10 завдань за методикою Монтессорі, які маленькі діти можуть робити самі
23.06.2019 1 060 0 newsdaily.org.ua

10 завдань за методикою Монтессорі, які маленькі діти можуть робити самі

В закладки

10 завдань за методикою Монтессорі, які маленькі діти можуть робити самі

© monkeybusinessimages/iStock

«Допоможіть мені зробити це самостійно» – ось головний посил, який простежується у всіх завданнях за методикою Монтессорі. Навчіть дитину бути незалежним і робити все самому, і це дасть йому зростаючу впевненість у власних уміннях і здібностях.

Сайт Motherly пропонує кілька прикладів того, як заохочувати дітей до більшої самостійності та незалежності.

1. Одягання та роздягання

У класах за методикою Монтессорі дітям пропонують одягатися самостійно вже з 18 місяців. Вчителі терпляче показують малюкам кожен етап одягання та роздягання, починаючи від застібання штанів і закінчуючи приклеюванням липучок на черевиках. Щоб спробувати це вдома, запасіться терпінням і покажіть дитині кілька разів, як треба робити правильно. Не втручайтеся в процес і пропонуйте мінімальну допомогу. Поступово ваші підказки будуть дитині і зовсім не потрібні.

© La Jolla Mom

2. Витирання носа

Маленьким дітям рекомендується витирати ніс перед дзеркалом, щоб вони бачили результат. Попередьте малюка, що йому потрібно хустинку, але не заважайте зробити все самостійно. Це стосується також і витирання рушником після ванни, розчісування волосся і тому подібного.

3. Сервіровка столу

Методика Монтессорі рекомендує пропонувати дітям накривати на стіл з тих пір, як вони навчаться ходити. Почніть з простих речей, наприклад, дитина може сам принести для себе тарілку і ложку. У міру зростання малюка давайте йому додаткові завдання, наприклад, поставити також серветки і стакани.

4. Чисті поверхні

Діти повинні з раннього віку вчитися прибирати за собою. Це стосується будь-яких розлиті або розсипані на підлогу або стіл речей. Дайте дитині чисту ганчірку і воду і покажіть, як потрібно витирати плями. Діти дуже люблять це робити, вони пишаються собою і одночасно привчаються до чистоти і порядку.

© ElenaNichizhenova/iStock

5. Прибирання іграшок

У класах Монтессорі кожен предмет має своє місце, і після гри діти обов'язково прибирають за собою іграшки. Ви можете спробувати запропонувати зробити це дитині і вдома. Наприклад, перед тим, як взяти нову іграшку, попросіть малюка прибрати на місце стару.

6. Готування їжі

Приготування їжі є самим улюбленим заняттям дітей у класах Монтессорі. Їм цікаві навіть миття і чищення овочів, адже вони використовують при цьому справжні кухонні інструменти. Знайдіть спосіб, яким ваша дитина може допомогти вам у приготуванні їжі вдома, але завжди стежте за безпекою.

7. Вирішення спорів

Хоча доброзичливість і мирні дії завжди підкреслюються в школах Монтессорі, розбіжності між дітьми, як і раніше, неминуче відбуваються. Вчитель виступає в якості підтримки і керівництва, допомагаючи дітям розмовляти один з одним про те, що вони хочуть, і підказуючи, як можна вирішити цю ситуацію. Вдома, коли у ваших малюків з'являться розбіжності, дайте їм можливість впоратися з цим самостійно.

© pixabay.com

8. Самостійна гра

Оскільки уроки Монтессорі зазвичай даються індивідуально, діти проводять багато часу в школі, працюючи самостійно. Гра з дитиною – чудова річ, але не бійтеся сказати йому, що ви зайняті, якщо вам потрібно щось зробити. Це допоможе малюкові навчитися грати самому по собі.

9. Домашні тварини

Домашні тварини дозволяють нам спостерігати біологію в реальному житті, а також надають прекрасну можливість для дітей подбати про іншій живій істоті. Діти повинні годувати і щоденно давати воду домашнім тваринам, а також вміти прибирати за ними. Покажіть дитині, як це робиться, і дайте йому можливість доглянути за вашим домашнім вихованцем.

10. Роздуми про проблеми

Вчителя Монтессорі часто відповідають дітям питанням на питання: «Де ти можеш знайти? Що ти повинен робити далі? Чого тобі не вистачає?» Це спонукає дітей мислити, а не звертатися до дорослого для вирішення проблем. Вдома використовувати такі ж направляючі питання, щоб навчити дитину думати самостійно.

© aaron00023/Pixabay

Подорож до незалежності – непросте заняття. Але це варто того, щоб побачити, як ваш малюк самостійно піклується про себе і допомагає вам. Це не тільки призводить його до незалежності, але і дає відчуття мети і гордість за те, що він є членом товариства.

Читайте також Чому егоїзм насправді може бути корисним у відносинах

5 фраз за методикою Монтессорі, які вчать дитину самоконтролю
©KatarzynaBialasiewicz/iStock Діти, яких виховують за методикою Монтессорі, мають більшу свободу дії. Вони вільно переміщаються по класу, вибирають, де їм сидіти, над чим
20 рад щодо розвитку і вихованню згідно з методикою Монтессорі
© aaron00023/Pixabay Батьки хочуть, щоб їх чадо було найкращим, але часто вони біжать за ідеалом, забуваючи, що перед ними лише маленький чоловічок зі своїми страхами,
8 секретів виховання дітей за ефективною методикою Монтессорі
© IStock Методика викладача Марії Монтессорі є дуже успішною і популярною у всьому світі. Її можна використовувати не тільки в навчальних закладах, але також і вдома.
Підбірка ігор за системою Монтессорі, які оцінить ваш дитина
Італійський педагог і лікар Марія Монтессорі відома всьому світу своєю унікальною методикою роботи з дітьми. Введена в обыход більше ста років тому, вона спочатку
20 важливих іграшок для дитини 1-5 років, які рекомендує система Монтессорі
Ви, ймовірно, вже чули про педагогічній системі Монтессорі. Останнім часом багато говорять про її ефективність для навчання дошкільнят і школярів. Але в чому ж вона
7 відмінних фраз по техніці Монтессорі для виховання дитини
Щоб скласти чітке уявлення про техніку Монтессорі, достатньо послухати як розмовляють з дітьми викладачі, навчальні їх по цій техніці. Вчителя Монтессорі використовують