Як привчити до горщика хлопчика і дівчинку
26.05.2019 1 572 0 newsdaily.org.ua

Як привчити до горщика хлопчика і дівчинку

В закладки

Як привчити до горщика хлопчика і дівчинку

горщик дитина

Навчання малюка користуванню горщиком зажадає від вас багато сил, терпіння і часу. Ключ до успішного навчання полягає в тому, щоб не тиснути на дитину, а зацікавити його. Ми розповімо, як привчити дитину до горщика з найменшими зусиллями.

Вміст матеріалу

Як привчити до горщика хлопчика

©Pixabay

У той час як деякі хлопчики готові до горщика у віці 18 місяців, інші можуть не захотіти вчитися до трьох років. Тому немає сенсу намагатися отримати перевагу. Коли батьки починають навчання горщика занадто рано, цей процес, ймовірно, займе більше часу. Іншими словами, ви навчите малюка користуватися горщиком тоді, коли він готовий, незалежно від того, коли ви почнете.

Нехай він дивиться і вчиться

Малюки навчаються, копіюючи дорослих. Спостереження за тим, як користується ванної батько, може стати природним першим кроком для хлопчика. Він може зауважити, що папа використовує унітаз не так, як мама, і це дає вам прекрасну можливість пояснити основні принципи поведінки хлопчиків у ванній.

Купіть відповідне обладнання

Коли ваша дитина сидить на горщику, для нього важливо мати можливість злегка нахилитися вперед, спираючись ногами на землю. Більшість експертів радять купувати горщик дитячого розміру, який буде для нього більш безпечним, ніж повнорозмірний унітаз. Якщо ви плануєте купити перехідний сидіння, переконайтеся, що воно зручне і надійно кріпиться. Ви також повинні дати своєму синові табуретку, тому що він повинен мати можливість діяти самостійно.

Купуючи горщик для свого сина, шукайте той, у якого немає знімного мочеотделителя. Це може дряпати пеніс хлопчика, коли він сідає на горщик, і буде асоціюватися з болем.

Допоможіть дитині освоїтися з горщиком

Нехай ваша дитина звикне до ідеї використовувати горщик. Повідомте йому, що горщик належить тільки йому. Ви можете персоналізувати його, написавши на ньому ім'я сина або дозволивши йому прикрасити його наклейками. Потім нехай він спробує сісти на нього в одязі. Після того, як він практикувався таким чином протягом тижня або близько того, запропонуйте йому спробувати сісти на горщик з опущеними штанами. Не тисніть, якщо малюк буде чинити опір.

Складіть графік тренувань

Відлучення малюка від підгузників залежить від вашого розпорядку дня і від того, чи знаходиться ваша дитина в дитячому садку чи в дошкільному закладі. Якщо це так, ви можете погодити свою стратегію привчання до горщика з вихователем малюка. Якийсь час продовжуйте користуватися підгузками або одноразовими штанами ночами і в дальніх поїздках, але починайте поступово привчати сина ходити без підгузника.

Навчіть його спочатку сидіти, а потім стояти

Оскільки випорожнення і сеча часто приходять в один і той же час, має сенс спочатку попросити вашого сина сидіти на горщику, щоб він дізнався, що обидва ці справи належать горщика. Не дозволяйте йому сидіти занадто довго (достатньо 15 хвилин) і не відволікайтеся на інші заняття. Перегляд телевізора або використання інших екранів, сидячи на горщику, часто є головним каменем спотикання для батьків і дітей.

Як тільки вашому синові буде зручно ходити на горщик сидячи, він може спробувати положення стоячи. Немає причин поспішати з цим – він може продовжувати мочитися сидячи так довго, як йому подобається. Саме тут ключову роль відіграє чоловічий зразок для наслідування. Переконайтеся, що ваш син може піти у ванну з татом, щоб подивитися, як все відбувається стоячи. Коли ваш син зрозуміє ідею, дозвольте йому спробувати.

Якщо він не виявляє бажання, можна запропонує йому писати, прицілюючись. Це може принести деякий безлад, але зацікавить дитини.

Дайте йому трохи часу

Помістіть горщик в доступне місце, поки малюк грає, і запропонуйте йому сидіти на ньому через рівні проміжки часу. Звичайно, якщо ваш син буде грати голим, ви повинні бути готові до того, що підлогу намокне. Слідкуйте за ознаками того, що йому потрібно в туалет (він може стискати себе або підстрибувати), і використовуйте ці підказки, щоб припустити, що настав час. Ви можете робити це кілька днів поспіль, вечорами, або просто по вихідним.

Додайте веселощів

Якщо за кожен успіх ви будете нагороджувати сина наклейкою, або насыплете синього харчового барвника в горщик і дозволите йому побачити, як він робить «кольорову воду», то малюк буде зацікавлений і навчиться швидше.

Святкуйте перемоги

Ваш син, безсумнівно, буде мати кілька невдалих випадків, але в кінцевому підсумку він буде насолоджуватися досягненням чого-то в горщику. Відсвяткуйте цей момент! Зміцніть ідею, що він досяг значного кордону, нагородивши його привілеєм «великої дитини», такий як перегляд нового відео або більш тривале перебування на дитячому майданчику. Проте постарайтеся не робити з кожного походу до горщика нічого особливого, інакше ваша дитина почне нервувати і соромитися під прицільною увагою.

Що ще можна зробити, щоб швидше привчити хлопчика до горщика

Ось кілька порад, які полегшать вам завдання:

• одягніть його вільний одяг, яку він може легко зняти сам, або купіть труси трохи більшого розміру;
• не реагуйте занадто гостро і не карайте, якщо у нього ще не виходить;
• нагадайте собі, що відчитування дитини за мокрі штани може означати ще довгі місяці підгузників;
• якщо ви не відчуваєте особливого прогресу, зробіть перерву і спробуйте ще раз через декілька тижнів.

Перейдіть на нічний режим

Як тільки ваш син буде залишатися сухим весь день, ви можете почати складати план на ніч. Дочекайтеся, поки він навчиться впевнено користуватися горщиком в денний час, потім почніть перевіряти підгузники вранці і після сну, щоб переконатися, що вони сухі. Багато дітей залишаються сухими під час денного сну протягом шести місяців після того, як навчилися користуватися горщиком.

Нічні тренування займають більше часу, тому що в основному це залежить від того, чи може його тіло утримувати сечу протягом тривалого періоду часу. Може пройти кілька місяців або років, перш ніж тіло вашої дитини стане достатньо зрілим, щоб залишатися сухим вночі, і це абсолютно нормально. Якщо він хоче спробувати спати без підгузників, дозвольте це. Якщо кілька ночей експерименту покажуть, що він не готовий, поверніть підгузники назад. Скажіть синові, що його тіло не зовсім готове до цього наступного кроку, і запевніть його, що скоро він стане досить великим, щоб спробувати знову.

Як привчити до горщика дівчинку

©Pixabay

Як і у випадку з хлопчиками, не варто поспішати привчати дочку до горщика. Цей процес вимагає часу і терпіння з вашого боку, а також розумній мірі співпраці і мотивації з боку вашої дитини. На щастя, експерти кажуть, що дівчатка навчаються користуватися горщиком раніше, ніж хлопчики, тому що вони не так легко відволікаються. Але в той час як одні дівчатка можуть починати вчитися у віці 18 місяців, інші, можливо, не будуть готові, поки їм не виповниться 3 або 4 роки.

Після того, як ви визначилися, що ваша дочка готова, зосередьтеся на часі. Переконайтеся, що режим вашої дитини добре встановлений. Якщо маля тільки почала відвідувати дитячий сад або в неї з'явився братик чи сестричка, вона може бути менш сприйнятливою до змін або відчувати себе занадто низькою, щоб впоратися з цією новою задачею. Уникайте періодів, коли її природне опір високо, і чекайте, поки вона не здасться відкритою для нових ідей. Щоб тренуватися, виконайте наступні дії:

Нехай вона дивиться і вчиться

Малюки навчаються наслідуванням, і спостереження за тим, як ви використовуєте ванною, є природним першим кроком. Якщо ваша донька бачила, як її старший брат або батько стоять в туалеті, вона, швидше за все, теж захоче пописати стоячи. Дозвольте їй спробувати. Звичайно, вам доведеться прибрати безлад, але вона досить швидко зрозуміє, що у неї немає спеціального «пристосування» для цього, і вам не доведеться сперечатися з нею. Якщо вона наполеглива, попросіть її поспостерігати за вами і поясніть, як мамам та їхнім дочкам доводиться сідати, щоб попісяти.

Купіть відповідне обладнання

Дитячий горщик відповідного розміру – це завжди краще, ніж великий унітаз. Але ванні кімнати можуть бути небезпечним місцем для допитливих малюків, тому завжди стежте за донькою, коли вона користується туалетом. Якщо ви віддаєте перевагу купити перехідний сидіння для звичайного туалету, переконайтеся, що воно зручне і надійно закріплено. Також вам потрібно буде забезпечити свою дочку табуреткою, тому що важливо, щоб вона могла легко маневрувати в туалеті і виходити з нього в будь-який час, коли їй треба йти.

Допоможіть дочки освоїтися з горщиком

На цьому ранньому етапі вашій дитині потрібно звикнути до ідеї використання горщика. Дайте їй зрозуміти, що горщик – це тільки її власність. Ви можете персоналізувати його, написавши на ньому ім'я малятка або дозволивши їй прикрасити його наклейками. Потім нехай вона спробує сісти на нього в одязі. Через тиждень такої практики запропонуйте їй спробувати сісти на горщик без штанців, але не тисніть на неї.

Якщо у вашої дитини є улюблена лялька, спробуйте використовувати її для демонстрації процесу. Більшості дітей подобається спостерігати за тим, як їхня улюблена іграшка «пісяє», і вони можуть дізнатися більше, ніж коли ви просто говорите їм, що робити. Запропонуйте доньці самій вибрати для себе трусики, які вона тепер буде носити замість підгузників.

Складіть графік тренувань

Відлучення малюка від підгузників залежить від вашого розпорядку дня і від того, перебуває вона в дитячому садку чи в дошкільному закладі. Якщо це так, ви можете погодити свою стратегію привчання до горщика з її вихователем. Якийсь час продовжуйте користуватися підгузками ночами і в дальніх поїздках, але починайте поступово привчати дочка ходити без підгузника.

Навчіть її сидіти і витиратися

Одна з найважливіших речей, яку ви повинні навчити свою дочку, це те, як правильно витиратися. Поясніть, що їй потрібно переконатися, що вона переміщує туалетний папір спереду назад, щоб уникнути перенесення інфекцій. Інфекції сечового міхура, хоча вони і рідкісні, частіше зустрічаються у дівчаток під час таких тренувань. Якщо ваша дочка потребу в частому сечовипусканні або відчуває раптову необхідність помочитися, скаржиться на біль в животі або починає мочити штани після того, як ви встановили хороший контроль над сечовим міхуром, зателефонуйте дитячого лікаря.

Дайте їй час

Помістіть горщик в доступне місце, поки вона грає, і запропонуйте їй сідати на нього через рівні проміжки часу. Слідкуйте за ознаками того, що їй потрібно в туалет (стрибання вгору і вниз на місці, стискання ніг разом або погойдування з боку в бік). Використовуйте ці підказки, щоб припустити, що прийшов час йти на горщик.

Відзначайте перемоги

У неї, безсумнівно, буде невдалий досвід, але врешті-решт ваша дочка дізнається, як отримати щось у горщику. Відсвяткуйте цей момент з помпою. Зміцніть ідею про те, що вона досягла значного кордону, нагородивши її привілеєм «великої дитини», такий як отримання додаткової історії перед сном.

Не тисніть

Якщо спочатку у неї нічого не вийде, спробуйте ще і ще. Не карайте і не лайте дочку за мокрі штанці – невдача є частиною навчання. Майте на увазі, що навіть діти, які успішно користувалися туалетом протягом декількох місяців, іноді можуть описаться, коли займаються якою-небудь діяльністю. Якщо ви обидві засмучені, зробіть перерву на декілька тижнів, а потім спробуйте знову, коли будете готові.

Перейдіть на нічний режим

Як тільки ваша дочка освоїть денні тренування, ви готові перейти до наступного етапу. Почекайте, поки вона не стане надійно привчена до горщика, потім почніть перевіряти її підгузники вранці і після сну, щоб переконатися, що вони сухі. Багато дітей починають спати сухими під час денного сну приблизно через шість місяців після того, як навчилися користуватися туалетом. Нічні тренування складніше, тому що це залежить від того, чи зможе вона утримувати сечу протягом тривалого періоду часу, і наскільки глибоко вона спить.

Якщо вона хоче спробувати спати без підгузників, спробуйте. Якщо ви турбуєтеся про її матраці, вам може допомогти абсорбуючий чохол. Якщо після кількох ночей цього експерименту вона явно не готова залишатися сухою, поверніть підгузники, не засуджуючи. Скажіть дочці, що її тіло не в змозі впоратися з цим наступним кроком, і завірте її, що вона скоро стане досить великий, щоб спробувати знову.

Тепер ви знаєте, як привчити дитину до горщика. До того часу, коли ваша дитина готовий попрощатися з підгузками, він уже багато чого досяг. Визнайте це і зміцните його гордість, дозволивши роздати залишилися підгузники сім'ям з молодшими дітьми.

За матеріалами: babycenter.com, babycenter.com.

5 брутальних фактів про привчанні дитини до горщика
© romrodinka/iStock Як би того не хотілося батькам, процес привчання до горщика рідко йде за планом. Зазвичай все відбувається зовсім не так, як пишуть книги по
10 порад по привчання дитини до горщика
@ didesign021/iStock Коли ви проводите багато часу, змінюючи підгузники, ви можете з нетерпінням чекати моменту, коли ваша дитина повністю звільнитися від них. Однак
Як навчити дитину сидіти на горщику і підібрати відповідний предмет туалету
Батьки хочуть, щоб їхні діти були вільні від підгузників, тому думають про те, як привчити дитину до горщика, причому якомога швидше. Ми розповімо про спосіб привчити
Як навчити дитину порядку і дисципліни
© Juan Pablo Arenas/Pexels Батькам важливо знати, як привчити дитину до порядку й дисципліни, так як це допоможе йому в майбутньому. All Pro Dad діляться порадами, які
Як привчити дитину спати в ліжечку
© Artfoliophoto/IStock Діти швидко ростуть. Озирнутися не встигнете, як вони стануть дорослими і самостійними. Звичайно, всім хочеться зупинити цей процес. Але ж
Як привчити дитину слухатися батьків: 5 рад
©Pixabay Як привчити дитину слухатися батьків? Це питання, без сумніву, актуальне для багатьох родин, адже дітям часто буває складно прийняти і виконати прохання старших.