Австралієць 60 років поспіль здавав кров раз у тиждень. І врятував життя 2.4 мільйонів дітей
21.03.2019 537 0 newsdaily.org.ua

Австралієць 60 років поспіль здавав кров раз у тиждень. І врятував життя 2.4 мільйонів дітей

В закладки

Австралієць 60 років поспіль здавав кров раз у тиждень. І врятував життя 2.4 мільйонів дітей

© today.com

Коли люди йдуть на пенсію, вони отримують в подарунок годинник, абонемент у басейн або іншу корисну і приємну річ. Але Джеймс Харрісон заслуговує більшого. Він прославився на весь світ як «людина із золотою кров'ю», адже протягом 60 років практично щотижня здавав свою кров нужденним.

За даними служби переливання крові австралійського товариства Червоного хреста, чоловік врятував життя більше 2,4 мільйонів новонароджених, а також їх матерів. Зараз австралійцю – 81 рік, і він вирішив відійти від справ, але ту допомогу, яку він надав, ще довго не забудуть.

Чому його кров називають золотою?

© today.com

У крові Харрісона є унікальні антитіла, які стійкі до антигену D резус-фактора. Тепер вони використовуються для створення вакцини Anti-D. Простими словами, кров Харрісона дозволяє боротися з резус-конфліктом: він відбувається, коли у вагітної жінки – негативний Rh, а у її плоду – позитивний, який він успадкував від батька. З-за цієї несумісності кров вагітної жінки починає атакувати клітини крові її ще не народженої дитини. У найгірших випадках це може призвести до пошкодження мозку або навіть смерті малюка.

Але завдяки Харрісону лікарі запобігають розвиток антитіл в крові жінки, тим самим зводячи смертельну загрозу для малюка немає.

З чого все почалося?

© tampabay.com

Джеймсу було всього 14 років, коли він опинився в лікарні і переніс серйозну операцію на грудній клітці. Тоді хлопчик і не підозрював про те, що потрапить в історію. Він втратив дуже багато крові (13 літрів), і йому допомогла донорська кров. Напевно, тоді і зародилася ідея почати займатися благодійністю.

Харрісон почав здавати кров та плазму з 18 років. Вчені вивчали клітини крові і виявили, що в ній міститься антитіло, яке дуже сильно і стійко до антигену D резус-фактора. Лікарі точно не знають, яким чином воно з'явилося в його крові: можливо, це сталося після переливання крові у 14 років. У будь-якому випадку Джеймс – унікальна людина з рідкісним типом крові: таких в Австралії всього 50 чоловік.

Кожна здача крові дуже важлива, але кров Харрісона безцінна: він розумів це і намагався якомога більше допомогти людям, яких навіть не знав. Кожен антирезусний препарат, який був створений в Австралії, був виготовлений з плазми Джеймса. Згідно зі статистикою, близько 17% жінок в Австралії знаходяться під загрозою, так що Харрісон дійсно багатьом спас життя.

Читайте також: Це дивовижне рослина лікує від багатьох хвороб! Ось що з ним робити

Харрісон зробив революцію?

© pinterest.com

В Австралії, аж до 1967 року, щорічно вмирали тисячі немовлят, а лікарі не знали, чому це відбувалося і нічого не могли вдіяти. У жінок траплялися викидні, або немовлята народжувалися з пошкодженням головного мозку. Австралія була однією з перших країн, яка знайшла донора крові з цим антитілом, тому це свого роду революція в медицині.

З 1967 року більше 3 млн вагітних жінок з негативним Rh отримали вакцину Anti-D. Її отримала навіть дочка Харрісона: «Завдяки цьому мій онук народився живим і здоровим. Приємно допомагати людям, адже ти відчуваєш себе значимою».

Вакцина Anti-D дозволяє жінкам з негативним резус-фактором не утворювати RhD-антитіла під час вагітності, які викликають проблеми зі здоров'ям і навіть призводять до смерті малюка. Тому не дивно, що Джеймса так поважають і цінують не лише на батьківщині.

В Австралії Харрісона називають героєм, він отримав безліч нагород за свою донорство, в тому числі найпрестижнішу нагороду – Орден Австралії. Але Джеймс не любить говорити про те, що він здійснив подвиг. «У цьому немає нічого такого. Я просто зробив те, що міг зробити. Це мій єдиний талант – бути донором».

В Австралії не можна здавати кров після 81 року, так що тепер Джеймс «на пенсії». Лікарі сподіваються, що благородство «людини із золотою кров'ю» надихне інших людей ставати донорами. Харрісон дійсно змінив життя мільйонів людей і допоміг створити вакцину Rho імуноглобуліну.

Читайте також: 12 міфів і фактів про дитячих вакцинах

Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим
Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим
Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим
27.05.19 Поради про саморозвиток
© Wavebreakmedia/iStock Деякі люди вважають, що благодійність – це те, що допомагає зіркам і політикам набивати собі ціну. Можливо, це і так, але це не означає, що не
Три блогу про дитяче здоров'я, які варто додати в закладки
© Pixabay Будь матері, виростила пару-трійку дітей, сміливо можна давати диплом педіатра. Постійне занепокоєння про здоров'я своїх чад, підбір шляхом проб і помилок
10 ознак того, що вам не вистачає заліза в організмі
© BlindTurtle/IStock Кожна людина знає, що потрібно підтримувати нормальний рівень гемоглобіну для того, щоб бути здоровим, адже цей елемент крові забезпечує перенесення
Діти, народжені через ЕКО, можуть мати більш високий ризик розвитку гіпертонії
© IStock Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина була щасливою і здоровою. Знаючи про деякі ризики заздалегідь, можна підготуватися до них не тільки морально, але і
Дослідження показало, що переливання крові від молодших старшим здатне уберегти від хвороб
© Wavebreakmedia/iStock Останнім часом стало з'являтися багато медичних стартапів, які надають послуги переливання крові з метою лікування від різних хвороб. Провідний
Жінки після 30 виховують більш розумних дітей, – дослідження
© Halfpoint/IStock Проведене недавно дослідження показало, що діти матерів віком 35-39 років краще розвинені інтелектуально. Дослідники піддали порівнянні три попередні