Діти з астмою частіше схильні до ризику зайвої ваги, дослідження
23.05.2019 879 0 newsdaily.org.ua

Діти з астмою частіше схильні до ризику зайвої ваги, дослідження

В закладки

Діти з астмою частіше схильні до ризику зайвої ваги, – дослідження

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

З зайвою вагою все частіше стикаються саме діти. Нове дослідження показало, що астма може спровокувати ожиріння. MailOnline розповідають чому варто приділяти більше уваги дитячому здоров'ю.

Вміст матеріалу

Дослідження про вплив астми на організм

Діти у віці від трьох до чотирьох років, які страждають від захворювання легенів на 66 % частіше стикаються з надмірною вагою у віці восьми років. За словами дослідників, симптоми астми, такі як хрипи і задишка, можуть перешкодити підліткам тренуватися, що призводить до ожиріння. Високі дози стероїдів, які запобігають напади астми, відкривають дихальні шляхи потерпілого, теж мають вплив на вагу. Вважається, що вони посилюють апетит.

Під час дослідження проаналізували дані 21 130 дітей, які народилися в період з 1990 по 2008 рік. Діти були з Данії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Швеції і Великобританії. Вони не страждали ожирінням на початку дослідження. За усіма дітьми спостерігали до восьми років.

Результати: астма викликає ожиріння

Молоді люди, які страждають від астми в два рази частіше стикаються з проблемою зайвої ваги. Такому ж ризику піддаються діти, які використовують кортикостероїди. Досі ожиріння вважалося передвісником астми, а не навпаки. За словами дослідників, оскільки астма та ожиріння зазвичай проявляються в ранньому віці, зв'язок між цими двома порушеннями може статися під час критичного вікна у розвитку дитини.

Висновки

«Астма може сприяти епідемії ожиріння», — говорить автор дослідження, доктор Франк Гиллиланд з Університету Південної Каліфорнії. Ліда Чаци додала: «Ми піклуємося про це, тому що астма вражає приблизно 6,5 мільйонів дітей. Це кожен десятий дитина в США».

У США ожиріння вражає більше 35% дорослих та 17% дітей. Згідно зі статистикою, близько 26% дорослих у Великобританії страждають від надмірної ваги.

Вчені радять уважно стежити за здоров'ям дітей і при виявленні тривожних симптомів звертатися в поліклініку.

Читайте також Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер

Як вилікувати астму, і хто перебуває в групі ризику
© Wavebreakmedia/iStock Чим більше ми знаємо про себе, своє тіло і здоров'я, тим більше ми можемо допомогти собі і поліпшити якість свого життя. Що потрібно знати про
Не всі ожиріння однакові: дослідники пояснили типи і наслідки зайвої ваги
© TomFoldes/iStock Швидше за все вас ніколи не цікавили типи зайвої ваги. Але ви знали про те, що ожиріння викликає захворювання? У короткостроковій перспективі наслідки
Важливі моменти, які потрібно знати про дитячу астмі
© Pexels Якщо ви батько дитини з астмою, вам знайомі ці жахливі ситуації, коли дитина кашляє некеровано, задихається, або стає пурпуровим, поки ви шукаєте інгалятор.
5 причин, чому травневі діти особливі
© Daria Shevtsova/Pexels У мам з травневими діточками є багато причин для гордості: дитина, що народилася в травні, буде мати неконфліктний характер, уміння знаходити
Зловживання цукром в раціоні дитини робить його більш жорстоким, – дослідження
© Alexas_Fotos/Pixabay Дослідження показують, що діти, які споживають занадто багато цукру, більш схильні до насильства, починають пити і курити. Вчені кажуть, що 11-15
Як жити з астмою: 7 правил, про які не можна забувати
© Wavebreakmedia/IStock Жити з астмою означає, що, здавалося б, нешкідливі речовини можуть викликати лавину подій, з-за яких ви будете задихатися від повітря.