Зима в автомобілі: важливі питання, якими задається водій в холоди
07.04.2019 931 0 newsdaily.org.ua

Зима в автомобілі: важливі питання, якими задається водій в холоди

В закладки

Зима в автомобілі: важливі питання, якими задається водій в холоди

Зима – не найприємніше час для автомобілістів, оскільки низькі температури можуть призвести до багатьох неприємностей. Наприклад, двері вашої машини можуть замерзнути настільки, що ви просто не зможете їх відкрити. Вікна також покриваються тонкою кіркою льоду, від якої важко позбутися. У цій статті зібрані дієві поради, як обслуговувати автомобіль узимку, адже холоду – це ще не привід відмовлятися від особистого транспорту.

Вміст матеріалу

Як відкрити замерзлі двері автомобіля?

© BrianAJackson/iStock

Автомобільні двері замерзають, коли вода просочується між ущільнювачем і рамою машини. Крім цього, може замерзнути і замок. Ось як треба діяти, якщо ви зіткнулися з подібними неприємностями.

Розморожування ущільнювачів і ручок

Для початку варто просто досить сильно натиснути на двері. Тиск допоможе зламати лід, який утворився між ущільнювачем і рамою. Але не перестарайтеся, оскільки занадто сильний тиск може призвести до появи вм'ятин. Якщо крижана кірка з'явилася по контуру дверей, то позбавтеся від неї за допомогою спеціального скребка. Такий можна придбати на будь-якій заправці. Якщо скребка під рукою не виявилося, то використовуйте будь плоский пластиковий предмет. Металеві предмети краще не використовувати, щоб не подряпати фарбу.

Якщо двері по-раніше не піддається, то доведеться скористатися теплою водою. Просто вилийте кілька літрів теплої рідини по всьому контуру дверей. Температура води не повинна перевищувати 70-80 градусів, оскільки окріп може пошкодити гумові ущільнювачі. Також це може призвести до відшарування фарби, тому дійте обережно. Насправді лід здатна розтопити навіть рідину кімнатної температури, але на це піде дуже багато часу.

Крім цього, ви можете придбати спеціальний спрей для розморожування автомобільної двері. Також непоганим засобом є звичайний спирт, але його не варто використовувати занадто часто, оскільки це може негативно вплинути на стан ущільнювачів. Оцет також здатний розтопити лід, але існує висока ймовірність, що після його використання залишаться плями. Стійкий запах теж стане проблемою, тому вдавайтеся до такого способу тільки в крайніх випадках.

Якщо у вас є можливість завести двигун дистанційно, то обов'язково зробіть це. Температура в салоні буде поступово підніматися, завдяки чому двері відтануть зсередини. На це піде 10-15 хвилин. Також ви можете скористатися звичайним феном. Гаряче повітря швидко розтопить лід. Але не варто прогрівати одну точку занадто довго. Це може призвести до відшарування фарби і навіть розтріскування скла.

Розморожування замків

Для початку спробуйте нанести на замок трохи спеціального размораживающего спрею. Його можна замінити медичним спиртом. Ні в якому разі не використовуйте аерозоль WD40. По-перше, він не здатний вирішити проблему, а по-друге, зашкодить фарбу.

Фен також є гарним засобом для розморожування замку. Прогрівайте свердловину гарячим повітрям протягом 2-3 хвилин. Щоб спрямувати потік безпосередньо на замок, можна скористатися трубкою з щільного картону. Це прискорить процес.

Якщо попередні поради не допомогли, то варто нагріти сам ключ. Але робити це можна тільки в тому випадку, якщо він повністю металевий і не містить електронного чіпа. Надіньте товсті рукавички, щоб не обпектися і піднесіть ключ до полум'я запальнички. Потім вставте його в свердловину і почекайте декілька хвилин. Цей спосіб працює практично безвідмовно.

Як запобігти замерзанню дверей

Якщо ви залишаєте машину на ніч на вулиці, то варто обов'язково прикрити її брезентової накидкою або будь-який інший водонепроникною тканиною. Це запобігатиме потраплянню рідини в порожнину між ущільнювачем і рамою, а також у замкову щілину. Також ви можете помістити якусь тонку матерію між ущільнювачем і рамою, перш ніж закриєте двері. Наприклад, скористайтесь пакетом для сміття. Це дешево і ефективно.

Існують і більш прості способи боротьби з проблемою замерзання. Ви можете придбати спеціальний спрей, який потрібно наносити на ущільнювачі дверей. Але не варто робити це щодня, оскільки багато засоби негативно впливають на стан гуми. Також врахуйте, що головною причиною замерзання дверей є неякісні або зношені ущільнювачі. Їх заміна може раз і назавжди вирішити проблему.

Як розморозити автомобільні вікна?

© ratmaner/iStock

Замерзлі вікна автомобіля – це величезна проблема, оскільки кірка льоду сильно обмежує видимість. У цьому випадку сідати за кермо категорично не можна, адже це занадто ризиковано. На щастя, розморозити скла можна всього за 10 хвилин. Дієвий спосіб винайшов колишній інженер НАСА Роберт Марк, який сьогодні веде успішний канал YouTube. Ось що ви повинні зробити.

  • Увімкніть обігрівач салону автомобіля на повну потужність.
  • Натисніть кнопку A/C. Це може здатися нелогічним, але для вирішення проблеми важливо зробити повітря в салоні максимально сухим.
  • Увімкніть кондиціонер. Взимку на вулиці повітря містить мало вологи, а це саме те, що нам потрібно. Його температура не стане проблемою, адже автомобільні обігрівачі працюють досить ефективно.
  • Відкрийте вікна. Досить опустити скло на кілька сантиметрів. Це прискорить процес заміни вологого повітря на сухий.

Якщо ви виконаєте всі ці дії, то кірка льоду зникне протягом 5-10 хвилин. Якщо ви хочете прискорити процес, то попрацюйте автомобільним шкребком. Головне, запам'ятайте, що для розморожування вікон ні в якому разі не можна використовувати гарячу воду. Такого перепаду температур скла просто не витримають. При необхідності скористайтеся спреєм на основі спирту. Його можна приготувати самостійно, змішавши звичайну воду і медичний спирт приблизно в рівних пропорціях.

Чи потрібно прогрівати автомобіль взимку?

© Vera_Petrunina/iStock

Прогрівання двигуна автомобіля в холоди давно перетворилося на справжній ритуал для більшості водіїв. Ймовірно, це буде для вас сюрпризом, але з технологічної точки зору цей процес є абсолютно марним. Справа в тому, що робота двигуна на холостому ходу спалює багато палива, але навіть не призводить до істотного підвищення температури. Фактично, прогріваючи автомобіль, ви просто спалюєте свої гроші.

Але не все так просто. Справа в тому, що старі карбюраторні двигуни дійсно потребують прогріванні. В іншому випадку можуть порушитися пропорції паливної суміші. Тим не менш карбюраторні автомобілі випускалися в 80-х і 90-х роках, тому сьогодні прогрів двигуна зовсім не актуальне для більшості водіїв.

Професійні механіки запевняють, що починати рух можна вже після 30 секунд роботи двигуна на холостому ходу. Справа в тому, що температура підвищується саме під час руху автомобіля. Фактично прогрів не приносить ніякої користі, але призводить до істотного і абсолютно безглуздого спалення палива.

До речі, практика прогріву двигуна шкодить не лише вашому бюджету, але і навколишньому середовищу. У 2009 році в США було проведено цікаве дослідження. Виявилося, що на холостий хід двигунів автомобілів припадає 1,6% загальної кількості парникових газів, яку виробляє людство. Звичайно, основною причиною роботи двигунів на холостому ходу є пробки, але прогрів автомобілів також посилює екологічні проблеми.
Існує ще одна цікава статистика. Виявляється, що відмова від прогріву двигунів абсолютно всіма водіями привів би до економії майже 6 мільярдів доларів в рік. Це дослідження проводилося в 2008 році, коли паливо коштувало значно дешевше. Нескладно підрахувати, що в сьогоднішніх реаліях ця цифра збільшується майже вдвічі.

Проте не поспішайте повністю відмовлятися від прогріву свого автомобіля. Справа в тому, що це призводить до підвищення температури всередині салону. Найчастіше це необхідно, щоб розморозити вікна. Крім цього, не варто забувати і про комфорт. Просто робіть це свідомо, а не за звичкою.

Що ще потрібно враховувати водіям в зимовий період?

© RomanBabakin/iStock

Низькі температури негативно впливають практично на всі системи автомобілів. Професійні механіки виділяють 5 основних проблем, до яких варто бути готовим кожному водієві. Ось кілька корисних порад, як обслуговувати автомобіль взимку.

Акумулятор може несподівано розрядитися

Сучасні акумулятори в середньому здатні стабільно працювати протягом 3 років. Після цього починаються різні проблеми, включаючи швидку розрядку при мінусових температурах. Якщо ви залишаєте машину в гаражі, то ймовірність проблем практично виключена. Тим, хто зберігає автомобіль на вулиці, варто проводити заміну акумулятора приблизно раз в три роки.

Рідини можуть змінити щільність

При мінусових температурах більшість незамерзаючих рідин стають значно густіше. Це стосується масла, антифризу, гальмівної рідини і наповнювача гідропідсилювача керма. Тому, перш ніж почати рух, перевірте стан всіх рідин, до яких можна отримати доступ.

Тиск в шинах може знизитися

Навіть зі шкільного курсу фізики відомо, що густина повітря при падінні температури значно підвищується. Це призводить до падіння тиску в шинах, тому обов'язково перевірте його, перед тим як сідати за кермо.

Склоочисники можуть зламатися

Перед включенням склоочисників варто переконатися, що вони не примерзли. Також не зайвим буде прибрати сніг зі скла, якщо його накопичилося занадто багато. Для цього скористайтеся звичайним шкребком. Щоб позбутися від кірки льоду, скористайтеся порадами, які згадувалися вище.

Свічки запалювання можуть вийти з ладу

Виною тому, що автомобіль не заводиться може бути не тільки акумулятор, але і свічки запалювання. Перед початком зимового сезону варто провести діагностику системи запалювання, щоб виключити ймовірність непередбачуваних ситуацій.

За матеріалами wikiHow, Glass Doctor, Washington Post і AccuWeather.

Як залишатися стильною навіть в холодну погоду
©StockSnap/Pixabay Що надіти і як це поєднується – два одвічних питання у модниць. А якщо ще й зима настала – гардероб стає завданням першої складності. І всі спроби
Як правильно забронювати автомобіль за кордоном: поради мандрівникам
© Nubia Navarro (nubikini)/Pexels Мандрівники воліють орендувати машини в поїздках, тому потрібно знати, як правильно забронювати автомобіль за кордоном. Далі ми
7 порад щодо безпеки під час подорожі з домашніми тваринами
©Capuski/IStock Якщо ви подорожуєте зі своїми домашніми тваринами, ви несете відповідальність за їх здоров'я і безпеку. Щоб подорож з вихованцями пройшло гладко, зверніть
Volvo планує розробку нового безпілотного автомобіля
© nordic.volvocarsdealer.com Шведський автомобільний концерн Volvo і найбільший китайський пошуковик Baidu спільно створять безпілотний автомобіль. Компанії уклали
Як захистити транспорт від крадіжки: поради для власників автомобілів, велосипедів та мотоциклів
© tommaso79/iStock Викрадення транспортних засобів, на жаль, відбуваються частіше, ніж ми можемо собі уявити. Іноді власники автомобілів, велосипедів і мотоциклів, самі
Як зігрітися взимку: 12 способів допомогти собі
© Tomwang112/iStock Холодні вечори вже настали, а значить потрібно запасатися інформацією, як зігрітися взимку. Ні, вам не потрібно лежати під ковдрою з грудня по лютий.