9 звичок, які батькам варто перейняти від дітей
18.03.2019 568 0 newsdaily.org.ua

9 звичок, які батькам варто перейняти від дітей

В закладки

9 звичок, які батькам варто перейняти від дітей

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

Звичайно, ваш малюк – не кращий приклад для наслідування. Тим не менш дорослим варто було б перейняти деякі моделі поведінки у дітей. Дитина реагує на навколишній світ природно, а це саме те, до чого потрібно прагнути.

Ці дитячі звички будуть корисними для кожного дорослого.

@ Pexels

1. Закочувати істерику

Це не означає, що ви повинні кататися по підлозі і кричати, коли не зможете отримати бажане. Просто не варто накопичувати негативні емоції. Діти не боятися показати, що вони відчувають, тому їх емоційний стан швидко повертається в норму. Дорослим іноді просто необхідно випустити пар. Але це потрібно робити так, щоб не нашкодити оточуючим.

2. Робити фізичну активність забавною

Діти дуже активні, адже для них рух завжди пов'язане з веселощами. Дорослі сприймають все зовсім по-іншому. На жаль, фізичні вправи мало в кого викликають радість. Згадайте, що вам подобалося, коли ви були дитиною. Можливо, ви любили футбол, а може танці? Головне, щоб фізична активність приносила позитивні емоції. Спорт повинен стати для вас розвагою.

@ Pexels

3. Любити своє тіло

Більшість дорослих дивляться на своє тіло критично. З-за цього ми втрачаємо мотивацію працювати над собою. Візьміть приклад з дітей, адже вони відносяться до своєї зовнішності зовсім інакше. Як тільки ви полюбите своє тіло, у вас відразу ж з'явиться бажання зробити себе краще.

4. Говорити слово «ні»

«Ні» — одне з улюблених слів дітей, адже вони дуже безпосередні. Спробуйте успадкувати цю здатність від свого малюка. Звичайно, ви не повинні заперечувати все підряд, адже у вас напевно є багато важливих обов'язків. Але навчитися відмовляти все ж потрібно. Це дозволить уникати стресів і вивільнить час для речей, якими ви дійсно хочете займатися.

Читайте також: 17 звичок щасливих матерів

@ Pexels

5. Озвучувати свої бажання

Якщо дитині чогось хочеться, то він обов'язково зробить все можливе, щоб отримати бажане. Малюк обов'язково скаже вам, якщо раптом йому захотілося отримати нову іграшку. Чому б вам не чинити, адже зазвичай діти домагаються свого. Коли ви відчуваєте, що гідні підвищення на роботі, то варто прямо заявити про це начальству. В крайньому випадку, вам не доведеться шкодувати про своєму мовчанні.

6. Стійко переносити невдачі

Дитина часто падає, коли вчиться ходити, але це його не зупиняє. Маленькі діти дуже легко переживають невдачі і наполегливо рухаються вперед. Цієї якості так не вистачає багатьом дорослим, яким властиво впадати у відчай після невдач. Це призводить не лише до втрати часу, але й віри в себе. Відшукайте в собі завзятість, яке допомагало вам досягати цілей в дитинстві.

@ Pexels

7. Знаходити радість у дрібницях

Дорослі схильні до ігнорування дрібних радощів, в той час, коли для дитини сонячний день – це вже привід повеселитися. Звичайно, ви не повинні бути в захваті від того, що сьогодні немає дощу, але знаходити час для щасливих миттєвостей необхідно. Абсолютно не важливо, що саме ви будете робити. Можна подивитися хороший фільм або просто піти на прогулянку. Знайдіть свій спосіб отримувати позитивні емоції.

8. Спати вдень

Діти постійно чергують активність з нетривалим відпочинком. Це дуже природно, тому дорослим варто було б перейняти таку звичку. Всього 20 хвилин денного сну здатні значно поліпшити вашу продуктивність і підняти настрій. Буде чудово, якщо ви зможете зрідка знаходити можливість подрімати посеред дня.

@ Pexels

9. Просити про допомогу

Діти не відчувають жодних проблем з тим, щоб попросити допомоги, якщо у них щось не виходить. Дорослі навпаки намагаються все робити самостійно, боячись здатися слабкими. Звичайно, цілеспрямованість і незалежність – це хороші якості, але не варто доводити їх до абсурду. Якщо ви потребуєте допомоги, то не мовчіть. Це прояв не слабості, а тверезого погляду на життя.

Читайте також: 9 кроків до більш ефективному вихованню дитини

6 звичок французьких мам, які варто перейняти
Француженки у всьому світі вважаються еталоном жіночності. Щоб вони не робили, вони ніколи не втрачають обличчя. Це ж стосується і материнства. Читайте які звички слід
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
4 причини, які допоможуть зрозуміти дитячу брехню
©Trinity Kubassek/Pexels Лоренс Катнер, дитячий психолог та фахівець з питань виховання, вважає, що немає дітей, які б не брехали своїм батькам. Перш ніж сварити їх,
Як не передати дитині негативні емоції, якщо ви перебуваєте в стані неспокою
©Sasiistock/IStock Кажуть, що яблуко від яблуні не далеко падає, однак це судження не у всіх випадках є правильним. Характер батьків не завжди визначає характер дітей.
5 дитячих лайфхаков, яким варто повчитися дорослим
© demaerre/IStock Дитинство – це єдиний період нашого життя, коли ми можемо залишатися самими собою, незалежно від навколишніх обставин. Дитина ніколи не боїться
Чому не потрібно змушувати дітей є
© Pixabay Батьки часто вдаються до шантажу, залякування та упрашиванию, коли їх дорогоцінний дитина відмовляється їсти покладену їжу. Якщо ця доля не минула і вас, можете