Як розпізнати алергію на цукор: 4 ознаки, які вкажуть на проблему
28.05.2019 1 411 0 newsdaily.org.ua

Як розпізнати алергію на цукор: 4 ознаки, які вкажуть на проблему

В закладки

Як розпізнати алергію на цукор: 4 ознаки, які вкажуть на проблему

© Anete Lusina/Pexels

У вас коли-небудь були хворобливі відчуття в животі або ви відчували млявість після того, як з'їли що-небудь солодке? Це може бути алергія на цукор. Self докладніше розповідають про всі можливі симптоми.

Вміст матеріалу

Як розпізнати алергію на цукор: загальна інформація

© rawpixel.com/Pexels

У вас може бути непереносимість цукру або навіть алергія на цукор, в дуже рідкісних випадках. Симптоми цукрового алергії, як правило, проявляються відразу. За словами сертифікованого дієтолога Лізи Московіц, доктора медичних наук, генерального директора NY Nutrition Group, ці симптоми включають в себе:

• спазми;
• пронос;
• шкірний висип;
• свербіж.

Але є різниця між харчовою алергією і харчовою непереносимістю. Є певні продукти, які можуть викликати неприємні симптоми, такі як розлад шлунка, здуття живота або судоми. Але це не обов'язково означає, що є алергія на деякі інгредієнти.

Харчова алергія — це реакція, яка виникає, коли ваша імунна система надмірно реагує на харчовий білок, вважаючи його шкідливим речовиною. Симптоми харчової алергії можуть мати легкий або важкий ступінь:

• кропив'янка;
• біль у животі;
• спазми;
• пронос;
• чхання;
• утруднене дихання;
• анафілаксія.

Харчова непереносимість означає, що вашому організму важко перетравлювати певний продукт. Інколи це відбувається із-за того, що ваше тіло не виробляє фермент, необхідний для розщеплення їжі (наприклад, якщо ви не переносите лактозу, вам не вистачає ферменту лактази). В інших випадках це пов'язано з основним станом здоров'я, таких як синдром роздратованого кишечника або навіть стрес, неспокій. Ви можете зіткнутися з такими симптомами:

• гази;
• спучування;
• біль у животі;
• пронос.

Їх легко сплутати, тому що симптоми можуть перетинатися (наприклад, діарея, біль у животі). Але головна відмінність полягає в тому, що харчова непереносимість не є результатом дисфункції імунної системи. Більше того, люди з харчовою непереносимістю можуть мати можливість вживати невелику кількість їжі без будь-яких проблем (або вони можуть приймати щось, щоб допомогти травленню).

Читайте також є менше цукру: лайфхаки і відволікаючі продукти для ласунів

Як розпізнати алергію на цукор: види цукру

© Nick Demou/Pexels

Це основні види цукру, які можуть викликати непереносимість або чутливість:

Фруктоза. Цей вид цукру природним чином міститься в таких продуктах, як фрукти, деякі овочі, мед і деякі фруктові соки. Він також міститься в столовому цукрі і кукурудзяному сиропі з високим вмістом фруктози.

Лактоза. Це цукор, який міститься в молоці та інших молочних продуктах. Якщо ви не переносите лактозу, ви не можете правильно перетравлювати її, а це означає проблеми з ШКТ.

Сахароза. Сахароза відбувається з цукрової тростини і міститься в столовому цукрі.

Цукрові спирти. Можливо, ви бачили такі інгредієнти, як эритрит або ксиліт на етикетках продуктів харчування. Це замінники цукру, які використовуються в багатьох низькокалорійних або не містять цукру продуктах харчування. Вони можуть стати причиною алергічних реакцій чи проблем ШКТ.

Як розпізнати алергію на цукор: способи боротьби

© Sharon McCutcheon/Pexels

Випадки алергічної реакції на цукор рідкісні, але вони трапляються. Якщо у вас виникла негайна реакція після вживання цукру — вам слід звернутися до лікаря або відділення невідкладної допомоги. У важких випадках алергічна реакція може перейти в анафілаксію, якщо не вжити заходів на ранній стадії.

У важких випадках вас можуть лікувати адреналіном (ліки, яке може скасувати анафілаксію), а потім, можливо, стероїдом (наприклад, кортизон), щоб зменшити запалення і контролювати реакцію. Епінефрин, як правило, нешкідливий, тому, навіть якщо неясно, наскільки серйозна ваша алергія, його безпечно використовувати в будь-якому випадку.

Якщо у вас більш слабка алергічна реакція, вам може знадобитися антигістамінний препарат. Якщо у вас діагностована важка цукрова алергія, вам, швидше за все, потрібно носити з собою автоинжектор адреналіну, щоб застосовувати його в екстрених ситуаціях.

Щоб зменшити проблеми з ШКТ, радимо виключити і раціону: додані цукру, а також білий хліб, біле борошно, енергетичні напої, фрукти, фруктові соки і алкоголь. Також ведіть щоденник харчування і записуйте ті продукти, які викликають у вас погіршення самопочуття. Якщо ви підозрюєте, що у вас алергія на цукор або непереносимість, обов'язково зверніться до лікаря.

Тепер ви знаєте, як розпізнати алергію на цукор. Пам'ятайте, що у випадках різкого погіршення самопочуття варто звернутися до лікаря.

Як розпізнати симптоми інсульту і надати першу допомогу
©Pixabay Інсульт – хвороба, при якій потрібно діяти максимально швидко, інакше може бути втрачено дорогоцінний час. Як розпізнати перші ознаки інсульту і що робити до
4 види нездорової залежності від цукру і способи розв'язання проблеми
© Fascinadora/iStock Якщо ви вважаєте, що не страждаєте цукровим залежністю, то швидше за все ви обманюєте себе і оточуючих. Іноді варто по-іншому поглянути на харчові
Попереджений, значить озброєний: як розпізнати симптоми інсульту
© Miguel Á. Padriñán/Pexels Інсульт може викликати порушення будь функції нервової системи і частіше всього проявляється раптово. При тимчасовій ішемічної атаки (іноді
Різні види цукру та їх застосування в кулінарії
©Pixabay Незважаючи на те, що навколо цукру завжди крутиться багато негативних тверджень, він піднімає настрій і дає приплив сил, тому дуже важливим в нашому раціоні.
5 компонентів, яких не повинно бути в складі вашого шампуню
© torwai/iStock При виборі шампуню багато жінки, як і чоловіки, дивляться на виробника, упаковку і запах, не звертаючи уваги на його склад. А дарма, адже практично всі
Як і навіщо додавати цукор в шампунь для волосся
© g-stockstudio/iStock Додавати в шампунь для волосся цукор почали нещодавно, і така процедура все ще викликає багато питань і непорозумінь. Невеликий лікнеп не