-2 таблетки дитячого аспірину, залежно від маси тіла. У великих кількостях він може спровокувати кровотечі в ШКТ.

7 секретів краси: як виглядати молодше на 5-20 років
©LightFieldStudios/IStock Ні для кого не секрет, що зрілі жінки завжди прагнуть виглядати молодше своїх років, йдучи на різні жертви в ім'я краси. Однак, вам не будуть
10 вправ з фэйсбилдингу, які допоможуть виглядати молодше
© JNemchinova/iStock Якщо ви відчайдушно хочете зменшити провисання і зморшки на обличчі, але пройти операцію проти старіння ви не розглядаєте, ви потрапили в потрібне
3 суперметода, як позбавитися від "ліній сміху" на обличчі
© Tinatin1/iStock Всі хочуть виглядати молодше як можна довше. Багатьох турбує питання, як видалити тонкі лінії і зморшки з обличчя. StyleCraze розповідають про вправи,
Як виглядати на 10 років молодше: поради від Джустины Уитчхарч, яка змогла змінити себе
© undrey/iStock Якщо ви не знаєте, що таке антивіковий догляд, то Джустіна Уитчхарч допоможе розібратися в цьому. Жінка знає, як виглядати на 10 років молодше за
Як виглядати молодше: 10 способів не видати свій вік
© Deagreez /iStock Безумовно, особа відображає наш вік і спосіб життя. Втома, недосипання і не знятий макіяж можуть зашкодити шкірі. Шкідливі звички і вік сприяють появі
Раціон і дієта Дженніфер Лопес: як худне знаменитість
Дженніфер Лопес здивувала всіх своїм зовнішнім виглядом майже в 50 років, артистка виглядає на 30. Ми вирішили розібратися у чому її секрет. Особлива дієта Дженніфер