Як привчити дитину спати в ліжечку
05.06.2019 906 0 newsdaily.org.ua

Як привчити дитину спати в ліжечку

В закладки

Як привчити дитину спати в ліжечку

© Artfoliophoto/IStock

Діти швидко ростуть. Озирнутися не встигнете, як вони стануть дорослими і самостійними. Звичайно, всім хочеться зупинити цей процес. Але ж дорослішання – це важлива частина розвитку малюка. Навіть якщо мова йде про привчанні його до самостійного сну. Можливо, ви вже замислювалися про те, як привчити дитину спати в ліжечку. Чим довше він спить з батьками, тим важче буде його відучити. Незважаючи на це, є кілька способів прискорити процес звикання. Workingmother поділилися кількома порадами, які полегшать його.

Вміст матеріалу

Як привчити дитину спати в ліжечку?

Плавний перехід

Ваш малюк може навчитися цьому за пару тижнів або місяців. Але неважливо, скільки це триватиме. Важливо, щоб ви не робили кроки назад. Якщо ви зважилися на це, будьте терплячі. Якщо ви дозволите дитині спати у вашому ліжку, привчити його спати в ліжечку буде важче.

Підготовка

© iStock

Підготуйте основу для сну в ліжечку.

  • Розкажіть йому про переваги самостійного сну. Скажіть, що ця ліжко належить тільки йому. Допоможіть дитині зрозуміти, що він стає більш незалежним. Дайте йому тиждень на те, щоб він заспокоївся і звик до сну.
  • Якщо ви привчаєте немовляти, ви, звичайно, не можете використовувати цей метод. У такому випадку потрібно, щоб малюку було комфортно в ліжечку. Протягом дня дозвольте йому пограти в ліжечку або поспати в ній, щоб він звик до нового середовища.

Підтримка

Спите в кімнаті вашого малюка або біля його ліжечка. Таким чином він буде почувати себе в безпеці. Збільшуйте відстань між собою і ліжечком поступово. Використовуйте розкладачку або надувний матрац. Вам буде не дуже комфортно, зате ви прискорите звикання малюка до ліжечка. Це займе кілька днів (іноді – тиждень). Через тиждень почніть сидіти близько малюка, коли він засинає. Якщо малюк заперечує, заспокойте його, але не відступайте. Читайте йому книги або пийте колискові. Цей етап займе кілька днів. Звичайно, він займе більше часу, якщо малюк буде істерично плакати або хвилюватися.

«Правильна» рутина

© Lacheev/iStock

Ви повинні бути готовими до того, що протягом ночі вам потрібно буде прокидатися. Малюки можуть прокинутися, якщо у них ріжуться зубки або вони хочуть їсти. Також вони просто можуть потребувати вашому втіхи.

  • Експерти радять підкоригувати список справ, які ви з малюком робите перед сном. Якщо йому вже виповнилося 3 місяці, регулярно купайте його ввечері. Потім надіньте чистий підгузник і піжаму. Витратьте час на обійми, хитання малюка, читати йому книжки або спів колискової. Ці дії допоможуть підготувати малюка до сну. Правда, деякі батьки помічають, що прийом ванни дарує дітям «друге дихання». Подивіться на реакцію вашої дитини. Якщо ця процедура його бадьорить, краще робити її в інший час.
  • Нічне годування повинно відрізнятися від денного. Створіть спокійну обстановку і зведіть до мінімуму фонові шуми.
  • Переконайте малюка в безпеці самостійного сну. Якщо дитині 6-7 місяців, покладіть в ліжечко його улюблену іграшку. Таким чином, він буде відчувати себе під захистом».

Застереження

Не залишайте іграшки, ковдри та подушки в ліжечку малюків молодше 6 місяців. Це підвищує ризик синдрому раптової дитячої смерті.

Дайте дитині час для того, щоб він заснув. Якщо він плаче, не поспішайте відразу підриватися. Зачекайте кілька секунд. Якщо малюк все ще плаче, заспокойте його. Якщо плач продовжиться після того, як ви пішли, поверніться і повторіть процес. Якщо малюк продовжує плакати, перевірте, що з ним все в порядку. Потім знову заспокойте малюка і покладіть його в ліжечко.

Читайте також Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку

Як привчити дитину спати в ліжечку: 3 способи
© smpratt90/Pixabay Швидше за все, ваш малюк любить спати з вами. Це не погано, але не варто перетворювати це в звичку. Відучити дитину з кожним разом все складніше. Цей
Як привчити дитину слухатися батьків: 5 рад
©Pixabay Як привчити дитину слухатися батьків? Це питання, без сумніву, актуальне для багатьох родин, адже дітям часто буває складно прийняти і виконати прохання старших.
Як навчити дитину порядку і дисципліни
© Juan Pablo Arenas/Pexels Батькам важливо знати, як привчити дитину до порядку й дисципліни, так як це допоможе йому в майбутньому. All Pro Dad діляться порадами, які
Як нормалізувати сон своєї дитини
@ PublicDomainPictures/Pixabay Турбота про малюка приносить насолоду й захват. Але разом з усіма приємними моментами, батьки відчувають нестачу сну. Новонароджені не
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як "ще 5 хвилин полежати на" впливає на стан вашого здоров'я
© StephanieFrey/iStock «Ну ще п'ять хвилиночок....» Хто з нас не любить поніжитися в теплому ліжечку, тільки прокинувшись? Звичайно, майже всі. Але виявляється, ці