5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування
03.05.2019 452 0 newsdaily.org.ua

5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування

В закладки

5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування

© Bojan89/IStock

«Чим швидше і більше ти бігаєш, тим краще», – багато бігуни повторюють собі це кожен раз перед забігом, вважаючи, що лише так можна досягти прогресу в цьому вигляді тренувань. При цьому багато хто навіть не здогадуються про те, що поліпшити продуктивність допоможе силове тренування. Не варто недооцінювати її вплив на кардіо.

Редакція Newsdaily.org.ua хотіла б розповісти вам про 5 переваги силових вправ і про те, чому вони так корисні для бігунів.

Ваш біг буде більш ефективним

©oneinchpunch/IStock

Стабільне положення тулуба відіграє важливу роль для бігунів. Зокрема, якщо у вас слабкі м'язи преса і спини, ваше тіло буде сильніше перенапружуватися. Якщо ваше тіло буде в хорошій фізичній формі, навантаження буде правильно розподілена між руками, ногами і іншими частинами тіла, які задіяні в бігу. Завдяки цьому ви будете бігати швидше і витрачати менше енергії. До того ж збільшення швидкість бігу вимагає ще краще фізичної підготовки: люди зі слабкими м'язами з нею не впораються.

Ви будете бігати правильно

Для бігунів відіграє важливу роль техніка виконання бігу. Запорука успіху в правильній поставі. Вона залежить від силового тренування м'язів спини і живота. Тренування сідничних м'язів стабілізує положення тазу, що виключить так званий «біг сидячи». Розвинені м'язи ніг забезпечують стійкість тіла, що також важливо для бігунів.

Читайте також: 8 порад для новачків в бігу, бажаючих поліпшити здоров'я

Ви станете більш гнучким

© Bojan89/IStock

Силові вправи спрямовані не тільки на зміцнення м'язів. Якщо ви правильно зробите всі вправи, то зможете розвинути в собі спритність і гнучкість. Розтяжка дозволяє м'язам швидше відновлюватися після тренування, робить їх (і суглоби) більш еластичними, що не може не знадобитися бігунам.

Ви зменшите навантаження на спину

Біль в спині є загальною проблемою серед бігунів. Зазвичай це відбувається із-за слабких м'язів преса і спини. Кожен раз, коли ви біжите, ваш хребет зазнає невеликим ударів. З-за цього міжхребетні диски втрачають рідину і стискаються. Коли ми спимо, ця рідина поповнюється, а наші диски повертають собі колишній розмір. Якщо у вас будуть розвинені м'язи преса, це стабілізує тіло і дозволить поглинути частину ударного навантаження.

Ви знизите ризик появи травми

© Wavebreakmedia/IStock

Багато травми бігунів («коліно бігуна», запалення ахіллового сухожилля та ін) є результатом дисбалансу м'язів: якесь вправу було виконано неправильно, або якась частина ваша тіла отримала дуже серйозну навантаження. Щоб уникнути цього, виконуйте силові і стабілізаційні вправи. Вони поліпшать вашу фізичну форму і допоможуть виключити травми. Включіть їх у своє кардіо, щоб тренування вам не нашкодила.

Переконали вас в тому, що силове тренування просто необхідна бігунам? Вам не потрібно записуватися в тренажерний зал або піднімати занадто важке обтяження. Ви можете знайти широкий діапазон ефективних силових вправ, які легко робити вдома без спеціального обладнання.

Читайте також: 10 поширених травм у спорті і методи їх лікування

Як найбільш ефективно спалювати жир на тренуваннях
© Victor Freitas/Pexels Якщо кращий спосіб жіросжіганія – не кардіо і дієта? Силові тренування не поступаються кардіо в ефективності створення підтягнутого тіла. Принципи
5 вагомих причин, чому ви не стаєте більш сильними
© IStock Незважаючи на те, що деякі люди тримаються віддалік від силового тренування на користь кардіо, є суттєві переваги, котрі дає вирощування м'ясного язів:
Коли краще тренуватися: переваги спортивних навантажень вдень і ввечері
© Micah Boerma/Pexels Багато не можуть вибрати, коли краще тренуватися. T Nation розповідають про новому дослідженні, яке допоможе визначитися. Далі ви дізнаєтеся, коли
Кращі варіанти сніданків для тих, хто бігає вранці
© chefsteps.com В ідеальному сніданку для бігунів немає нічого надприродного. Він простий, корисний і його приготування не займе багато часу. Брендан Грегг, професійний
5 маловідомих переваг силового тренування
Силові тренування – це фізичні вправи, які виконуються з вільною вагою: штангами, гантелями і т. д. Помилково вважати, що дана методика спрямована лише на те, щоб
5 причин, чому ваша тренування неефективна
© Cursos gratis/Flickr Можливо, спочатку тренування і приносила результат, але несподівано ви стали помічати, що прогресу вже довгий час немає. Або ви не помічали його