Як допомогти дитині завести друзів та знайти впевненість у підлітковому віці
30.05.2019 1 093 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти дитині завести друзів та знайти впевненість у підлітковому віці

В закладки

Як допомогти дитині завести друзів та знайти впевненість у підлітковому віці

Як допомогти підліткові завести друзів? Як батько, ви цілком можете посприяти цьому! У цій статті ми підкажемо, як полегшити встановлення соціальних зв'язків для вашої дитини.

Вміст матеріалу

5 способів допомогти підлітку завести друзів

©Shutterstock

Для підлітків друзі стають особистою групою підтримки, яка забезпечує почуття безпеки, а також підвищує рівень довіри. Спробуйте допомогти підлітку позбутися від соціальних обмежень і завести друзів!

1. Підвищіть його впевненість

Підлітки, як правило, сором'язливі, і їм потрібен хтось, хто буде регулярно підвищувати їхній моральний дух. Хваліть вашого підлітка за те, що він робить, і пропонуйте невелику конструктивну критику по дорозі, але переконайтеся, що ви не нашкодите йому в процесі. Ваш підліток скоро перетвориться на дорослого, і вам потрібно цінувати його думку навіть більше, ніж раніше. Підлітки повинні бути впевнені, що їхні ідеї цінні. Прості дії з урахуванням його пропозицій можуть змусити вашого підлітка відчувати себе впевнено.

2. Заохочуйте його займатися діяльністю

Перегляд телевізора й гра у відеоігри можуть бути улюбленим заняттям вашого підлітка, але чи добре це для нього? Якщо ваш підліток проводить багато часу вдома і не бере участь у соціальних та позакласних заходах, він, очевидно, з більшою ймовірністю буде мати проблеми з дружбою і спілкуванням. Заохочуйте його брати участь у заходах, які включають взаємодію з іншими. Один з найкращих способів допомогти підліткам подружитися – спонукати його зайнятися хобі. Попросіть вашу дитину записатися на художні майстерні, мовні курси або в спортивну секцію, щоб допомогти йому зустрітися і подружитися з іншими підлітками, які поділяють ті ж інтереси.

3. Встановіть хороші відносини між батьками і дітьми

Встановлення здорових відносин між батьками і дітьми є одним з кроків до того, щоб зробити вашу дитину краще. Підлітки, які мають позитивні відносини зі своїми батьками, також частіше мають здорові відносини з однолітками. Прислухаючись до підлітку і докладаючи щирі зусилля, щоб поспілкуватися з ним, ви будете творити дива для ваших відносин з ним. Це також створить для нього систему підтримки. Він буде знати, що може розраховувати на вашу любов і підтримку.

4. Поліпшите його розмовні навички

Ви можете допомогти підлітку краще впоратися з ситуацією, просто поговоривши з ним. Якщо ви помічаєте, що ваш підліток проводить багато часу на самоті, краще всього сісти і обговорити, що робить його нещасним і тривожним. Багато підлітки, як правило, соромляться, і кращий спосіб допомогти їм вийти зі своєї шкаралупи – це дозволити їм говорити і оволодіти мистецтвом спілкування.

5. Заохочуйте його рухатися далі

Одна з найважливіших речей, які ви можете зробити для свого підлітка, це підтримка. Прийміть недоліки вашої дитини і допомогти йому сформувати свої навички. У нього можуть бути деякі соціальні слабкості, але дайте йому час і простір для самостійної роботи. Переконайтеся, що ви пропонуєте безумовну любов підлітку. Ваша підтримка для нього не повинна залежати від його соціального успіху.

3 способи поліпшити самооцінку підлітка

©momjunction.com

З настанням статевої зрілості і нескінченними гормональними змінами ваш підліток може спочатку відчувати труднощі з прийняттям різних змін, що відбуваються з його тілом як всередині, так і зовні. Тому ви повинні бути впевнені, що ваша дитина щасливий і впевнений у собі ці дуже важливі роки.

1. Створіть колаж із зображенням «Я хочу і роблю»

Те, що бачить і думає ваш підліток, дуже сильно вплине на її настрій і рівень самооцінки. Щасливі і позитивні образи миттєво піднімуть його самооцінку. Ви можете попросити його зробити великий плакат, на якому закріпити зображення людей, знаменитостей, місць, тварин, книг або речей, які йому подобаються. Він може продовжувати додавати і видаляти зображення у відповідності з уподобаннями. Дивлячись на ці картинки кожен день, він зможе більше дізнатися про свої амбіції і мрії. Ви також можете запропонувати своїй дитині викласти цікаві цитати або рецензії, які зроблять його щасливим.

2. Складіть календар самооцінки

Цей календар самооцінки допоможе вашій дитині жити кожен день з більшою позитивністю і впевненістю. Купіть або створіть порожній календар. Попросіть вашого підлітка записати одне цікаве заняття на кожен день. Він може записати такі заходи, як «Я хочу плавати» або «Я хочу малювати сьогодні». Чергуйте це з тим, щоб повідомити підлітку, як сильно ви його любите, або просто запропонувати йому ігнорувати шкідливі коментарі і замість цього жити щасливим життям і позитивною. Переконайтеся, що ви допомагаєте створити календар таким чином, щоб ваша дитина знову і знову знав, що ваша любов і підтримка завжди доступні. Також переконайтеся, що ви ділитеся з ним своїми думками і переконаннями. Додайте коментарі, які говорять підлітку, що важливо прожити своє життя повною мірою, не турбуючись про те, що думають інші.

3. Складіть список задоволень

Створення цього листа забезпечить наявність у вашого підлітка готового списку, на який можна послатися, коли він або вона відчуває себе пригніченим. Попросіть вашого підлітка підготувати список людей, домашніх тварин, місць і речей, які змушують його посміхатися. Кожен раз, коли ваш підліток відчуває себе неконтрольованим, нещасною і пригніченою, попросіть його переглянути цей список, щоб підвищити самооцінку і повернути його посмішку.

Навчіться читати думки і емоції вашої дитини. Будьте завжди готові прийняти його з теплими обіймами, дружньою бесідою, деякими практичними порадами і заняттями, якими ви обидва насолоджуєтеся разом. Пам'ятайте, що бути засуджень, проводити порівняння і критикувати його суворо заборонено.

6 порад, які допоможуть підлітку завести здорові стосунки

©Shutterstock

Тема відносин делікатна, тому переконайтеся, що ви не говорите занадто строго під час її обговорення з підлітком. Хочете знати про шість практичних мантрах для навчання підлітків здоровим відносинам? Читайте далі!

1. Повага до співрозмовника

Здорові відносини – це відносини, в яких обидва партнери поважають один одного. Навчіть свого підлітка поважати співрозмовника. Можна не погоджуватися з чужою думкою, але кричати не можна.

2. Особистий простір

Скажіть підлітку, що знаходження у відносинах не означає спільного використання всіх видів діяльності і часу. Ваш підліток або об'єкт його любові можуть хотіти провести деякий час одні, з друзями або відправитися в подорож. Абсолютно нормально хотіти провести трохи часу на самоті. Фактично, надання партнеру трохи особистого простору робить стосунки міцнішими і зрілими.

3. Немає зловживання

На жаль, більшість підлітків виявляються в образливих відносинах, навіть не усвідомлюючи цього. Навчіть свою дитину розпізнавати перші ознаки насильства і тому, як зупинити його на початковому етапі. Зловживання може бути в різних формах – удар, ляпас, поштовх, крик і загроза. Це також може бути у формі близькості без згоди. Ваш підліток може відчувати себе винуватим і навіть думати, що він по праву заслуговує. Навчіть його, що ніяка форма насильства не прийнятна, навіть якщо він думає, що це було всього один раз і не повториться.

4. Компроміс, але не завжди

Існує різниця між компромісом і маніпулюванням. Допоможіть підлітку дізнатися цю різницю. Здорові відносини – це відносини, в яких обидва партнери йдуть на компроміс і ведуть себе по-своєму. Переконайтеся, що ваш підліток йде на компроміси і пристосовується, але не завжди.

5. Безпечний секс

Небажана вагітність і пов'язані з нею ускладнення – звичайні проблеми підлітків сьогодні. Розкажіть підлітку про безпечний секс. Підкресліть необхідність завжди використовувати презерватив під час сексу. Якщо ви відчуваєте, що вам незручно це обговорювати, попросіть партнера розповісти про це. Навчіть свою дитину різним методам, що дозволяє уникнути вагітності. Розкажіть дитині про небезпечні наслідки абортів.

6. Прийняття один одного

Скажіть підлітку, що важливо закохатися в людину таким, який він є. Він повинен знати, що знаходження у відносинах означає повністю прийняття іншої людини. Можна змінити деякі нездорові звички партнера, такі як надмірне вживання алкоголю, необачне водіння, надмірне куріння і т. д. Однак ваш підліток повинен знати, що занадто сильна спроба змінити партнера може призвести до суперечок і нещасть. Краще мудро вибирати відносини, ніж намагатися змінити їх пізніше.

Як підвищити впевненість підлітків в собі

©Shutterstock

Як батько, ви саме та людина, хто може допомогти підвищити впевненість в собі вашого підлітка. Від того, як ви сформуєте його особистість сьогодні, залежить його подальше життя завтра, тому надзвичайно важливо створити позитивну впевненість у собі. Це дає підлітку здатність протистояти життя, її викликам, невизначеності і навіть краще справлятися з розчаруваннями, злетами і падіннями життя. Ось що ви можете зробити для своєї дитини:

1. Показати повагу

Не забувайте, що ваш підліток не дитина і майже дорослий, і тому заслуговує на повагу, як і всі люди. Коли ви звертаєтеся до підлітку, завжди виявляйте також повагу. Не дозволяйте презирству проявитися у вашому тоні!

2. Часто хвалити

Ви повинні часто хвалити свого підлітка. Будьте щедрими у ваших компліментах. Коли ви вихваляєте свого підлітка за що-те хороше, що він зробив, це підвищує його впевненість у собі. Завжди давайте йому зрозуміти, як ви пишаєтеся такою дитиною.

3. Уникати критики

Намагайтеся не критикувати стільки, скільки зможете. Критика може завдати шкоди впевненості в собі вашого підлітка. Якщо ви не схвалюєте чи не любите те, що стосується вашого підлітка, знайдіть час, щоб посидіти з ним і поговорити про це. Підлітки часто сприймають критику як насмішку або ганьба. Іноді, коли критика неминуча, стежте за своїм тоном.

4. Заохочувати позакласні заходи

Нехай ваш підліток слід своїм захопленням. Заохочуйте його брати участь у нових видах діяльності. Для вашого підлітка важливо досягти успіху у всьому, що йому подобається. Позакласні заходи є чудовою нагодою дізнатися про успіхи, невдачі, проблеми, і вони значно підвищують впевненість вашого підлітка. Ці заняття створюють у вашого підлітка позитивний командний дух і допомагають йому вчитися працювати разом для досягнення спільної мети.

5. Підтримувати його дружбу

Ми знаємо, що ви не можете контролювати та обирати друзів, яких ваш підліток буде заводити. Але ви можете навчити його поваги і прийняття. Друзі підлітка теж впливають на його впевненість у собі.

6. Чужа думка не має значення

Більшість підлітків потрапляють під тиск однолітків. Для них дуже важлива зовнішність. Вони жадають виглядати як моделі і знаменитості, і нездатність зробити це сильно впливає на їх впевненість в собі. Важливо пояснити підлітку, що зовнішність не має значення. Важливі хороші манери, гігієна, здоровий дух і тіло.

7. Зосередитися на сильних сторонах

Навчіть вашого підлітка, що він повинен зосередитися на своїх сильних сторонах. Ніколи не порівнюйте його з однолітками, друзями, братами і сестрами. Ваш підліток повинен розуміти, що різні люди мають різні сильні сторони. Порівняння створює суперництво. Примусьте його зрозуміти, що його єдине змагання з самим собою, і кращий спосіб домогтися більшого – зосередитися на своїх сильних сторонах.

8. Навчити бути сильніше

Навчіть свого підлітка вибудовувати певний рівень терпимості щодо насмішок. Гарне правило в житті – посміхатися і не реагувати на поддразніванія. Ваш підліток повинен навчитися приборкувати негативні емоції.

9. Навчити просити про допомогу

Якщо ваш підліток страждає від серйозної невпевненості і це починає впливати на соціальне життя, вам може знадобитися допомога ззовні. Спочатку ви можете спробувати сімейні консультації з улюбленими родичами вашого підлітка. Якщо вищеперелічене не працює, краще всього звернутися за професійною допомогою, яка може розкрити реальну проблему, що стоїть за цим недоліком, і допомогти дитині впоратися з цим.

10. Бути підтримкою для підлітка

Ви, ймовірно, навіть не розумієте, як маленькі жести і дрібниці, які ви говорите і робите у звичайному житті, підвищують впевненість вашого підлітка в собі. Ваш підліток повинен знати, що ви завжди поруч з ним, незважаючи ні на що. Ваша підтримка може послужити каталізатором в тому, що стосується його впевненості в собі.

Тепер ви знаєте, як допомогти підліткові завести друзів і налагодити хороші відносини. Будьте поруч з ним в цей складний період, вчіть його і підтримуйте. Це вселить у нього впевненість у собі і своїх силах!

За матеріалами: momjunction.com, momjunction.com, momjunction.com, momjunction.com.

Який спорт підходить підлітку: правильний гід по тренуванню
© SerrNovik/IStock У підлітковому віці створити спортивне і мускулисте тіло дійсно простіше. Всьому причина високий рівень гормонів, відповідальних за ріст м'язів і
7 способів зав'язати дружбу, якщо ви дорослий серйозний чоловік
©Tommy Lee Walker/iStock Знайомитися з людьми і зав'язувати дружбу буває хвилююче і складно, особливо в зрілому віці. Однак, не варто боятися заводити нових друзів і
8 причин, чому вам варто завести собаку
8 причин, чому вам варто завести собаку
8 причин, чому вам варто завести собаку
01.04.19 Поради про саморозвиток
©Halfpoint/iStock Собака — це не тільки друг людини, але і цілитель, хороший слухач і стимулятор фізичної активності! Редакція SUPER.UA рекомендує завести собаку, тому
Лайфхаки соціальних мереж, які можуть поліпшити ваше подорож
Young man taking picture of his friends while trekking in countryside during summer vacation. Group of people on hiking taking photographs with mobile phone. Кожному з
Ефективні способи налагодити контакт з дитиною, якщо ви його вітчим
Життя завжди непередбачувана, а людські взаємини — складні. Закохалися в дівчину з дитиною і вирішили завести з нею серйозні стосунки, але побоюєтеся, що не зможете
Як розповісти дитині, школяру і підлітку про секс
Багато батьків не знають, як відповідати дітям на «незручні» питання. Але якщо тему не обговорювати будинку, то інтерес до неї не зникне, і ваші син або дочка будуть