Корисні вправи для тих, у кого варикоз ніг
17.04.2019 1 108 0 newsdaily.org.ua

Корисні вправи для тих, у кого варикоз ніг

В закладки

Корисні вправи для тих, у кого варикоз ніг

Варикоз — це розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, яке супроводжується неспроможністю клапанів вен та порушенням кровотоку. Люди, які страждають від цієї хвороби, часто скаржаться на біль в ногах — ніби «тягнуть відня». Однак це стан небезпечно не стільки болями і не естетичним зовнішнім виглядом, скільки відривом тромбу і навіть летальним результатом. Ось чому тим, у кого є варикозне розширено вен, протипоказані силові навантаження.

Від варикозного розширення вен у сучасному світі страждає кожен четвертий чоловік і кожна третя жінка. Всіх їх цікавить питання, чи можна займатися спортом і як тримати себе у формі при такому підступну недугу.

В першу чергу давайте розберемося, що робити не можна:

  • будь-які силові навантаження (вони будуть тільки посилювати стан вен);
  • присідання;
  • випади;
  • будь-які вправи вагою стоячи;
  • аеробіка та інші види тренувань, які передбачають різкі рухи і стрибки.

Часто спортсмени приймають за варикоз набряклі в результаті навантажень вени. Однак це не завжди він. Під час тренувань деякі вени виштовхуються на поверхню м'язами. І якщо вони рівні, без вузлів і сіточок, то приводів для занепокоєння поки немає. Якщо ж ви помітили на шкірі червоні, вузлуваті або облямовані сіточкою вени, пора бити тривогу.

© YouTube (Ноги польського велосипедиста Павла Полянські після заїзду)

Що можна і потрібно робити

Будь-які вправи при варикозі нижніх кінцівок мають бути спрямовані на посилення кровообігу.

Опрацювання ступень

Прийміть упор лежачи так, щоб ваші ступні виявилися вище рівня колін. Уявіть, що ваші ступні — це кисті, якими ви пишіть картину. Спробуйте робити ногами в повітрі уявні кола або писати слова.

Потім потягніть носок на себе до упору.

Після цього потягніть носок вперед, а п'яти — вниз, з допомогою литкових м'язів.

Зведіть стопи разом, а потім розведіть назовні. Повторіть вправу кілька разів. Воно дозволяє розім'яти м'язи нижче коліна і прибрати застій крові після довгого сидіння за столом або на корточках.

Голова і шия

Опишіть головою коло: 10 разів за годинниковою стрілкою і стільки ж в протилежному напрямку. При кожному русі намагайтеся тягнути м'язи шиї. Не поспішайте — робіть цю вправу повільно і розмірено.

Потім виконайте нахили підборіддям до грудей і потилицею до спини. Повторіть 4 рази.

Руки і плечі

Робіть кругові рухи плечима спочатку вперед, потім назад. Після почніть описувати кола вже прямими руками. Під час руху дихайте правильно, не затримуючи подих.

Притиснувши лікті до корпусу, обертайте кистями так, щоб руки проверталися в ліктях. Потім, стиснувши кулаки, робіть кругові рухи зап'ястями.

Поперек

Прийнявши позу руки в боки, виконуйте кругові рухи тазом по 10 разів в кожну сторону. Намагайтеся провертатися по максимуму.

Зробіть нахили вперед і назад, а потім почніть поверніть корпус вправо і вліво так, щоб нижня частина тіла залишалася нерухомою.

Ноги

Можна присідати, але без обважнювачів, і робити різні махи ногами. Також можна робити жим ногами лежачи з невеликою вагою, оскільки в положенні, коли ноги знаходяться вище рівня серця, відбувається відтік крові в правильному напрямку.

Прес

Намагайтеся робити всі вправи на прес в положенні лежачи, щоб не навантажувати вени.

Не рекомендується піднімати ноги, висячи на турніку, щоб кров не застоювалася в хворих венах.

Плавання

© Swimming.org

Це один з кращих видів спорту для людей, які страждають від варикозу. Він відмінно тренує всі м'язи тіла, не роблячи сильного навантаження на ноги.

Після будь-якої фізичної навантаження спробуйте полежати, піднявши ноги вище рівня тіла. Таким чином кров зможе вільно оттечь з ніг. Також можна підкласти під ступні та гомілки валик, зроблений з рушники або пледа.

Найпоширеніші захворювання, до яких схильні високі люди
©Pixabay Високі люди частіше, ніж низькорослі, піддаються проблем зі здоров'ям. Поширені захворювання людей високого зростання можуть бути найрізноманітнішими. Вчені зі
До якого лікаря йти, якщо болять суглоби: поради для здоров'я ніг
© Greyerbaby/Pixabay Коли у вас болить горло, ви знаєте, що потрібно піти до терапевта або ЛОРу. Але до якого лікаря йти, якщо болять суглоби? Якщо ви часто відчуваєте
Що можна і не можна при варикозному розширенні вен
© icanworkout.me Дуже важливо розуміти, що варикозне розширення вен – це не косметологічна проблема, а медична, тому вона потребує відповідного лікування. Оскільки при
Прості домашні заходи для профілактики варикозного розширення вен
© Leah Kelley/Pexels Варикозне розширення вен – дуже поширене захворювання. Раніше воно розвивалося у людей, які ведуть «стоячий» спосіб життя, а зараз виникає і в
Як запобігти розвиток варикозу, зберігши молодість ніг
Багато жінок стикалися з проблемою варикозного розширення вен. Існує ряд методів для запобігання або боротьби з даним захворюванням. У Франції дуже розвинений догляд за
Чи можна бігати при плоскостопості: рекомендації травматолога-ортопеда
© kaboompics/Pixabay Плоскостопість – не просто зміни в стопі, а ще й зниження амортизації. Це призводить до того, що хребет втрачає частину свого захисту, яку забезпечує