4 помилкових міфу про дітей, гаджетах і нових технологіях
03.03.2019 527 0 newsdaily.org.ua

4 помилкових міфу про дітей, гаджетах і нових технологіях

В закладки

4 помилкових міфу про дітей, гаджетах і нових технологіях

Сучасні батьки розуміють, що на сьогоднішній день не можна повністю виключити використання гаджетів дитиною. Незважаючи на це, багато забороняють дитині проводити час біля телевізора, або обмежують його. Але є й такі, хто занадто зайнятий, щоб піклуватися про своєму чаді, тому і дає йому повну свободу дії. Ці лінії поведінки ні до чого доброго не приведуть. Технології не так нешкідливі, як може здатися, але й дозволяти дитині цілодобово сидіти перед екраном теж не варто.

Зараз ми вам розповімо про 4 міфах та омани з приводу гаджетів і їх місця в житті дітей. Сподіваємося, вони допоможуть вам у вихованні вашого чада.

Час за екраном приносить лише шкоду

Потрібно відповідально підходити до питання про те, що дитина дивиться по телевізору. Не варто думати, що час біля екрана приносить лише шкоду. Воно може бути корисним: якщо популярні передачі носять освітній характер. У Джорджтаунському університеті дослідники вважають, що недостатньо просто включити передачу дитині і сподіватися, що вона його чогось навчить. Корисніше буде, якщо ви приєднаєтеся до чаду: будете підтримувати їх, підказувати, якщо виникнуть питання, станете їх мотиватором при навчанні.

А ще не слід забувати про те, що випромінювання від девайсів негативно позначається на якості сну, так що краще вимикати як мінімум за 1 годину до того, як йти спати.

Від відеоігор немає ніякого пуття

Звичайно, створено чимало ігор, які руйнують психіку дитини: спонукають до жорстокості і насильства. Але не всі відеоігри надають згубний вплив на дітей. Проблема полягає в тому, що батьки дозволяють їм заходити у віртуальний світ самостійно, адже буде набагато краще, якщо вони приєднаються до чаду і почнуть використовувати відеоігри в якості інструменту навчання. Адже деякі з них сприяють розвитку у дитини вольових якостей (вчать його приймати рішення), спонукають його до творчості, логічного мислення. Дослідники довели, що розвиваються відеоігри допомогли дітям, які страждають від дислексії, збільшити швидкість читання.

Читайте також: Корисні поради про ідеальний батьківство у вік технологій

Якщо навчити дитину користуватися гаджетом в ранньому віці, це допоможе йому в майбутньому

Гаджети ніяк не підготують дитину до майбутнього, адже вони не можуть забезпечити його міжособистісним спілкуванням, яке необхідно розвивати до шестирічного віку. Доктор Тім Лінч вважає, що краще буде, якщо дітям не будуть давати користуватися гаджетами до надходження в школу. Навички спілкування з людьми важливі для інтелектуального розвитку малюка, яким би просунутим не стало майбутнє нашої планети.

До того ж якщо давати дитині девайси в настільки юнном віці, це негативно позначиться на їх фізичному здоров'ї. Британські вчені довели, що з-за цього знижується спритність дитини, і деякі не могли навіть тримати олівець після проведення експерименту.

Інтерактивні навчальні посібники допомагають дітям швидше вчитися

Деякі розробники додатків зацікавлені лише в тому, щоб отримати прибуток, а не в тому, щоб чогось навчити дитину. Виходить так, що батьки витрачають купу грошей, але це не приносить користь їх чаду. Більш того, не у всіх є можливість перевірити ефективність тих чи інших додатків, знайти підходящі для своєї дитини.

Нещодавно в університеті Вандербільта було проведено дослідження про те, як впливають навчальні програми на навчання дошкільнят. У результаті вчені з'ясували, що, незважаючи на те, що дівчаткам дійсно сподобалося використовувати інтерактивні посібники, хлопці не стали вчитися краще і більше. Вони неохоче виконували ті або інші завдання, що спростовує заяву про те, що подібні додатки прискорюють навчання дітей. Все залежить від самої дитини.

Читайте також: Топ-5 речей, які не варто робити в соцмережах батькам

Як виростити з дитини успішної людини
Батьківство – це важка праця і цілодобова робота без вихідних. Коли в родині з'являється малюк, подружня пара стає більш відповідальною, ставить на перше місце турботи
9 незамінних порад, як знаходити більше часу для сім'ї
Прибирання, готування, робота – все це частина нашого життя, вона важлива, але не варто забувати про те, є речі куди важливіші. Сучасні батьки все рідше проводять час з
Франція заборонила смартфони та іншу техніку учням: навіщо і до чого такі заходи
© oksun70/iStock Люди, які зараз відправляють дітей на навчання в школу, раніше і подумати не могли, що з'являться різні гаджети, які можна буде брати з собою в школу.
20 порад батькам від вихователів дитячого садка
Діти від двох до п'яти років вимагають особливого підходу. Деякі мами помічають, що дитина веде себе по-різному вдома і в дитячому саду. З ними він примхливий і
4 міфу про вільному вихованні дітей
@ Choreograph/iStock Незважаючи на свою сумнівну репутацію, вільне виховання не є зневагою. Це просто відмова від суворого виховання, яке обмежує дитини. Основна ідея
Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд