8 видів любові, вивчення яких допоможе краще зрозуміти партнера
22.03.2019 2 098 0 newsdaily.org.ua

8 видів любові, вивчення яких допоможе краще зрозуміти партнера

В закладки

8 видів любові, вивчення яких допоможе краще зрозуміти партнера

© vladans/iStock

У всіх нас були проблеми у стосунках. І найчастіше в романтичних. Але чому стільки пар нещасні? Хтось стверджує, що відносини – це непросто. Але, по суті, це ми і робимо їх такими. Ми їх ускладнюємо. Люди за природою своєю егоїсти. Вони всі хочуть перемогти і змусити інших зрозуміти, що їм потрібно. Це призводить до того, що люди перестають один одного розуміти. Один із запорук здорових відносин – це розуміння різних видів любові. Кожен має потребу у своєму вигляді любові, але не кожен його отримує. Lifehack дали поради щодо відносин і розповіли, як отримати любов, яка вам необхідна.

Вміст матеріалу

Поради щодо відносин і розуміння 8 видів любові

Стародавні греки вивчали все, що бачили: зірки, ораторське мистецтво. Але вони також хотіли пізнати любов – почуття, яким захоплювалися. Саме древні греки класифікували любов на вісім різних видів.

Агапе – безумовна любов

© Ibrahim Asad/Pixabay

Це альтруїстична, безкорислива, жертовна і снисходящая любов. Греки вважали, що мало хто здатний на таку любов. Тим більше, що на тривалий час.

Деякі вважають, що ця любов належить до типу духовної любові. Християни вірять, що Ісус виявляє таку любов до всіх людей. Він був безкорисливий і пожертвував собою, щоб інші могли позбутися своїх гріхів. Він постраждав, щоб були щасливі інші.

Ерос – пристрасна любов

©nd3000/IStock

Ерос – це грецький бог кохання і плодючості. Різновид любові названа в його честь невипадково. Вона являє собою сильну пристрасть, фізичний потяг, романтику. Це прояв сексуальної пристрасті та бажання. Як не дивно, греки боялися цієї любові. У людей є інстинкт до розмноження. Тому така любов може бути настільки сильною, що позбавляє людини самоконтролю. У наш час люди її побоюються. Адже часто гаряча і пристрасна любов швидко згорає.

Філія – віддана любов

© 3194556/Pixabay

Така любов є відданою і ласкавою. Іншими словами, це та любов, яку ви відчуваєте до своїх друзів. Стародавні греки вважали, що вона набагато краще, ніж ерос. Адже філія – любов людей, які ставляться один до одного як рівним собі. Платон завжди стверджував, що фізичний потяг не потрібно для любові. Тому й існує багато різних типів кохання. До речі, ось чому любов без фізичної близькості називається платонічного.

Филаутия – самолюбство

© gpointstudio/IStock

Це – любов до себе. Сучасні люди асоціюють любов до себе з нарцисизмом, егоїзмом і зацикленості на своїх бажаннях. Але це не те, що греки мали на увазі. Самолюбство не є негативним якістю. Якщо ми не любимо самих себе, як ми можемо любити інших? Ми не можемо дати іншим те, чого у нас немає. Якщо ви проявляєте пошану і прихильність до інших, чому не робити з собою?

Сторге – родинна любов

© Josh Willink/Pexels

Це дивний термін, але давайте в ньому розберемося. Цей тип кохання виглядає і дуже схожий на філію – ласкаву любов між друзями. Однак сторге більше схожий на любов батька та дитини. Як і у філії, тут немає фізичного потягу. Але є сильна зв'язок, спорідненість і прихильність між людьми.

Прагма – міцна любов

© pasja1000/Pixabay

Це – практично прямо протилежна еросу любов. Любов у эросе швидко згорає. А тут вона дозріває і розвивається з плином часу. Хороший приклад прагми – літні люди, які разом з підліткового віку, але все ще тримаються за руки. На жаль, прикладів такої любові все менше. Можливо, тому що люди нетерплячі і не хочуть чекати, коли ж їх любов дозріє. У таких відносинах люди легко йдуть на компроміси. І кожен партнер докладає рівну кількість зусиль, щоб ощасливити іншого.

Людус – любов-гра

© GeorgeRudy/iStock

Якщо ви закохувалися, ви знаєте, що це таке. Це – відчуття ейфорії і захоплення ким-то в перші дні роману. Це – метелики в животі і небажання розлучатися з партнером ні на секунду. Вчені провели дослідження, яке визначило, що люди під час цієї закоханості схожі на наркоманів. Вони порушені, а їх мозок спалахує так, як раніше не загоралося.

Манія – одержима любов

© nd3000/iStock

Цей вид любові часто призводить до проблем у відносинах. Люди сходять з розуму від любові, ревнують і відчувають гнів. Це щось середнє між еросом і людусом. Але суміш цих двох речей, м'яко кажучи, небезпечне. Багато людей, які відчувають таку любов, страждають від низької самооцінки. Вони бояться втратити об'єкт своєї любові. І цей страх змушує їх говорити або робити якісь божевільні речі. Якщо не тримати ситуацію під контролем, така любов може зіпсувати життя.

5 мов кохання

Не тільки древні греки вивчали любов. Сучасний лікар-терапевт Гері Чепмен написав книгу «П'ять мов любові». Чепмен стверджує, що проблеми пар пов'язані з тим, що вони говорять на різних мовах любові. Який з них ваш?

Слова заохочення

© bruce mars/Pexels

Деякі люди хочуть чути слова «Я люблю тебе». Їм також важливі компліменти від партнера. І, якщо вони цього не чують, вони відчувають себе нелюбимими.

Допомога

Роблячи приємні речі для свого партнера, ви можете його ощасливити. Для деяких допомога і підтримка дійсно важливі. Наприклад, прибрати в будинку, зробити масаж або сходити за покупками.

Подарунки

© ASIFE/IStock

Деякі люди люблять дарувати і приймати подарунки, а інші ні. Якщо ваш партнер цінує це прояв любові, робіть йому подарунки частіше.

Час

Іншим людям важливо, щоб їм приділяли достатньо часу і уваги. Якщо їх ігнорують, вони відчувають себе нещасними.

Дотики

©Vasyl Dolmatov/IStock

Сюди відносять обійми, тримання за руки і навіть секс. Людям потрібно, щоб до них торкалися, виявляючи тим самим теплоту своїх почуттів.

Навіщо потрібно знати мови кохання?

Якщо у вас і вашого партнера різний мову любові, можуть виникнути труднощі у відносинах. Але не хвилюйтеся. Навіть люди з різною мовою любові можуть прожити довге спільне життя. Все, що вам потрібно, – це обговорити з партнером те, що для вас важливо. Дізнайтеся, як саме він хоче отримувати підтвердження вашої любові. І давайте йому те, чого він потребує. Також скажіть про свої бажання та потреби. І тоді у вас буде менше сварок і непорозумінь.

Чому любов з першого погляду – ще не показник справжньої любові
© gpointstudio/iStock Ви напевно хотіли зустріти свою любов. Можливо, навіть і зустріли. Але звідки ви знаєте, коли нарешті знайшли «справжню любов», особливо коли ви
5 міфів про стосунки між чоловіком і жінкою
©Jasmine Wallace/Pexels Як відомо, 2 з 3-х шлюбів закінчуються розлученням, а все тому, що багато пар досі не мають чіткого уявлення про те, як будуються міцні і ніжні
5 мов кохання як надійний і перевірений спосіб виправити стосунки
© Ivanko_Brnjakovic/IStock Незважаючи на те, що книга Гаррі Чепмена «П'ять мов любові» була вперше опублікована понад 20 років тому, вона досі залишається одним з
Побудуй свою сім'ю: який з п'яти мов любові найпоширеніший
©Bobex-73/IStock Чи ви відчуваєте, що вас люблять, коли ваш партнер залишає милу записку на вашій тумбочці, або коли він каже, що ви спокусливі в цих джинсах, або коли
15 експертних рад для відносин, які знадобляться кожному
Незалежно від вашого статусу: розведені, заміжня, в активному пошуку і т. д., необхідно вивчати і вдосконалювати цю тонку науку — відносини. Всі мріють про повному
Як дізнатися, чи є у вашого роману продовження
© vjapratama/Pexels Деякі люди знаходять свою другу половинку на відпочинку. Але як зрозуміти, що це серйозні стосунки, а не захоплення на пару тижнів? Ми впевнені, що