5 етапів відносин, які переживає кожна пара
19.03.2019 655 0 newsdaily.org.ua

5 етапів відносин, які переживає кожна пара

В закладки

5 етапів відносин, які переживає кожна пара

© Maksym Azovtsev/IStock

Ні для кого не секрет, що відносини змінюються і продовжують розвиватися з плином часу. Наші стосунки з батьками, друзями і другими половинками проходить через різні етапи. Чому ж тоді етапи відносин пар складніше розшифрувати? Хоча б тому, що всі ми різні, і кожні любовні пари проходять через різні етапи. Але є деякі загальні з них, які переживає кожна пара. My domaine поділилися думкою експертів щодо відносин, які допоможуть по-новому поглянути на свої відносини з партнером.

Вміст матеріалу

Етапи відносин: що потрібно знати про свого партнера і собі

Засновниця Smart Dating Academy Білого Ганді і експерт з Three Day Rule Нора ДеКейзер назвали 5 загальних стадій у відносинах кожної пари.

Незручність

©ArthurHidden/IStock

У деяких пар народжується миттєва хімія. Але найчастіше між двома людьми існує незручність, яка може бути присутнім під час першого побачення і навіть після нього. Найважче робити перші кроки по відношенню до людини, в якому ви поки не впевнені. «Чи подобаюся я йому не подобаюся?». Це питання мучить нас, створюється стіна між людьми.

Турбуєтеся через те, що перше побачення пройшло невдало? Не переживайте. Більшість людей не можуть «розкритися» і розслабитися протягом перших побачень. Не тільки ви, але і ваш партнер, хвилюється і думає занадто багато про те, що говорити і що робити. До того ж багато турбуються про те, що, можливо, витрачають свій час даремно, і людина, яка сидить навпроти них – не їхня друга половинка.

Ключ до успіху – відкрите та чесне спілкування. Не відмовляйте від другого і третього побачення. Дозвольте собі і партнеру звільнитися. Після цього незручність зникне, ви будете почувати себе більш невимушено і комфортно з цією людиною.

Тяжіння

© GeorgeRudy/IStock

Подолавши початкову ніяковість, пари вступають в один з найбільш захоплюючих періодів – стадію тяжіння, «медовий місяць». Ви бачите в партнері всі хороші якості і хочете, щоб він шалено закохалися в вас. Фаза медового місяця з часом зникне, але любов повинна зростати з часом. Медовий місяць – це швидке відчуття збудження, хіть, яка може спочатку викликати залежність. Любов – це почуття стабільності, партнерства, глибокої близькості, довіри і загальних цінностей.

І, хоча іскри поступово зникають, це не означає, що пройшла любов. Це природний процес переходу в іншу стадію відносин.

Невизначеність

©fizkes/iStock

Якщо ви розлучаєтеся на цьому етапі, це відбувається тому, що ви розумієте, що партнер не підходить вам емоційно, розумово і духовно.

Закоханість – це одне, а любов – зовсім інше. Етап невизначеності лякаючий, але неминучий. Ви можете сумніватися в правдивості своєї любові до цієї людини. Ви питаєте себе, чи сумісні ваші цінності і спосіб життя. Перш ніж перейти до більш серйозних етапів, запитайте свого партнера, що саме він хоче від відносин. Що він цінує, який життям він хоче жити, якими він бачить відносини в майбутньому?

Партнери, які цінують один одного, приймають рішення працювати над відносинами. Труднощі виникнуть у будь-якому випадку. На цьому етапі ви починаєте розглядати свої відносини з критичної точки зору. Але сварки з партнером навіть корисні: вони допоможуть зрозуміти, як ви можете справлятися з важкими часом, і зблизять вас.

Як визначити, що ці відносини зайшли в глухий кут? Ви відчуваєте себе самотньою? Ви не можете розповісти своєму партнеру про свої почуття? Чому? Ви недостатньо відверті (або ваш партнер)? Хтось з вас тікає від проблем замість того, щоб їх вирішити? Подумайте, чому ця проблема не обговорюється відкрито, а потім вирішите джерело проблеми.

Інтимність

©Pixabay

Якщо ваші відносини стають більш серйозними, ви переходите на наступний етап – інтимності. Хоча це слово може асоціюватися з фізичною близькістю, цей етап фокусується на уразливості. Неймовірно важко бути уразливим з іншою людиною і показати йому ті частини, які далекі від ідеалу.

На цьому етапі ваш партнер показує вам своє щире «я»: ви знаєте, чого він боїться, що його хвилює. І ви відповідаєте йому тим же. Це набагато більш глибокий зв'язок, ніж попередні. Ви більше довіряєте один одному і готові перейти до наступного етапу – партнерства.

Партнерство

©monkeybusinessimages/IStock

Партнерство – поняття широке. Це може означати спільне проживання, заручини або просто рішення вступити в довгострокові відносини. На цій стадії ви розумієте, що ви двоє не просто коханці, дівчина і хлопець, але й найкращі друзі. Ви можете проводити години, дні, тижні, місяці з цією людиною, відчуваючи, як ніби ви з ним – одне ціле.

Кожна пара унікальна. Немає точної позначки часу, коли закінчується один етап і починається інший. Якщо вам легко з цією людиною, якщо ваші цінності збігаються, і вам подобається проводити з ним час – це хороша основа для тривалих відносин. Кожні відносини вимагають роботи і віддачі, але вони не повинні бути занадто важкими для вас. Якщо ви більшу частину часу нещасні, то, швидше за все, ви вступили в нездорові відносини.

Чому відносин на відстані немає майбутнього
Стосунки на відстані в наш час – це зовсім не те, що було раніше. Сьогодні у пари є багато способів бути на зв'язку 24 години на добу. Смартфони, соціальні мережі і
5 ідей для емоційно здорового розставання з людиною
©YakobchukOlena/IStock Розрив відносин – це завжди нелегко, особливо, якщо пара прожила разом багато років і стала родиною. Не дивлячись на це, вміння розлучатися –
Основна причина невдалих стосунків, – думка експерта
© Nathalie Vesty/Flickr Чому мої відносини розвалюються? Це питання, яке багато хто з нас задають собі. Експерт Kobieta. Pl пояснює, що є основною причиною розпаду
Дійсно шлюб робить нас щасливими тільки через 20 років
© GeorgeRudy/iStock Дослідники зі штату Пенсільванія і університетів Бригама Янга, проаналізували сімейне задоволення 2034 подружніх пар, (середній вік жінок 35 років,
Не тільки чоловіча проблема: як перемогти жіночий страх складатися у відносинах
© GeorgeRudy/iStock Будь-яка людина рано чи пізно починає відчувати потреба у створенні міцних і тривалих відносин. Панічний страх жінок перед стосунками з чоловіками, що
Тут і зараз. Як позбутися від ревнощів до попередніх відносин партнера
© nd3000/iStock Майже кожна людина, що складається у відносинах, хоча б раз у житті замислювався про те, що до нього у партнера вже була особисте життя. Про це думають і