11 порад, як навчити дитину керувати своїм часом
25.03.2019 948 0 newsdaily.org.ua

11 порад, як навчити дитину керувати своїм часом

В закладки

11 порад, як навчити дитину керувати своїм часом

©Pixabay

Ніяк не можете привчити дитину робити все вчасно? З цією ж проблемою стикаються багато батьків, але вихід є!

Пропонуємо 11 практичних рекомендацій, які допоможуть вам навчити дітей правильно планувати свій час.

1. Почніть до того, як діти стануть підлітками

Ніколи не пізно вчити дітей керувати своїм часом, але чим раніше ви почнете це робити, тим кращим буде результат. Навіть дошкільнята можуть легко справлятися з простими завданнями, виконуючи їх у певні проміжки часу, тому привчайте їх планувати свій день з раннього дитинства.

©Wavebreakmedia/iStock

2. Додайте трохи веселощів

Тайм-менеджмент – це дуже відповідально і серйозно, але якщо мова йде про дітей, то трохи веселощів ніколи не завадить! Використовуйте кольорові олівці і наклейки, щоб відзначати важливі дні в календарі, а рутинні завдання перетворити в гру.

3. Покажіть дітям, як вимірювати час

Використовуйте таймер, встановивши його на певний проміжок часу, за який дитина повинна виконати ту чи іншу задачу. Дайте послухати, як цокає годинник, відраховуючи секунди і хвилини – малюк повинен відчути час вербально.

@ SerrNovik/IStock

4. Створіть сімейний календар разом

Сімейний календар – дуже зручна річ, яка допомагає легко планувати розпорядок для всіх членів сім'ї. Спробуйте зробити його разом з дітьми: візьміть великий аркуш банерної папери і разграфите її, записавши важливі завдання на потрібні дати. Щоб зробити користування календарем ще зручніше, заведіть для кожного члена сім'ї свій колір, яким будуть відзначатися саме його плани і завдання на тиждень і місяць.

5. Створіть календарі для кожного члена сім'ї

На додаток до створення сімейного календаря у кожної дитини повинен бути свій власний календар. Такий особистий графік він може тримати в своїй кімнаті і сам відзначати виконані завдання.

6. Не відхиляйтеся від графіка

Намагайтеся завжди дотримуватися графік, навіть якщо іноді хочеться дозволити дітям пограти трохи довше запланованого, або навпаки – коли вони не встигли доробити уроки, але за планом вже повинні йти спати. Це особливо важливо для раннього навчання основ тайм-менеджменту.

@ YakobchukOlena/iStock

7. Не перевантажуйте своїх дітей

Одна з найбільш поширених помилок батьків полягає в тому, що вони хочуть задіяти дітей в занадто великій кількості заходів. Це перевантажує дітей, повністю заповнює весь їхній час і ускладнює управління графіком.

8. Розклад вільного часу

Обов'язково плануйте в графіку і вільний час для дітей! Нехай дитина знає, що в певний проміжок часу він може просто побайдикувати або пограти – так йому буде легше прийняти графік занять.

@ Choreograph/iStock

9. Використовуйте інструменти управління часом, зручні для дітей

Використовуйте дружні до дитини інструменти управління часом: купіть календар з картинками, які він вибере сам, користуйтеся маркерами тих кольорів, які йому подобаються і так далі.

10. Розгляньте нагороди

За хороше управління часом дітей можна і потрібно винагороджувати, і це може бути відмінною мотивацією. Винагороди можуть бути щоденними або щотижневими – наприклад, похід в кіно або гра на планшеті протягом півгодини, і ви повинні узгодити їх разом на сімейній раді.

©LSOphoto/iStock

11. Допоможіть дітям встановити щоденні пріоритети

Молодші діти можуть не розуміти, що таке пріоритети, тому їм потрібно пояснити, які завдання треба виконати, перш за все, а які можуть і почекати. З вашою допомогою дитина зможе скласти хороший і правильний графік завдань, а в подальшому він буде робити це самостійно.

Чим раніше ви почнете вчити своїх дітей управління часом, тим легше їм буде у дорослому житті. Тому озброюйтесь нашими рекомендаціями і починайте готувати своїх дітей майбутніх майстрів тайм-менеджменту!

Читайте також 10 способів показати дитині, що ви пишаєтеся ним

Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину порядку і дисципліни
© Juan Pablo Arenas/Pexels Батькам важливо знати, як привчити дитину до порядку й дисципліни, так як це допоможе йому в майбутньому. All Pro Dad діляться порадами, які
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
На що діти витрачають кишенькові гроші і як їх навчити поводитися з ними правильно
Як навчити дитину поводитися з грошима? Чим раніше ви задастеся цим питанням, тим краще. Фінансова грамотність – це дуже важливий для життя навик, тому відточувати його
9 важливих навичок, яким варто навчити своїх дітей
© Svv Publicschool/Flickr Сучасні діти вміють користуватися iPhone ще до того, як навчилися розмовляти. Вони народилися в світі, де є інтернет (на відміну від їхніх