Як запобігти й вилікувати герпес на ранній стадії
22.03.2019 1 071 0 newsdaily.org.ua

Як запобігти й вилікувати герпес на ранній стадії

В закладки

Як запобігти й вилікувати герпес на ранній стадії

© SementsovaLesia/IStock

Герпес представляє з себе маленькі, заповнені рідиною виразки, які з'являються на губах і навколо рота. Він може тривати протягом тижня або більше, викликаючи дискомфорт, а також збентеження через його неприємного вигляду. Редакція Мedical News Тoday розповіла, як запобігти і вилікувати герпес на ранній стадії в домашніх умовах.

Вміст матеріалу

Лікування на ранніх стадіях

Хоча герпесу неможливо уникнути взагалі, люди повинні завжди намагатися лікувати його як можна швидше.

Лікування застуди на самій ранній стадії може привести до появи більш дрібної ранки, яка швидко гоїться.

Наступні кроки можуть допомогти зупинити виникнення герпесу або мінімізувати його спалах:

1. Знайте ранні ознаки застуди

Більшість людей, у яких з'являється герпес, повідомляють, що вони відчувають, що він повинен з'явиться ще до того, як він з'являється на шкірі. Таким чином, люди, у яких він є, повинні стежити за ознаками того, що може розвинутися герпес.

Відчуття поколювання, печіння або свербежу навколо губ може відчуватися протягом декількох годин або за день до появи герпесу. Це найкращий час для початку лікування герпесу.

2. Тримайте противірусні препарати під рукою

Люди, які часто хворіють простудними захворюваннями, можуть мати під рукою відповідні ліки, щоб вони могли почати використовувати їх на ранній стадії.

Препарати, які, як було доведено, що діють на герпес, називаються противірусними. Вони зупиняють розмноження вірусу. Це, в свою чергу, може зупинити розвиток герпесу або може зменшити його розмір і час загоєння.

Противірусні препарати від герпесу бувають двох форм:

 • крем;
 • таблетки.

Противірусні препарати добре переносяться більшістю людей. Однак не кожен може або повинен приймати противірусні препарати. Переваги і ризики повинні бути обговорені з лікарем.

3. Дізнайтеся про тригерах

Запобігання застуди може допомогти знизити ризик поширення вірусу серед інших людей.

Не всі випадки герпесу можна запобігти, але знання того, що його викликає, є важливим кроком у боротьбі з герпесом. Тригери включають в себе:

 • певні продукти;
 • стрес;
 • хвороба або операція;
 • недолік сну;
 • вплив сонця або вітру;
 • пошкодження шкіри;
 • гормональні зміни, особливо при менструації або прийомі протизаплідних таблеток;
 • ослаблена імунна система.

4. Розгляньте домашні засоби і безрецептурні ліки

Противірусні препарати можна призначати тільки тим, у кого рецидиви герпесу. При випадкових болях, які не потребують рецептурних ліків, безрецептурні препарати або натуральні засоби можуть допомогти із загоєнням і появою герпесу на шкірі.

Деякі кроки, які ви можете зробити, щоб лікувати герпес на ранніх стадіях, включають:

Докозанол (Абрева) — це ліки, яке може скоротити тривалість герпесу. Як і ліки, що відпускаються за рецептом, воно працює найкраще, коли приймається на самій ранній стадії. Абреву також можна купити через Інтернет.

Інші безрецептурні засоби від виразки, що містять масло чайного дерева, ментол і антибактеріальні засоби, також можуть бути корисні при лікуванні болю.

Втирання спирту і перекису водню може допомогти висушити запалення і прискорити загоєння. Ви повинні припинити використовувати їх, якщо буде помітно роздратування.

Пероральні ліки, які можна купити в магазинах, можуть допомогти з дискомфортом.

Холодні пакети, лід або холодні продукти і напої можуть допомогти заспокоїти больову область. Вони також можуть допомогти з процесом загоєння, борючись із запаленням.

© silviarita/Pixabay

Причини виникнення герпесу

Вірус герпесу може передаватися в результаті поцілунків або спільного вживання напоїв.

Герпес викликаний вірусом простого герпесу (ВПГ). Хоча ВПГ може передаватися статевим шляхом, ВПГ, що викликає герпес, зазвичай не поширюється таким чином.

ВПГ 1-го типу, який найчастіше викликає герпес, може поширюватися за допомогою випадкових поцілунків, спільного використання посуду або напоїв і дотики до обличчя.

Багато діти і немовлята піддаються впливу ВПГ 1-го типу через дорослих, які через незнання передають їм вірус, цілуючи їх або торкаючись їх особи.

Американська академія педіатрії (AAP) каже, що більше половини американців мають вірус у своєму організмі до того часу, коли вони стають дорослими, причому більшість з них були схильні йому до 5 років.

Як тільки людина отримує ВПГ, він буде мати його на все життя, оскільки вірус залишається в організмі і не виліковується.

ВПГ може залишатися неактивним протягом декількох місяців або навіть років, не викликаючи симптомів. Тим не менш, деякі тригери можуть призвести до того, що він знову стане активним, що призведе до застуди.

Запобігання передачі герпесу

Герпес легко поширюється від людини до людини. Він може поширюватися, навіть якщо у кого-то немає активної болячки.

Щоб уникнути розповсюдження вірусу, ви можете зробити наступне:

 • Уникайте дотиків, подряпин або тріщин при герпесі. Дотик до них передає вірус, дозволяючи йому поширитися на пальці, очі та інших людей.
 • Мити руки часто. Це може допомогти запобігти потраплянню вірусу на руки і, таким чином, його поширення.
 • Намагайтеся не ділитися напоями, посудом, продуктами, рушниками або будь-якими предметами, які можуть стосуватися рота, особливо при наявності болячок.
 • Уникайте контакту шкіра до шкіри з іншими при наявності герпесу. Це включає в себе поцілунки, сексуальні контакти і контактні види спорту.
© ivanovgood/Pixabay

Ускладнення при герпесі

Часте миття рук може бути рекомендовано, щоб уникнути розповсюдження вірусу.

Герпес рідко небезпечний. Проте в деяких випадках він може викликати серйозні проблеми.

Вірус ВПГ може поширюватися на очі, викликаючи рубцювання рогівки або сліпоту. Це відомо як HSV кератит, який є основною причиною сліпоти у всьому світі, згідно AAP.

Герпес у дітей може бути небезпечним, так як їхня імунна система ще не повністю розвинена. Діти, які піддаються герпесу, можуть дуже сильно занедужати.

Герпетична екзема є небезпечним ускладненням герпесу у людей з екземою. Якщо вірус ВПГ вступає в контакт з екземою на шкірі людини, він може поширюватися по всьому тілу, викликаючи рубці, сліпоту, а іноді і відмову органів або смерть.

Люди з ослабленою імунною системою можуть також отримати широко поширену герпетичну інфекцію, якщо вони піддаються герпесу. Це може вплинути на життєво важливі органи, такі як спинний мозок і головний мозок.

© monicore/Pixabay

Ефірні олії для лікування герпесу

Було проведено багато досліджень, які показують, що сопределенные ефірні масла можуть допомогти при лікуванні герпесу. Про це повідомляє редакція Мedical News Тoday.

Ефірні олії можуть мати деякі переваги перед ліками. Наприклад, вони зазвичай викликають менше побічних ефектів, ніж противірусні препарати.

Наступні ефірні масла можуть бути корисні для лікування герпесу:

1. Лаванда

Масло лаванди використовувалася протягом багатьох років для лікування різних проблем, включаючи подразнення шкіри та забої.

Хоча воно може не надавати ніякого впливу на вірус, масло лаванди може допомогти зменшити біль, пов'язану з герпесом.

Коли хтось використовує лавандове масло в перший раз, він повинен розбавляти його іншим маслом. Якщо немає реакції, вони можуть використовувати більш сильну суміш.

Масло лаванди також можна використовувати в нерозведеному вигляді, так як воно зазвичай не дратує шкіру. Одна або дві краплі лавандового масла можуть бути нанесені безпосередньо на рану.

2. М'ята перцева

В одному дослідженні було доведено, що олія м'яти перцевої пригнічує активність як вірусу герпесу типу 1, так і типу 2. У дослідженні зроблено висновок, що олія м'яти перцевої може бути корисно при лікуванні рецидивуючих інфекцій герпесу.

На рану можна нанести кілька крапель олії м'яти перцевої, розбавленої більш м'яким маслом, таким як мигдальне масло.

3. Хризантема

Хоча масло хризантеми не може спеціально лікувати вірус простого герпесу, дослідження показали, що масло володіє сильною протизапальною дією, яка може зменшити симптоми.

Алергія на масло хризантеми не рідкість. Найкраще протестувати на шкірі, перш ніж використовувати.

4. Евкаліпт

Евкаліптова олія може бути корисно при лікуванні герпесу з-за його протизапальної здібності.

У статті в журналі Ethnopharmacology вказується, що евкаліптова олія може зменшити запалення. Зменшуючи запалення, евкаліпт може прискорити процес загоєння герпесу.

Ви обов'язково повинні розбавити евкаліптова олія з іншим нейтральним перед нанесенням на шкіру, щоб уникнути подразнення. Евкаліпт є відомим алергеном, тому ви не повинні використовувати його, якщо є реакція.

5. Гвоздика

Ефект гвоздика був вивчений на вірус простого герпесу, а також інші віруси, включаючи гепатит С.

Гвоздика може надавати протимікробну і противірусну дію на вірус простого герпесу. Вона також може зменшити біль, пов'язану з герпесом.

Гвоздика дратує шкіру, якщо наносити її безпосередньо на шкіру. Вона повинна бути розведена більш м'яким маслом, таким як кокосове.

6. Ромашка

Згідно з деякими дослідженнями, ромашкове масло перериває всмоктування вірусу герпесу в клітини.

Це масло також може бути корисно при лікуванні стійких до ліків штамів герпесу. Знову ж таки, масло ромашки необхідно розвести в нейтральному олії перед нанесенням на шкіру.

7. Чайне дерево

Відповідно до огляду, опублікованого в Міжнародному журналі дерматології, масло чайного дерева показало здатність зупиняти або вбивати вірус простого герпесу.

Масло міцне, тому краще використовувати його з обережністю. Розбавьте його нейтральним маслом.

8. Ісопу

Дослідження масла ісопу показали, що ефірна олія викликає зниження вірусної активності.

Кілька крапель олії ісопу можна розвести і нанести на уражене місце.

9. Лимон

Олія лимона може надавати противірусну дію на вірус простого герпесу.

Одне дослідження показало, що олія запобігає проникненню вірусу герпесу в клітини.

Розбавте його і нанесіть на уражене місце ватним тампоном до 4-х разів на день.

10. Чебрець

Масло чебрецю може лікувати вірус простого герпесу типу 1. Результати одного дослідження показали, що ефірне масло володіє противірусною дією проти герпесу.

Масло чебрецю завжди слід розбавляти нейтральним маслом перед тим, як наносити його на уражену ділянку шкіри.

Ризики використання ефірних масел

Щоб знизити ризик алергічної реакції, ефірні масла, такі як лимон, повинні бути розведені нейтральним маслом перед нанесенням на шкіру.

При використанні ефірних олій для лікування герпесу важливо розуміти ризики. Деякі ефірні масла можуть дратувати шкіру і пошкоджувати її, якщо їх використовувати занадто багато.

Алергічна реакція також можлива при використанні ефірних масел. Кропив'янка, почервоніння або свербіж у місці застосування є ознаками алергічної реакції.

При появі ознак алергічної реакції слід негайно припинити використання масла.

Для розведення ефірних масел використовуйте наступні:

 • кокосова олія;
 • масло солодкого мигдалю;
 • оливкова олія.

Співвідношення ефірного масла і мастила-носія може змінюватись. Як правило, використовується співвідношення 2-5 крапель ефірного масла, розведеного 30 мл нейтрального олії.

Що робити, якщо у дитини з'явилася застуда на губі
© Michail_Petrov-96/iStock Діти молодшого та дошкільного віку часто стикаються з застудою на губах. Healthy Сhildren розповідають, що в подібних ситуаціях робити батькам
Швидкість введення тексту на клавіатурі може повідомити про ранній стадії Паркінсона
© rawpixel.com/Pexels Нові дослідження показують, що швидкість, з якою людина набирає текст на клавіатурі, може показати, чи є у нього ранні ознаки хвороби Паркінсона.
Як швидко прибрати герпес: домашні засоби проти симптомів
© SementsovaLesia/iStock Герпес є одним з найбільш поширених захворювань. Вірус герпесу може жити недіючим всередині імунної системи людини протягом усього життя,
Від сухої шкіри до потрісканих губ: поради по запобіганню розповсюджених зимових проблем
©AntonioGuillem/IStock Несприятливі погодні умови взимку негативним чином позначаються на стані нашої шкіри і здоров'я в цілому. Герпес, потріскані губи, сухість і
5 видів ЗПСШ, які проходять безсимптомно
© Stokpic/Pexels Існують види захворювань які передаються статевим шляхом, які протікають без симптомів. Self розповідають, на що варто звернути увагу і в яких випадках
Як розповісти і попередити дитину про небезпеку ЗПСШ
©Pixabay Для батьків важливо обов'язково поговорити зі своїми дітьми і підлітками про ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом). Ваші діти повинні розуміти, як