Що найкраще захищає під час критичних днів: плюси і мінуси тампонів і прокладок
19.06.2019 1 356 0 newsdaily.org.ua

Що найкраще захищає під час критичних днів: плюси і мінуси тампонів і прокладок

В закладки

Що найкраще захищає під час критичних днів: плюси і мінуси тампонів і прокладок

© DmitriMaruta/iStock

Важко уявити, як жили дівчата і жінки в час, коли не було тампонів і прокладок. Звичайно, і в сучасних засобах особистої гігієни є недоліки. Що краще тампони або прокладки? Напевно, ви нерідко намагалися знайти відповідь на це питання. Bustle вирішили поговорити на чистоту і розповісти про всі тонкощі цих коштів. Навіть якщо ви поки не знаєте, що вам більше підходить, зараз ви зможете визначитися з вибором.

Вміст матеріалу

Що краще тампони або прокладки

Є кілька міфів, які варто розвінчати. Приміром, що прокладки під час критичних днів мають сильний запах. Або те, що тампони позбавляють вас цноти. У дівчаток-підлітків отвір у плеве, через який проходить менструальний кровотік. Він розширюється, тому тампони можна ввести легко і без наслідків.

Переваги тампонів

© Oleg_Ermak/iStock
 • Компактність. Звичайно, ніхто не повинен соромитися своїх місячних. Але все ж про них необов'язково всім знати. Тампони маленькі. Аплікатори легко можна покласти в кишеню. І ніхто навіть не здогадається, що ви пішли у ванну, щоб змінити тампон.
 • Відсутність неприємної вологості. Не всім приємно відчувати, як ллється менструальний кровотік. Якщо ви бридливі, тампони допоможуть вам уникнути цього неприємного відчуття.
 • Свобода пересування. У рекламі ми часто бачимо, що дівчата з тампонами бігають, стрибають і танцюють в білих штанях. Звичайно, це – перебільшення. Але разом з тим з тампонами вам дійсно дається більше свободи в русі. Та й плавання буде комфортніше, враховуючи, що тампони захистять вас від протікання.
 • Ви не відчуваєте їх. Якщо ви правильно його вставили (глибоко у піхву), ви його навіть не відчуєте. Ви справді можете забути про те, що він всередині вас. Це – одне з найкращих переваг тампонів.

Недоліки тампонів

© RyanKing999/IStock
 • Їх легше забути поміняти. Як ми говорили, про них легко забути. З одного боку, це приємно. З іншого боку, якщо не поміняти їх вчасно – високий ризик протікання або інфекції.
 • Ризик синдрому токсичного шоку. Він зустрічається досить рідко, але не варто його недооцінювати. Синдром є, по суті, інфекцією стафілокока і з'являється при використанні «суперпоглощающих» тампонів. Безпечніше всього використовувати тампони з низьким рівнем поглинання. Також варто відразу ж звернутися до лікаря, якщо виникли симптоми синдрому.
 • Складність в підборі розміру. Деяким підходять одні розміри, іншим – інші. Вам доведеться випробувати чимало коштів, щоб зрозуміти, який вам потрібен. А якщо вам не підходить – вам буде незручно їх носити.
 • Дискомфорт і незручність. Піхва – чутлива зона. Якщо ви вставите тампон під неправильним кутом, ви можете зійти з розуму від дискомфорту. У вас немає багато досвіду в цьому? Вам доведеться докласти зусилля, щоб вставити аплікатор правильно.

Переваги прокладок

© 101dalmatians/iStock
 • Запобігання бруднення білизни. Розмір прокладок дозволяє захистити більшу частину білизни від кровотечі. Вони мають абсорбуючими властивостями. До того ж про них ви навряд чи забудете, і не будете змінювати їх регулярно. А ось про тампонах деякі забувають. І тоді бруднення білизни не уникнути.
 • Немає необхідності вставляти засіб. Багато хто не хочуть вводити щось всередину або турбуються про те, що це буде боляче. З іншого боку, не варто вірити міфам, що тампони застрягнуть або «пропадуть» всередині вас. Але кожен вибирає те, що йому комфортніше.
 • Немає ризику синдрому токсичного шоку. Прокладки не піддають ризику вас небезпечного захворювання. Але вони можуть піддавати вас ризику інших інфекцій. Ви повинні міняти тампони кожні чотири-вісім годин. А прокладки (звичайні, не нічні) – кожні три-чотири години. Якщо ви змінили їх пізніше, обов'язково надіньте чиста білизна. Це убезпечить вас від інфекції сечовидільної системи, висипу і вагінальної інфекції.
 • Використання в нічний час. Прокладки можна використовувати протягом більш тривалого періоду часу. Якщо залишати тампони на ніч, підвищується ризик інфекцій. Так що більшість жінок мають в запасі нічні прокладки.

Недоліки прокладок

© NARONGRIT/iStock
 • Вони помітні в шкарпетці, адже не є тонкими. Якщо ви носите обтягуючий одяг, засоби гігієни не можуть залишитися непоміченими. Вони створюють складки на одязі і можуть зміщуватися в бік.
 • Відсутність конфіденційності. Коли ви йдете у ванну і міняєте прокладки, швидше за все, ваші приятелі зрозуміють, що ви робите. Навряд чи вони подумають, що ви шелестите пачкою снеків.
 • Менше свободи пересування. Під час фізичної активності вони можуть зміститися. Так що варто бути обережними і мінімізувати заняття спортом.
 • Нудне нижня білизна. Використовуючи прокладки, ми повинні носити велику і не найпривабливіше білизна.

Як бачимо, обидва засоби гігієни мають недоліки і переваги. В ідеалі – чергувати. Тампони підійдуть для активних жінок. Прокладки – для нічного користування. Вибирайте те, в чому буде комфортно вам. Що краще тампони або прокладки – вирішуєте ви.

Новинка нижньої білизни, яка ідеально підходить для критичних днів
© Irecommend Найстрашніша річ під час критичних днів – це протікання. Саме тому компанія THINX просто врятувала всіх жінок, випустивши в продаж білизна для менструації.
9 предметів гігієни, яким пора знайти екологічну альтернативу
© Wavebreakmedia/IStock Кожен день ми користуємося зубною щіткою, вушними паличками або дезодорантом, які не менш небезпечні для екології, ніж пластикові трубочки і
Жіноче здоров'я: 10 міфів, які здатні завдати шкоди
©demaerre/Istock Жіноче здоров'я – тема, яка до цих пір оповита міфами, при чому, більшість з цих міфів здатні заподіяти вам шкоди. Гінеколог Наталія Силіна розповіла
Замінники цукру: плюси і мінуси продуктів
© MamaMiaPL/iStock Цукор в чаї та кава – шкідливо! Солодощі та продукти з додаванням цукру – некорисно і веде до набору ваги. Все більша кількість людей примикають до лав
Топ-10 засобів краси, які здатні відбілити шкіру
©silviarita/Pixabay Забруднення і шкідливі промені сонця змушують шкіру стає тьмяною, сухої та пошкодженої. По мірі того як стаємо старше, помічаємо, що шкіра вже не
Особисте авто або таксі: плюси і мінуси, які допоможуть визначитися з вибором
Деякі люди замислюються про те, краще особисте авто або таксі? В обох цих варіантів є як свої переваги, так і недоліки. Всі вони і допоможуть визначитися з транспортними