Як привчити дитину спати в ліжечку: 3 способи
01.03.2019 1 361 0 newsdaily.org.ua

Як привчити дитину спати в ліжечку: 3 способи

В закладки

Як привчити дитину спати в ліжечку: 3 способи

© smpratt90/Pixabay

Швидше за все, ваш малюк любить спати з вами. Це не погано, але не варто перетворювати це в звичку. Відучити дитину з кожним разом все складніше. Цей гід від Parents відповість на нагальне питання багатьох батьків – як привчити дитину спати в ліжечку.

Вміст матеріалу

Ваш малюк заслуговує на власне спальне місце!

Привчаємо дитину до своєму ліжечку

Не даремно батьки стільки часу приділяють вибору хорошої ліжечка для своєї дитини. Адже це те місце повинна всіма можливими способами сприяти здоровому сну і відпочинку. Але, більшість мам схиляються до того, що ліжко – це місце не для сну, а для криків. Малюк засинає тільки на руках або під час довгих прогулянок в колясці. Не здавайтеся! Ліжечко – саме те місце, де ваш малюк повинен спати і наповнюватися силами для нового дня.

© ErikaWittlieb/Pixabay

Коли малюкові варто «переїхати» в своє ліжечко

У цьому питанні немає конкретних періодів, все індивідуально. Головне починати потроху привчати малюка до своєму ліжечку. Краще всього починати ще до 1 року.

«Коли малюк перетинає кордон 6 місяців, змінити його звички в денному і нічному сні складно», — говорить доктор Джоді Миндэл, заступник директора Центру Порушень Сну в дитячій лікарні у Філадельфії і автор книги «Спимо всю ніч».

Якщо ж ваш малюк вже постарше, але все ще спить з вами – це не привід впадати у відчай. Просто будьте готові до того, що процес переучування займе більше часу. Поради на всі випадки звичок сну допоможуть вашому малюкові і вам легше перебудуватися.

Дитина засинає тільки на руках

Маленькі діти сприймають світ своїми почуттями. Ваші руки для них – заспокійливий і тепле місце, в якому так добре! Між іншим, навіть найменші дітки здатні відрізнити, хто їх тримає на руках. Це одна з головних пасток, в які потрапляють багато мами. Ваш клубочок щастя засинає після годування. А яка мама не любить задрімати поряд? Ось це дитину і привчає спати на руках.

© fancycrave1/Pixabay

Рішення. Одне з основних відмінностей ліжечка від мами для дитини – різниця температур. Ви позбавляєте малюка тепла свого тіла і кладете в холодну ліжечко. Зробіть ліжечко максимально схожою на «маму». Дитині ще немає 3 місяців? Запеленайте його, погодуйте і покладіть в ліжечко. Якщо ви не пеленаете малюка, придбайте йому спеціальний спальний мішок для малюків. Можете покласти в ліжечко якусь свою річ. Дитина все ще протестує? Постійте поруч з ліжечком і погладьте його по животику. Це діє заспокійливо. Тільки не беріть на руки – це заплутає малюка.

Малюк любить засинати в слінгу або «кенгуру»

Що може бути краще, ніж слінг? Для дитини – нічого! Головне, що є близький контакт з мамою. Для дитини це найголовніший пункт. Додайте до цього ще тепло і мамин запах – кращого місця для дитини просто немає. Більш того, якщо дитина відригує – у вертикальному положенні йому буде легше. Адже гравітація допомагає утримувати шлункову кислоту.

Рішення. Доктор Миндел радить почати тоді, коли малюк буде сонним. Покладіть його в ліжечко, поки він ще не спить. Потім, «проведывайте» так часто, як зможете. Заглядайте кожні п'ять хвилин, приміром. Головна мета – малютка повинен заснути сам. А що робити, коли почнуться сльози? Головне пам'ятати, що сплячий дитина – більш щасливий! Якщо істерика занадто затягнулася – покладіть дитину спати традиційно. Під час такого сну пробуйте знову. Ціль для першого тижня старань – дитина повинна спати в ліжечку хоча б 1 раз в день.

Дитина засинає тільки в колясці або авто-крісло

Обидва ці місця включають в себе плавне рух. Це заспокоює дитину. Найчастіше, це нагадує дитині ті відчуття, які він відчував, будучи ще в утробі матері. Деякі батьки навіть купують спеціальні люльки з імітацією руху в машині.

© PublicDomainPictures/Pixabay

Рішення. Почніть з того, що приберіть рух. Покладіть дитину в коляску, але нехай вона стоїть. Або ж, пристебніть малюка в авто-кріслі, але не їдьте нікуди. Коли дитина звикне, покладіть його в ліжечко в дуже втомленому стані, але поки він ще не заснув. Кожен крок може зайняти 3-4 дні. Ваше завдання – бути наполегливими! Почніть цей процес тоді, коли будете повністю готові. Не варто міняти режим і кидати спроби на пів-шляху. Це може затягнути процес приучивания. Вам стає шкода малюка, який ридає замість сну? Спробуйте наступне: підійдіть, візьміть дитину на руки і скажіть «Напевно, ти вже не хочеш спати!» Походіть трохи або займіться ще чимось. Коли дитина знову буде подавати ознаки втоми – повторіть процедуру.

Як поліпшити сон малюка?

Сон – неймовірно важливий для дітей будь-якого віку! Починайте прищеплювати корисні звички сну з перших днів. Це полегшить вам життя в майбутньому.

© StockSnap/Pixabay
  • Обмежте відволікаючі моменти. Дитині потрібно час, щоб налаштуватися на сон. Приглушіть світло, і звук приблизно за 30 хвилин до сну.
  • Заведіть традицію. Виберіть кілька дій, які ви завжди будете робити перед сном. Це може бути купання, читання книжки, будь-яке заняття, яке ви будете робити кожен раз перед сном. Годування не повинно бути останнім кроком перед сном, інакше дитина буде саме його асоціювати зі сном.
  • Спробуйте «білий шум». Нехитра машина добре заспокоює і вам не доведеться шепотіти залишок ночі.
  • Дотримуйтеся режиму. Кладіть дитину спати в один час кожен день. Якщо ваш режим дещо змінюється через відпустки або інших причин, не переживайте. Просто поверніться до звичного режиму як можна швидше.

Багатьох батьків турбує питання — як привчити дитину спати в ліжечку? Більшість дотримується думки, що всьому свій час. Але, погодьтеся, дитина, яка в 3-4 рочки спить з батьками в одному ліжку – це не зовсім правильно. Підготуйтеся до процесу, якщо потрібно – попередьте сусідів. Нехай не думають, що ви кожен день перед сном мучите дитини! Трохи терпіння і наполегливості, і у вас все вийде!

Читайте також Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи

Як привчити дитину спати в ліжечку
© Artfoliophoto/IStock Діти швидко ростуть. Озирнутися не встигнете, як вони стануть дорослими і самостійними. Звичайно, всім хочеться зупинити цей процес. Але ж
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як привчити дитину слухатися батьків: 5 рад
©Pixabay Як привчити дитину слухатися батьків? Це питання, без сумніву, актуальне для багатьох родин, адже дітям часто буває складно прийняти і виконати прохання старших.
Як нормалізувати сон своєї дитини
@ PublicDomainPictures/Pixabay Турбота про малюка приносить насолоду й захват. Але разом з усіма приємними моментами, батьки відчувають нестачу сну. Новонароджені не
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Лайфхаки, як заспокоїти гіперактивного дитини вночі
© Pixabay/Pexels У вашої дитини можуть бути проблеми зі сном. Зазвичай це відбувається, якщо він гиперактивен. Не думайте, що малюк просто вередує, це говорить про його