Види ранкової розтяжки, з яких варто почати день
30.04.2019 744 0 newsdaily.org.ua

Види ранкової розтяжки, з яких варто почати день

В закладки

Види ранкової розтяжки, з яких варто почати день

Хочете відчувати себе бадьоро і впевнено протягом всього дня? Тоді почніть ранок з розтяжки. Кілька нескладних вправ допоможуть вашому організму плавно вийти зі стану сну і подарують запас енергії до самого вечора.

Редакція Newsdaily.org.ua склав підбірку 7 кращих вправ з йоги для розтяжки м'язів всього тіла. Вони допоможуть вам прокинутися краще, ніж ранкова кава.

Поза дитини (Баласана)

© yogawithmaheshwari.wordpress.com

Ця поза відмінно підходить для м'якого розтягування стегон, таза і всього хребта — як раз всіх тих ділянок тіла, які можуть бути напружені з ранку. Вона особливо сподобається тим, хто спав трохи «неправильно» і потягнув м'язи. Це статична вправа заспокоює нервову систему, знімає стрес і втому.

Обладнання: єдине, що вам знадобиться для виконання цієї вправи, це килимок для йоги. Якщо ж у вас його немає, підійде звичайний килим.

Які м'язи працюють: велика сідничний м'яз, грушовидна м'яз, підколінні сухожилля, м'язи спини та інші.

Прийміть зазначену позу з положення сидячи на п'ятах. Плечі повинні бути розслаблені. Лоб упирається у підлогу. При цьому очі закриті, а дихання вільне і глибоке. Залишайтеся в такому положенні протягом п'яти глибоких вдихів або більше — за бажанням.

Поза Кішка-Корова (Марьяриасана і Битиласана)

© YouTube

Ці дві асани, сполучені разом, можуть збільшити циркуляцію спинно-мозкової рідини. Вправа зміцнить хребет, розтягне м'язи спини і тулуба, а також м'яко помасажуйте органи в області живота. Все це також допоможе вам прокинутися.

Які м'язи працюють: вправа знімає напругу в хребті, а також тренує м'язи рук, черевної порожнини та спини.

Встаньте на карачки і, вдихаючи, прогніть спину вниз до підлоги. Верхівкою потягніться вгору. Видихаючи, нахиліть голову до грудей і вигніть спину вгору, утворивши горб. При цьому ваші руки повинні весь час залишатися прямими. Утримуючи тіло в кожному положенні протягом п'яти вдихів.

Поза собаки мордою вниз (Адхо Мукха Шванасана)

© Yoga Journal

Ця поза також корисна для нервової системи: вона заспокоює й одночасно активізує організм. Якщо у вас є проблеми зі спиною, які заважають нормально висипатися, вона буде особливо корисною для вас.

Які м'язи працюють: ця поза активно тренує руки, плечі, зап'ястя і хребет. Практично усе тіло включається в роботу, коли ви стоїте в позі собаки мордою вниз.

Встати на карачки, а потім розрівняйте ноги в колінах і відштовхніться руками від підлоги так, щоб ваше тіло утворило букву Л. Простоявши в такому положенні близько хвилини, можна знову прийняти позу дитини, щоб розслабитися.

Поза одноногой собаки (Ека Пада Адхо Мукха Шванасана)

© Yoga Journal

Ця асана дозволить розтягнути бічні м'язи і стегна, а також заспокоїти розум і вселитьуверенность. Вона стане відмінним доповнень до вашої ранковому тренуванні.

Які м'язи працюють: поза розтягують всі бічні м'язи, підколінні сухожилля і згиначі стегна, добре тренує руки.

Прийміть позу собаки мордою вниз, а потім, зробивши глибокий вдих, витягніть праву ногу назад. Коли ви відчуєте, що впевнено тримайте рівновагу, закиньте праву ногу назад так, що ваша п'ята практично стосувалася сідниць, а права частина текла відкрилася. Проробіть таку ж вправу для лівої ноги.

Поза Воїна I (Вирабхадрасана I)

© Yoga Journal

Цю статичну асану часто називають «позою сили». Вона може підвищити впевненість, гнучкість у ваших стегнах, допомогти зосередитись, а також активізувати все тіло.

Які м'язи працюють: поза воїна зміцнює плечі, спину, руки, ноги і щиколотки. Вона також розтягує стегна, змушує працювати грудну клітку і легені, збільшуючи кровообіг.

Перейдіть в позу воїна з пози собаки мордою вниз. Спочатку підтягніть праву ногу коліном до підборіддя. Як тільки ви прийміть стійку позу, потягніть ліву ногу назад, збільшуючи натяг. Витягнути руки вгору вздовж уявної лінії хребта. Особа при цьому має дивитися вперед. Перебувайте в асані від 30 секунд до 1 хвилини, потім повторіть для іншої сторони.

Поза гори (Тадасана)

© Yoga Journal

Ця поза здається простою, але вона дуже корисна для вашої постави. До того ж поза гори збільшує впевненість у собі, якщо ви зробите все правильно.

Які м'язи працюють: у цій асані працює буквально все тіло — навіть склепіння стоп.

Встаньте прямо, з'єднавши стопи. Розподіліть вагу на всю поверхню стоп однаково. Підтягніть живіт, напружте коліна і випряміть шию. Руки опустіть вниз з боків тулуба. Стійте в цій позі, поки не зробите п'ять глибоких вдихів.

Нахил до стіп (Уттанасана)

© Yoga Journal

Ця поза заспокоює розум, знімає стрес, втому і тривогу, а також стимулює роботу нирок, печінки і всього шлунково-кишкового тракту.

Які м'язи працюють: Уттанасана розтягує м'язи спини, сідниці, підколінні сухожилля і квадрицепси.

Стати в позу гори, а потім з видихом нахиліться вперед. Дозвольте спині та рукам вільно звисати під власною вагою. Якщо поза не викликає болю в спині, постарайтеся поставити долоні на килимок, повернувши пальці вперед. Тягніть за спину долонями, ближче притискаючись до ніг. Утримуючи тіло в такому положенні протягом п'яти вдихів.

6 кращих розтяжок для розслаблення перед сном і пробудження вранці
Йдуть вічні суперечки про те, яка зарядка або розтяжка корисна: ранкова або вечірня? Прихильники ранкової належать до «жайворонків», прихильники вечірній – до «совам».
Як швидко прибрати розтяжки: домашні методи дії
© master1305/IStock Розтяжки на тілі виникають з багатьох причин, включаючи різке схуднення або набір ваги, вагітність, незбалансоване харчування і т. д. Як правило, вони
15-хвилинний комплекс вправ, щоб розтягнутися вранці
© Nattakorn Maneerat/iStock На жаль, у багатьох людей в їх стандартних ранкових діях зарядка займає останнє місце. Не встигли, проспали – зарядка скасовується першої. А
3 способів ефективно ввести йогу в своє життя
© evgenyatamanenko/IStock Є безліч міфів і забобонів стосовно йоги. Деякі бояться почати нею займатися, бо думають, що їх тіло здатне на все ті розтяжки, які ми бачимо в
Швидкі розтяжки на роботі, які підвищать енергійність
© AndreyPopov/IStock Вчені довели, що довгий і нерухоме сидіння в робочий час значно підвищує шанси стати недієздатним — особливо у віці після 60 років. Справа в тому, що
5 видів розтяжок, які полегшать біль в попереку
© kitzcorner/IStock Єдине, що хочеться робити, коли біль у попереку стає нестерпною, це нерухомо лежати, проте такий спосіб навряд чи позбавить вас від проблеми.