5 маловідомих переваг силового тренування
22.05.2019 438 0 newsdaily.org.ua

5 маловідомих переваг силового тренування

В закладки

5 маловідомих переваг силового тренування

Силові тренування – це фізичні вправи, які виконуються з вільною вагою: штангами, гантелями і т. д. Помилково вважати, що дана методика спрямована лише на те, щоб зміцнити групи м'язів або що вона буде корисна виключно чоловікам.

Про реальні переваги силових тренувань мало хто здогадується: вони поліпшують здоров'я і так само важливі, як, наприклад, відмова від куріння, а не тільки спрямовані на те, щоб схуднути до літа.

Ми хочемо ознайомити вас з 5 найбільш значущими і маловідомими перевагами силових тренувань.

Уповільнене старіння тіла

Людина, яка досягла 30 років, кожні 10 років буде втрачати від 3 до 8 відсотків своєї м'язової маси. 10% – з 50 років. Дослідження показало, що людина з роками за кожен втрачений фунт (453 р) отримує 1 фунт жиру. Тому не дивно, що в старості люди починають повніти. Втрачена м'язова маса відіграє особливу роль у процесі старіння і в'янення тіла. Щоб процес відновлення пошкоджених м'язових клітин протікав швидше, а тіло залишалося навіть у старості здоровим, а ви – сильним і активним, потрібно виконувати регулярні силові вправи.

Поліпшення настрою

Було проведено дослідження, згідно з яким люди опинилися на 15% продуктивніше і на 15% більш терплячими до своїх колег в ті дні, коли вирушали на тренування. Вся справа в тому, що робота з обтяженням сприяє виробленню ендорфінів – гормонів щастя, а також зниження кортизолу – гормону стресу. Крім цього, силове тренування нормалізує вироблення тестостерону – що необхідно для нормального функціонування всього організму людини.

Читайте також: 10 причин, по яких вам не вдається прокачати м'язи

Прискорення метаболізму

Вчений Уейн Уесткотт довів, що регулярні силові тренування підвищують обмін речовин на 9%, що допомагає спалювати зайві 100 калорій в день («спалювання калорій») навіть вдома, під час відпочинку. Кардіотренування не надає такого ж впливу на метаболізм, вона спалює калорії лише в процесі виконання вправ. Прискорення метаболічних процесів відбувається тому, що м'язи, над якими ви працюєте, є метаболічно активною тканиною. Збільшуючи її, ви збільшуєте швидкість обміну речовин.

Плоский живіт

Подібна тренування допомагає боротися з ожирінням, зменшити обсяг жиру в області живота. Це особливо важливо для літніх людей: з роками жінки і чоловіки схильні повніти. Силові тренування допоможуть уникнути цього, контролювати вагу. В університеті Міннесоти довели дана перевага силового тренування: протягом 2 років дві групи жінок, які страждають від зайвої ваги, взяли участь в експерименті. Ті, хто виконував за 10 силових вправ двічі на тиждень, мав на 67% менше вісцерального жиру (жирове накопичення навколо органів черевної порожнини), ніж ті, хто вів малорухливий спосіб життя.

Тривала втрата зайвої ваги

Якщо ви націлені на тривалий результат і хочете схуднути більше ніж на 5 кг, то силова тренування – те, що вам потрібно. Вона допоможе не тільки позбутися від жиру, але і замінити його м'язовою масою. Чим більше у вашому тілі м'язів, тим більше калорій ви спалюєте.

Вчені вирішили перевірити, чи так само ефективні дієти, як ці тренування. В ході дослідження виявилося, що люди, які обмежували свій раціон, але не займалися спортом, втрачали не тільки вагу, але й м'язи, причому на короткий термін. Але якщо дієту доповнити силовими тренуваннями, ви не тільки не втратите м'язи, але і спалите більше жиру, а також зменшите ймовірність того, що знову наберете жир, який спалили.

Читайте також: 7 уроків життя від Дуейна «Скелі» Джонсона

Як вправи допоможуть вилікувати депресію
© Victor Freitas/Pexels В останні роки популярність силових тренувань різко зросла. Все більше і більше жінок вкорінюються в думці, що вправи з гантелями та штангою
5 вагомих причин, чому ви не стаєте більш сильними
© IStock Незважаючи на те, що деякі люди тримаються віддалік від силового тренування на користь кардіо, є суттєві переваги, котрі дає вирощування м'ясного язів:
3 тренування для поліпшення метаболізму
© SARINYAPINNGAM/IStock Для того, щоб схуднути, потрібно, щоб обмін речовин в організмі людини відбувається без яких-небудь порушень. Чим швидше ваш метаболізм, тим
Який спорт підходить підлітку: правильний гід по тренуванню
© SerrNovik/IStock У підлітковому віці створити спортивне і мускулисте тіло дійсно простіше. Всьому причина високий рівень гормонів, відповідальних за ріст м'язів і
6 занять фітнесом, які допоможуть втратити максимальна вага
© Bojan89/IStock Які вправи потрібно робити, щоб схуднути? Багато хто задається цим питанням, вибираючи між різними видами тренувань. Щоб вона принесла максимальну
5 причин, чому вам будуть корисні силові тренування
© Bojan89/IStock «Чим швидше і більше ти бігаєш, тим краще», – багато бігуни повторюють собі це кожен раз перед забігом, вважаючи, що лише так можна досягти прогресу в