7 кроків, за допомогою яких батьки можуть вплинути на дітей
14.06.2019 558 0 newsdaily.org.ua

7 кроків, за допомогою яких батьки можуть вплинути на дітей

В закладки

7 кроків, за допомогою яких батьки можуть вплинути на дітей

© monkeybusinessimages/iStock

Батько відіграє важливу роль у вихованні дитини та його значення важко переоцінити. Як правило, мама — це тепло і ласка, тато — розсудливість і спокій.

Вчені говорять, що діти батьків, які залучені і зацікавлені у їх вихованні, менш схильні кидати школу, займатися ризикованими справами, порушувати закон і, швидше за все, мають високий IQ, будують міцні відносини і отримують високооплачувану роботу в майбутньому.

Редакція Newsdaily.org.ua наводить сім прикладів того, як тата можуть впливати на своїх дітей.

1. Папа впливає на те, як діти говорять і слухають

©monkeybusinessimages/iStock

Мамам не варто даремно кричати на свою дитину, тому що у вас є більш ефективний інструмент у розпорядженні: татів голос. Дослідження показали, що кандидати в президенти з більш глибокими голосами частіше виграють вибори і що і чоловіки, і жінки довіряють голосам з частотою тону ближче до 81 Гц (Джеймс Ерл Джонс), ніж голосам ближче до 136 Гц (Шон Коннері). Більш низькі голоси можуть вказувати на більш високий рівень тестостерону. Саме тому деякі вчені вважають, що ми довіряємо таким людям більше з-за їх голоси, адже підсвідомо вважаємо, що вони можуть нас краще захистити. Діти ж схили копіювати не тільки дії, але і звички. Вони повторюють інтонацію голосу, ходу і навіть звороти, які присутні у батьків.

2. Папа впливає на те, як діти розуміють свою гендерну ідентичність

@ katrinaelena/iStock

Справа не тільки в голосі, а і в словах, які ви говорите. Дослідження показують, що навіть ванільні імена домашньої тварини вашої дочки, такі як Принцеса, можуть укоренити гендерні стереотипи. Термін «принцеса» означає необхідність порятунку. Потреба в допомозі з боку оточуючих. Так, велика увага приділяється їх зовнішньому вигляду і їх судять по привабливості, а не іншими рисами.

Якщо тата хочуть виростити сильних дочок, їм потрібно називати домашніх тварин іменами, які показують силу. Адже, в основному, ми не вважаємо принцес хоробрими, сильними та мужніми лідерами. Називаючи таким ім'ям тварина, ми надсилаємо повідомлення дівчаткам, що ці риси не так важливі.

3. Папа впливає на те, як діти будуть ставитися до інших рас і національностей

©Rawpixel/iStock

Ви будете здивовані, але расизм може передатися від батьків дітям. Дослідження показали, що, навіть якщо ви ніколи не проявляєте зовнішні ознаки расизму або не висловлюєтеся погано про інших національностях, ваші діти виявляють і набувають ваші тонкі упередження. Такі, здавалося б, невинні дії, як використання виразів «ми проти них» або уникнення їжі і телешоу інших країн, можуть зрадити несвідомі упередження, які ваші діти будуть нести до кінця свого життя.

Ви можете вважати себе самим ліберальним батьком на світі, але якщо ви вчите своїх дітей не помічати колір шкіри, расу, сексуальну орієнтацію або релігію, ви, ймовірно, виховуєте «дальтонік». Такі діти надалі прикидаються, що вони не знають, що чорні люди чорні або що геї – це геї. Одне захоплююче дослідження цього явища показало, що білі діти, виховані «дальтониками», не могли виконувати навіть прості завдання в парі з чорношкірими товаришами по команді, побоюючись образити їх.

5. Папа впливає на дружбу дітей

©monkeybusinessimages/iStock

Діти мають потребу в друзях, і дослідження показали, що доброзичливі діти з більшою ймовірністю доб'ються успіхів у навчанні. Але якщо у вашої дитини немає друзів, це може бути ваша вина. Строгий і контролюючий батько збільшує ризик того, що його діти втратять своїх друзів. До такого батькові не дуже-то і хочеться заходити в гості. Затишний і гостинний будинок може посприяти дружбу дитини.

6. Папа впливає на погані звички дитини в майбутньому

@ KatarzynaBialasiewicz/iStock

Батько для сина – провідник в чоловічий світ і зразок для наслідування. Адже хлопчик не народжується відразу чоловіком. Він стає ним, спостерігаючи за своїм татом. Якщо відносини збудовані грамотно, то батько обов'язково стане наставником, другом і прикладом для наслідування для своєї дитини. При цьому не варто заздалегідь вчити сина, як стати чоловіком, наприклад, даючи йому алкоголь. Недавнє дослідження показало, що папи, які дають своїм дітям алкоголь, сприяють тому, що вони потім все життя будуть боротися з алкоголізмом. «Краще, якщо він спробує це зі мною» — не працює. Хороший тато — це тато, який тримає своє пиво при собі, а ще краще, якщо він п'є його не при дитині.

7. Папа стимулює в дочки допитливість, а в сина — модель «справжнього чоловіка»

@ Pixabay/Pexels

Це мама може не пустити дочку на гірку, заверне взимку в 3 шарфа і навчить готувати суп, зате батько розповість про сузір'я і посадить дівчинку на велосипед. Йому все одно, якщо в процесі цього дочка выпачкается в калюжі, зате разом ви зможете перевірити водонепроникність нових гумових чобіт у калюжі. Це вбереже дівчинка від того, що надалі вона стане зовсім ніжною дівчиною.

Також батько повинен бути прикладом мужності для сина. Заробляйте гроші, ставтеся з повагою до мами дитини, займайтеся спортом, не лежите цілими днями на дивані... Словом показуйте своїм прикладом, яким чоловік повинен бути. До того ж, хороший приклад батька зменшує ризик того, що дочка колись приведе в дім якесь ходяче «непорозуміння».

5 типів розлучених батьків, яких хоч раз зустрічали всі ми
© Thiago Santos/iStock Шлюби руйнуються частіше, ніж хотілося б. І важко передбачити, яким буде батько в розлученні, але це може статися з кожним. Тому ви або ваші діти
Дівчатка, які росли з батьками, менш імовірно будуть самотніми — дослідження
©Vasyl Dolmatov/IStock Діти можуть прив'язуватися до батьків по-різному, ніж несвідомо змінюють своє життя. Нові дослідження показали, як це відбивається на любимицах
4 міфу про вільному вихованні дітей
@ Choreograph/iStock Незважаючи на свою сумнівну репутацію, вільне виховання не є зневагою. Це просто відмова від суворого виховання, яке обмежує дитини. Основна ідея
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
7 правил виховання, які допоможуть виростити успішного дитини
© monkeybusinessimages/iStock Існує величезна різниця між тим, як виховуємо своїх дітей ми, і як це роблять євреї. Їх діти зазвичай виростають геніями і стають успішними
Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд