Що робити, якщо ви втомились у процесі підготовки дитини до школи
16.06.2019 222 0 newsdaily.org.ua

Що робити, якщо ви втомились у процесі підготовки дитини до школи

В закладки

Що робити, якщо ви втомились у процесі підготовки дитини до школи

© Valeriy_G/IStock

Починається навчальний рік. У батьків багато клопоту. Треба і шкільну форму купити, розібратися у вирі зошитів, ручок, олівців і пластиліном, та підготувати дитину. А далі – уроки, домашнє завдання, батьківські збори... Вже зараз мами відчувають себе розбитими. Ірина Балманжи розповіла, як зберегти сили мами на весь навчальний рік.

Щаслива мама — щаслива сім'я!

Подбайте про своє здоров'я

© Deagreez/iStock

Щоб залишатися бадьорою, енергійною та веселою мамою, потрібно в першу чергу подбати про себе. Самовідданість – це добре, але не тоді, коли це може призвести до емоційного чи фізичного виснаження. Для цього достатньо прислухатися до наступних порад:

1. Час для релаксації. Знаходьте 15 хвилин кожен день, і присвячуйте їх того, що вас розслабляє: йога, медитація, масаж, гаряча ванна, ароматерапія, улюблена музика.

2. Заняття фізкультурою. Якщо регулярно займатися фітнесом, це подарує вам прекрасне самопочуття, здоров'я, а так само насолоду. Спробуйте легкі вправи без сильних фізичних навантажень: біг, стрибки, зарядка.

3. Хороший сон. Не позбавляйте себе повноцінного сну, навіть якщо у вас є незавершені справи. Недолік сну відразу дасть про себе знати у вигляді дратівливості, втоми, повільність мислення.

Читайте також 9 способів навчити дитину краще писати

Натхнення і радість

© silverkblack/iStock

Не відмовляйтеся від того, що вас радує і надихає. Займіться своїм хобі, поспілкуйтеся з друзями, зробіть те, що заряджає вас енергією. Повністю обмежити себе турботами про дитину, пожертвувати всім, що ви любите – не принесе нічого хорошого. Тому згадайте, чим ви любили займатися, або спробувати щось абсолютно нове. Не відмовляйте собі в жіночих задоволеннях: сходіть на манікюр або укладання, на шопінг з подругою, на концерт або в театр.

Розподіліть домашні клопоти

© Halfpoint/iStock

Всі побутові обов'язки: прання, прасування, прибирання забирають багато часу і сил. Саме час змінити ситуацію. Розподіліть обов'язки між усіма членами сім'ї. Обов'язково у вашій родині знайдеться той, хто обожнює готувати, а комусь простіше помити посуд. Враховуйте бажання сім'ї. Не забудьте залучити до домашніх справ і дітей. В господарстві завжди знайдеться, що зробити маленькому помічнику.

Дорогі мами – ви, насамперед, жінки! Не відмовляйте собі в тих дрібницях, які зроблять ваш день трішки щасливішими, а, відповідно, і всю вашу родину. Щира посмішка і щасливі палаючі очі – ось яка мама потрібна вашій дитині!

Читайте також Які фрази ранять вашої дитини?

5 способів, як батьки можуть співпрацювати з вчителями протягом навчального року
© monkeybusinessimages/iStock Ранні дитячі роки є найбільш важливими в сфері освіти дитини. Участь батьків відіграє в цьому не останню роль, адже комунікація з вчителями
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як допомогти дитині піти в школу без зайвого стресу для нього
© Choreograph/iStock Новий навчальний рік — стрес не тільки для дитини, але й для батьків, яким потрібно врахувати безліч дрібниць. Ми підготували кілька порад, які
8 простих способів підготувати дитину до школи
©Wavebreakmedia/IStock Кожна дитина сприймає свій перший навчальний день або повернення в школу після канікул по-різному: хто-то з великим ентузіазмом і бажанням мчить
Як вижити в декреті: 5 способів, якими мами можуть подбати про себе
© Milkos/IStock Батьківство і материнство передбачає повну самовіддачу і турботу про дитину. Але разом з тим не варто забувати і про себе. Як подбати про себе в декреті?
Батькам варто знати про вчителів дитини перед початком навчального року
Щоб підготувати себе і дитину до школи, потрібно, крім усього іншого, познайомитися з вчителями. Детальніше про це розповімо нижче. Основне © Pixabay/Pexels Потрібно