15 найпоширеніших проблем з комп'ютером та способи їх вирішення
08.06.2019 913 0 newsdaily.org.ua

15 найпоширеніших проблем з комп'ютером та способи їх вирішення

В закладки

15 найпоширеніших проблем з комп'ютером та способи їх вирішення

Вам не потрібно бігти в ремонтну майстерню кожен раз, коли ваш комп'ютер починає працювати некоректно. Більшість проблем з ПК можна вирішити самостійно в домашніх умовах. Для цього не обов'язково володіти якимись специфічними навичками. Ось найпоширеніші проблеми з комп'ютером та способи їх вирішення. Корисною інструкцією поділилося видання Hongkiat.

Вміст матеріалу

Поширені проблеми з комп'ютером та способи їх вирішення

© scanrail/iStock

Нижче представлена підбірка доступних інструкцій, які стануть вам у нагоді у випадку виникнення якої-небудь неполадки з ПК. У 90 відсотках випадків ви зможете вирішити проблему самостійно, не звертаючись за допомогою в майстерню.

1. ПК перегрівається

Перегрів ПК призводить до суттєвого уповільнення його роботи і частим системних збоїв. Більш того, деякі комплектуючі можуть вийти з ладу із-за впливу високих температур. Є дві основні причини, чому ваш комп'ютер може перегріватися. В першому випадку система охолодження не працює. Перевірте, обертаються всі вентилятори. Також причиною може бути недостатня потужність системи охолодження. Зазвичай ця проблема зустрічається після самостійного апгрейда машини.

2. USB-порти не працюють

Якщо USB-порт перестав працювати, то це ще не означає, що він остаточно вийшов з ладу. Ось кілька способів, які з високою часткою ймовірності виправлять ситуацію.

Видаліть драйвер USB-портів

Видалення драйвера змусить Windows негайно перевстановити його відразу ж після перезавантаження комп'ютера. Зазвичай це і є ключем до вирішення проблеми.

 • Натисніть сполучення клавіш Windows + R» і введіть «devmgmt.msc» в діалоговому вікні.
 • Перейдіть в розділ «Контролери універсальної послідовної шини» клікніть правою кнопкою миші по пункту «USB хост-контролер» та натисніть «Видалити».
 • Повторіть цей крок для кожного пункту «USB хост-контролер», якщо їх відображається кілька.
 • Перезавантажте комп'ютер, що операційна система автоматично встановила актуальні версії драйверів.

Вимкніть функцію енергозбереження

В операційці Windows є функція під назвою USB Selective Suspend, яка може автоматично відключати USB-порти, якщо вони довго не використовувалися.

 • Натисніть сполучення клавіш Windows + R» і введіть «powercfg.cpl» у вікні.
 • Натисніть кнопку «Настройка плану» і виберіть «Змінити додаткові настройки живлення».
 • Знайдіть у списку пункт «Параметри USB» і забороніть тимчасове відключення портів.

3. ПК відключається від Wi-Fi

Якщо ви впевнені в коректній роботі роутера, а комп'ютер регулярно втрачає зв'язок, то причиною проблеми безумовно є некоректна робота мережевої карти. Винуватцем цього часто є функції енергозбереження.

 • Перейдіть в розширені налаштування параметрів живлення.
 • Розгорніть пункт «Налаштування бездротового адаптера».
 • Виберіть пункт «Режим енергозбереження».
 • Виберіть «Максимальна продуктивність» і збережіть зміни.

4. ПК пищить

Звук, схожий на писк, виникає, коли материнська плата вашого комп'ютера виявляє якусь проблему. Найчастіше звукове сповіщення пов'язано з тим, що материнська плата не може виявити модуль оперативної пам'яті. В цьому випадку зазвичай достатньо просто витягнути планку ОЗУ з слота і вставити її назад. Також проблема може бути в некоректному апгрейді. Звукові сигнали можуть свідчити про несумісність обладнання.

5. Вентилятори ПК не працюють

Якщо ви помітили, що один або кілька вентиляторів вашого комп'ютера не працюють, то це може бути пов'язано з скопилася пилу. Вам доведеться відкрити системний блок і скористатися балоном зі стисненим повітрям, щоб продути кулери. Якщо проблема не пов'язана з пилом, то скористайтеся додатком SpeedFan. З його допомогою ви зможете запустити вентилятори, якщо, звичайно, вони не вийшли з ладу.

6. ПК не використовує частину оперативної пам'яті

Бувають випадки, коли комп'ютер використовує лише частину оперативної пам'яті. У 90 відсотках випадків це можна виправити в налаштуваннях Windows.

 • Натисніть сполучення клавіш Windows + R» і введіть «msconfig» в діалоговому вікні.
 • Відкрийте вкладку «Завантаження» і натисніть «Додаткові параметри».
 • Встановіть прапорець «Максимум пам'яті» і введіть необхідний обсяг ОЗП в мегабайтах.

7. Вентилятори ПК обертаються на максимальній швидкості

Швидкість обертання вентиляторів більшості сучасних комп'ютерів варіюється в залежності від температури. Якщо система охолодження працює на повну потужність навіть під час бездіяльності системи, то скористайтеся додатком SpeedFan. З його допомогою ви зможете самостійно налаштовувати швидкість вентиляторів. Також вам знадобиться додаток HWMonitor, яке дозволяє відстежувати температуру всіх комплектуючих комп'ютера.

© NosUA/iStock

8. ПК не може завантажити операційну систему

Якщо після появи на екрані монітора логотипу виробника нічого не відбувається, то проблема пов'язана з оперативною пам'яттю або жорстким диском. Відкрийте системний блок і спробуйте по черзі протестувати всі планки ОЗУ, щоб знайти винуватця неполадки. Крім цього, спробуйте запустити комп'ютер з зовнішнього жорсткого диска, якщо, звичайно, він у вас є.

9. ПК не включається

Якщо комп'ютер не подає ніяких ознак життя, то причини проблеми варто шукати в системі живлення. Насамперед перевірте всі з'єднання і подовжувачі. У випадку з ноутбуками проблему може вирішити зняття і повторне встановлення акумуляторної батареї. Крім цього, відключіть від ПК всі зовнішні пристрої. У деяких випадках це дає позитивний результат.

10. ПК працює занадто голосно

Якщо ви помітили, що рівень шуму вашого комп'ютера істотно збільшився, то це вказує на необхідність проведення генерального прибирання всередині системного блоку. Озброїтеся балоном зі стисненим повітрям і набором кистей різних розмірів. Але дійте обережно, щоб не пошкодити материнську плату та інші комплектуючі.

11. Жорсткий диск почав шуміти

Жорсткі диски мають обмежений термін служби, тому шум може вказувати на те, що прийшов час придбати новий накопичувач. Зробіть це, як тільки помітите перші ознаки зносу, щоб не втратити свої файли. Перевірити стан жорсткого диска можна за допомогою безкоштовного додатку CrystalDiskInfo.

12. З'явився синій екран смерті

Синій екран смерті може з'явитися внаслідок, як апаратного, так і системного збою. Варто розуміти, що BSOD з'являється тільки при наявності дійсно серйозної проблеми. Скористайтеся утилітою BlueScreenView. З її допомогою ви зможете встановити, що саме працює некоректно. Найчастіше винуватцями виявляються драйвера, недолік оперативної пам'яті, знос жорсткого диска або критичне підвищення температури усередині системного блоку.

13. На моніторі нічого не відображається

Якщо на екрані відсутнє яке-небудь зображення, то проблема, або в самому моніторі, або у відеокарті. Спробуйте протестувати монітор, підключивши до нього інший комп'ютер. Також обов'язково спробуйте підключити дисплей до комп'ютера в обхід відеокарти. Врахуйте, що деякі материнські плати не дозволяють цього зробити.

14. Монітор гасне через кілька секунд після включення

Ця проблема майже завжди пов'язана з неправильною налаштуванням самого монітора. Щоб виправити ситуацію, достатньо просто натиснути кнопку автоматичної настройки. Винуватцем також може виявитися і відеокарта. У цьому випадку необхідно протестувати її на іншому комп'ютері.

15. Клавіатура працює некоректно

Якщо у вас виникли проблеми з введенням тексту, наприклад, деякі слова почали зустрічатися, то це, швидше за все, програмна проблема. Вирішити її досить просто.

 • Відкрийте Панель керування та виберіть «Центр спеціальних можливостей».
 • Виберіть пункт «Полегшення роботи з клавіатурою».
 • У вікні, зніміть усі прапорці і збережіть зміни.
5 поширених проблем з ПК і методи їх вирішення
© master1305/iStock Комп'ютери, втім, як і будь-яка інша техніка, для нормального функціонування вимагають регулярного обслуговування. Тим не менш, незалежно від того,
Як управляти курсором, якщо відсутня мишка
© shironosov/IStock Уявіть, що тачпад вашого ноутбука або мишка десктопного комп'ютера раптом вийде з ладу. Здавалося б, у такому випадку продовжити роботу не вийде, але
8 простих кроків для налаштування віддаленого доступу до комп'ютера
Не кожен користувач знає, як правильно підключитися до віддаленого комп'ютера. Настроювання такого корисного інструменту істотно полегшує роботу. Адже є можливість мати
Топ-17 міфів про зір, в які ми продовжуємо вірити
Iris recognition concept Smart contact lens. Mixed media. Кожен з нас чув про те, що чорниця і морква корисна для очей і може навіть поліпшити зір, але чи так це
Як синхронізувати iPhone з Mac
Як синхронізувати iPhone з Mac
Як синхронізувати iPhone з Mac
19.06.19 Новинки техніки
© pressureUA/IStock Якщо вам потрібно перенести якісь файли з комп'ютера на ваш iPhone, варто скористатися додатком iTunes. З його допомогою ви можете синхронізувати
Як налаштувати екран комп'ютера, якщо ви любите зависати в мережі по ночах
© KatarzynaBialasiewicz/IStock Якщо ви звикли користуватися комп'ютером або іншими гаджетами у вечірній час, то варто подбати про свій зір. Справа в тому, що це дійсно