Як убезпечити свій будинок для дітей і зробити його більш комфортним для всіх членів сім'ї
30.06.2019 725 0 newsdaily.org.ua

Як убезпечити свій будинок для дітей і зробити його більш комфортним для всіх членів сім'ї

В закладки

Як убезпечити свій будинок для дітей і зробити його більш комфортним для всіх членів сім'ї

© ThitareeSarmkasat/iStock

З появою в сім'ї дітей, будинок будь-якої пари може перетворитися на справжнє поле бою з розкиданими під ногами іграшками. Однак головне, про що варто завжди пам'ятати — безпека і затишність сімейного гніздечка для дітей. Неправильна організація вільного простору може зробити навіть з самої великої кімнати непрохідний лабіринт з перешкодами у вигляді зайвих меблів. У психологів на тему реорганізації будинку є і своя думка.

Редакція La Repubblica поділилася дієвими способами, як убезпечити свій будинок для дітей і зробити його більш комфортним для всіх членів сім'ї, поспілкувавшись з психотерапевтом.

Будинок з точки зору психотерапії

@ Choreograph/iStock

«Будинок і його внутрішнє планування являють собою ментальний контейнер сім'ї та якість відносин у ній», — говорить Марилена Маццолини, психотерапевт і член Ордена психологів Лаціо. — «Проста організація внутрішніх просторів говорить нам про якість відносин людей, що живуть в цьому будинку. Коли ми говоримо «структурування домашньої середовища» для дитини, ми повинні розуміти, що реорганізація простору будинку також відповідає тій емоційній середовищі, яка буде закладена в нього. Фізичні простору є еквівалентом ментальних просторів. Якщо ми виходимо з припущення, що надзвичайно важливим чинником розвитку людини є здатність дорослого керувати емоціями і психічними станами дитини, то регулювання і стабілізація внутрішнього середовища з логікою і творчістю само по собі вже є чинником позитивного розвитку».

Загальні кімнати

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

Будь-який будинок повинен гарантувати мирне співіснування батьків і дітей. Для цього потрібен баланс між потребами дітей і дорослих, щоб у кожного було своє особисте місце і загальні місця відпочинку. Загальні кімнати, такі як вітальня або ванна, не повинні спотворюватися. Дорослі немає потреби переробляти їх на подобу дитячої кімнати, інакше баланс буде порушений. Просто використовуйте прості предмети, такі як редуктори води або сходи, яка допомагає дітям дістатися до раковини. Маццолини говорить, що використання таких предметів допомагає дитині адаптуватися до умов, в яких він живе. За її досвідом, з таких дітей виростають сильні і психічно стійкі люди, яких не лякає реальність.

Дитяча кімната

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

«Організація внутрішніх просторів повинна сприяти розвиткові порядку і творчості, допомагаючи дітям підтримувати кімнату в чистоті, особливо після ігор. Це означає, що в спальні дитини повинні бути набори інструментів для розумової адаптації, які сприяють когнітивному розвитку, при дотриманні задоволення від грайливого досвіду», — пояснює Маццолини.

Також буде краще використовувати універсальну меблі, наприклад, ліжко, яку можна підлаштовувати під зріст дитини, стілець з регулятором висоти і т. д.

Місця, куди діти не повинні входити

© pixabay

Будинок повинен представляти собою знайоме і захищене місце, але також потрібно пам'ятати і про безпеку. Підвали, сходи і т. д. повинні бути максимально захищені від дітей. Встановіть нові двері, повісьте замок, зробіть перегородку...Все це вбереже дитину від випадкових травм і травм. Те ж саме стосується електричних приладів і розеток.
Також в будинку можуть бути і безпечні місця, куди дітям забороняють ходити (художня майстерня, гардеробна і т. д.). Маццолини говорить, що заборона в цьому разі сприяє повазі і ставати для дитини найчарівнішим спогадом, коли йому кажуть, що він може увійти в якусь кімнату тільки, коли підросте. Повірте, що він ніколи не забуде того моменту і гордості, коли батьки йому дозволяти входити в заборонену кімнату.

Читайте також Як молодим батькам навчитися правильно витрачати кошти

Як утримувати будинок в чистоті з маленькими дітьми
© Choreograph/iStock Якщо у вас є дитина і не один, то вам потрібно знати, як утримувати будинок в чистоті з маленькими дітьми. В першу чергу, це необхідно для того, щоб
4 міфу про вільному вихованні дітей
@ Choreograph/iStock Незважаючи на свою сумнівну репутацію, вільне виховання не є зневагою. Це просто відмова від суворого виховання, яке обмежує дитини. Основна ідея
Дієві поради по боротьбі з бардаком в дитячій
Як відомо, діти пізнають світ за допомогою гри. Іноді, граючись, вони дістають усі іграшки відразу, і тому в кімнаті панує повний безлад. Батьки пробують різні методи
Чому насправді батькам не потрібно зберігати вироби дитини
© quintanilla/iStock Якщо у вас є діти, значить, у вас є дитячі малюнки і поробки. Діти дуже люблять малювати і розфарбовувати, в результаті весь ваш будинок наповнений
15 порад з облаштування дитячої в однокімнатній квартирі
© KatarzynaBialasiewicz/iStock Сім'ї, що живуть в однокімнатній квартирі, повинні розуміти, що після появи дитини побутові умови стануть помітно складніше. Звичайно,
10 речей, про які потрібно перестати турбуватися, ставши мамою
©bylaurenm.com З появою дитини життя новоспеченої мами кардинально змінюється: з'являється величезна відповідальність, нові завдання, а разом з ними і нові хвилювання.