Чому діти скриплять зубами або наукове пояснення бруксизму
25.03.2019 629 0 newsdaily.org.ua

Чому діти скриплять зубами або наукове пояснення бруксизму

В закладки

Чому діти скриплять зубами або наукове пояснення бруксизму

© GeorgeRudy/iStock

Коли ваша дитина спить, ви навряд чи хочете почути скрегіт зубами. KidsHealth розповідають чому діти скриплять зубами і як це вирішити.

Вміст матеріалу

Що таке бруксизм?

Бруксизм — це медичний термін, який характеризує стискання щелеп і скрегіт зубами. Кожна третя дитина з 10 стикається з цією проблемою і багато переростають її. Бруксизм проявляється під час глибоких стадій сну або, коли дитина знаходиться у стресовій ситуації.

Чому діти скриплять зубами

Експерти не завжди можуть точно визначити причини бруксизму. В деяких випадках діти стикаються з цим, тому що верхні і нижні зуби не вирівняні належним чином. Інші роблять це, щоб зменшити біль (наприклад, неприємні відчуття у вусі або біль через прорізування зубів).

Також до причин належить стрес і гнів. Наприклад, дитина може турбуватися з-за тіста в школі або хвилюватися з приводу спортивного змагання. Навіть сварка в родині може викликати нервове напруження, яке призводить до стискання щелеп. Деякі гіперактивні діти страждають від бруксизму. Також в зоні ризику опиняються діти з церебральним паралічем.

Вплив бруксизму

Багато випадків бруксизму залишаються непоміченими без яких-небудь побічних ефектів, в той час як інші викликають головні болі або болі в вухах. Найчастіше батьків починає турбувати постійний звук скреготу.

У деяких випадках бруксизм зношує зубну емаль, підвищує чутливість до температури і викликає острою біль. Однак більшість дітей не стикаються з серйозними ушкодженнями.

© microgen/iStock

Діагностика бруксизму

Багато дітей, які скриплять зубами, навіть не знають про це, тому часто саме батьки ідентифікують проблему. Ознаки, на які варто звернути увагу:

• скрегіт зубами, коли дитина спить;
• скарги на біль в щелепі після пробудження;
• біль при жуванні.

Якщо ви думаєте, що ваша дитина скрипить зубами, зверніться до стоматолога, який огляне зуби. Фахівець подивиться на стан емалі і розпорошить воду на зуби, щоб перевірити чутливість. Якщо виявлено пошкодження, стоматолог може задати вашій дитині кілька питань, таких як:

• Як ви себе відчуваєте перед сном?
• Ви турбуєтеся про що-небудь вдома або в школі?
• Ви сердитесь на когось?
• Що ви робите перед сном?

Міні-іспит допоможе стоматолога дізнатися, чи є причина анатомічної (зміщені зуби) або психологічної (стрес), і придумати ефективний план лікування.

Лікування бруксизму

Більшість дітей переростають бруксизм, але батьківське спостереження і відвідини стоматолога може допомогти тримати проблему під контролем. Якщо дитина страждає від болю в обличчі, то йому можуть призначити капу, щоб захищати зуби. Таким чином бруксизм пройде дуже швидко.

Зверніть увагу на рівень стресу в житті дитини. Буде корисно проводити розслаблюючі процедури перед сном. Наприклад, дитина може прийняти теплу ванну або душ, почитати і послухати заспокійливу музику.

Якщо ви зіткнулися з серйозною проблемою (наприклад, переїзд в інше місто), то поговоріть з дитиною, обговоріть проблему і постарайтеся заспокоїти його. Також можете відвести дитину до фахівця. Обов'язково зверніться до стоматолога, щоб оцінити серйозність проблеми і дізнатися правильні методи лікування.

© AndreyPopov/iStock

Як довго триває бруксизм і як йому запобігти?

Більшість дітей перестають скрипіти зубами, коли втрачають свої дитячі зуби. Тим не менш, деякі продовжують це робити в підлітковому віці. Найчастіше це пов'язано з напругою і проблемами в сім'ї.

Оскільки бруксизм є природною реакцією дитини на зростання та розвиток, більшість випадків можна запобігти. Однак стрес-індукованого бруксизму можна уникнути. Тому регулярно розмовляйте з дітьми про їхні почуття і допомагайте їм впоратися зі стресом. Регулярне відвідування стоматолога також позитивно відіб'ється на самопочутті дитини.

Тепер ви знаєте чому діти скриплять зубами і що в більшості випадків це не впливає на організм дитини. Пам'ятайте, що при серйозних симптомах варто звернутися до фахівця.

Читайте також Як привчити дитину спати в ліжечку

Чому не можна носити лінзи, коли хворієш: рекомендації і поради по догляду
© FabrikaCr/iStock Якщо ви не знаєте, чому не можна носити лінзи коли хворієш, то ви напевне перебуваєте в зоні ризику. Багато фахівців наполягають на застосуванні інших
15 звичок, які знищують ваші зуби
© VladimirFLoyd/IStock Навіть ретельна чистка зубів не гарантує, що ваша посмішка буде ідеальною. Справа в тому, що стан ротової порожнини залежить від величезної
Чому з-за стресу ми набираємо вагу, – наукове пояснення
©zwierciadlo.pl Стрес і зайва вага – поняття тісно взаємопов'язані, причому найбільше жиру після нервового перенапруження відкладається саме на животі. Чому так
10 речей, які цікавлять дитину більше красивих іграшок
© Björn Forenius/IStock Діти часто вибирають собі «іграшки» серед речей, які такими насправді не є. Тому ми виділили топ-10 речей, які цікавлять дитину більше красивих
Чому чоловіки брешуть частіше за жінок – наукове пояснення
© SIphotography/iStock Нещодавно вчені з'ясували, чому чоловіки брешуть частіше за жінок і в яких ситуаціях це відбувається. Fatherly докладніше розповідають про новому
Жадібність або справедливість: чому ваша дитина не хоче ділитися
© monkeybusinessimages/iStock Ви переживаєте про те, що ваша дитина не ділиться з іншими? Нове дослідження показало, що жадібність з боку дитини викликана невмінням