Кращі хмарні сховища 2019 року і навіщо вони потрібні
07.05.2019 905 0 newsdaily.org.ua

Кращі хмарні сховища 2019 року і навіщо вони потрібні

В закладки

Кращі хмарні сховища 2019 року і навіщо вони потрібні

Хмарні сховища – це сервіси, які дозволяють користувачам зберігати свої файли і дані на віддалених серверах. Наприклад, ви можете завантажити хмара свої фотоальбоми. Так ви будете впевнені, що ваші знімки ніколи не загубляться. Крім цього, ви зможете отримати до них доступ з будь-якого смартфона або комп'ютера. Правда, для цього буде потрібно підключення до мережі. У цьому матеріалі ви знайдете кращі хмарні сховища, а також дізнаєтеся, чому такими сервісами дійсно варто користуватися.

Вміст матеріалу

Кращі хмарні сховища

Пам'ять сучасного смартфона, за рідкісними винятками, обмежується декількома десятками гігабайт. Накопичувачі ноутбуків також далеко не завжди радують великими обсягами простору. Тому перенесення даних хмара – це часто необхідний захід. Ось якими варто скористатися сервісами в 2019 році.

1. ICloud

© icloud.com

Очевидний вибір для всіх власників гаджетів від Apple. Користувачам iPhone навіть не доведеться викачувати ніяких окремих додатків, адже необхідний функціонал вшитий в iOS. Звичайно ж, ви можете завантажити додаток для свого Windows-комп'ютера, щоб отримувати доступ до файлів з усіх своїх пристроїв.

iCloud відмінно зарекомендував себе з точки зору безпеки даних. Єдине виключення – витік, яка сталася у 2014 році. Але тоді Apple досить швидко відреагувала і усунула вразливість. Щоб оцінити всі переваги цього сервісу, ви можете скористатися безкоштовною версією, яка дозволяє завантажувати до 5 Гб даних.

2. Диск Google

© google.com

Google Диск – це комплексне рішення для зберігання своїх файлів, документів і резервних копій. До речі Google набагато щедріші Apple, оскільки надає користувачам безкоштовно 15 Гб дискового простору. Для багатьох такого об'єму буде достатньо, тому, ймовірно, вам навіть не доведеться платити. Що стосується платних тарифів, то 1 Тб обійдеться в 10 доларів.

Для користувачів Android-смартфонів і Chromebook Google Диск виглядає найбільш розумним рішенням, оскільки хмарний сервіс глибоко інтегрований в ці операційні системи. Тим не менше власники гаджетів від Apple або звичайних ПК на Windows ніякого дискомфорту відчувати не будуть.

3. Microsoft OneDrive

© onedrive.live.com

Якщо ви думаєте, що хмара Microsoft OneDrive підійде тільки для Windows, то помиляєтеся. Після зникнення Windows Phone, Microsoft випустила відмінні додатки для всіх актуальних операційних систем, тому сьогодні OneDrive органічно виглядає на будь-якому девайсі, включаючи iPhone і Mac.

Що стосується тарифів, то ми явно бере приклад з Apple. В безкоштовне користування надається лише 5 Гб, тому платити в будь-якому випадку доведеться. 50 додаткових Гб обійдуться в 2 долари, а за 1 Тб доведеться платити 7 доларів щомісяця. Це трохи дорожче, ніж iCloud, але вигідніше, ніж Google Диск.

4. Box

© box.com

Хмара Box – це гарне рішення для бізнесу, оскільки сервіс пропонує вигідні умови для спільного користування сховищем. Тим не менш приватні особи також можуть отримати вигоду з цінової політики Box. Наприклад, якщо ви залучите кілька нових користувачів, то отримаєте непогану знижку.

В безкоштовне користування надається 10 Гб простору, але існує одна невелика проблема. Справа в тому, що Box обмежує обсяг окремих файлів всього 250 Мб. Це означає, що завантажити хмара який-небудь відеоролик у вас навряд чи вийде. Звичайно ж, платні тарифи подібних обмежень не передбачають.

5. Dropbox

© dropbox.com

Dropbox – це далеко не самий функціональний і дешевий сервіс, але тим не менш його клієнтами є мільйони користувачів. Справа в тому, що це хмара існує вже досить давно, тому сервіс заслужив хорошу репутацію. По-перше, він дуже стабільний, а по-друге, в ньому відмінно реалізована синхронізація між різними пристроями.

Безкоштовно надають користувачам всього 2 Гб, що менше, ніж в інших сервісів з цього списку. 1 Тб дискового простору обійдеться в 10 доларів. Також існує професійний тариф, який відкриває доступ до деяких функцій, але це скоріше історія для бізнесу.

Переваги і недоліки хмарних сервісів

© NicoElNino/iStock

Хмарні сховища – це дуже прибутковий бізнес. Компанії, які надають такі послуги, сумарно заробляю пошти 300 мільярдів доларів США в рік. Це гарантує високу конкуренцію, завдяки чому хмарні сервіси постійно розвиваються. Тим не менш, вони як і раніше не ідеальні. Ось головні переваги та недоліки хмарних сховищ.

Переваги:

 • Зручність використання. Більшість існуючих хмарних сервісів розташовують зручними додатками для всіх десктопних і мобільних операційних систем, тому ви завжди можете отримати доступ до своїх файлів.
 • Можливість швидко поділитися файлами. Користувачам хмарних сховищ не обов'язково вкладати величезні файли до електронних листів. Досить просто налаштувати загальний доступ і відправити співрозмовнику коротке посилання.
 • Доступність. Ви можете отримати доступ до своїх файлів, де б ви не знаходилися. Єдина умова – наявність підключення до інтернету.
 • Резервне копіювання. Якщо ви переживаєте, що якісь важливі файли або документи можуть зникнути, внаслідок системного збою або виходу з ладу жорсткого диска, то скопіюйте їх у хмару. Там вони будуть у повній безпеці.
 • Економія. Більшість компаній, які пропоную послуги із зберігання файлів, намагаються дістати якомога більше лояльних клієнтів. Тому, сплативши річну підписку, ви можете непогано заощадити.

Недоліки:

 • Ймовірність помилки. На жаль, інтерфейс деяких додатків все ще далекий від ідеалу. Наприклад, при копіюванні файлів в хмару, найчастіше вони переносяться повністю. Тому краще користуватися інструментами копіювати/вставити, а не простим перетягуванням.
 • Низька швидкість. Багато хмарні сервіси працюють досить повільно, тому на завантаження файлів йде багато часу. Регулярного такі проблеми виникають навіть у самих популярних сервісів.
 • Залежність від інтернету. Ви не зможете отримати доступ до своїх файлів без стабільного підключення до мережі, що може стати проблемою в деяких випадках.
 • Безпека даних. Регулярно хмарні сервіси відчувають проблеми з безпекою і приватністю користувальницьких файлів. Це стосується абсолютно всіх хмарних сховищ.
 • Вартість. Незважаючи на високу конкуренцію, послуги хмарних сервісів коштують досить дорого.

Чому варто користуватися сховищами хмарними

© Jirsak/iStock

Незважаючи на деякі проблеми з безпекою і зручністю, хмарні сховища є відмінним рішенням, як для бізнесу, так і для звичайних користувачів. Ось чому варто перенести свої файли в хмару.

Для бізнесу:

 • Компанії, які працюють з великими обсягами файлів і даних можуть інвестувати у створення власного дата-центру. Але це коштує досить дорого, тому найкращим варіантом є перенесення файлів в хмару. Тим більше що для корпоративних клієнтів передбачені спеціальні вигідні тарифи.
 • Сьогодні безліч компаній вдаються до співпраці з фрілансерами і позаштатними фахівцями. Хмарні сервіси значно спрощують життя таким співробітникам, оскільки вони в будь-який момент можуть отримати доступ до всіх необхідних файлів і документів.
 • Крім цього, хмарні сервіси дозволяють організувати спільну роботу над проектами. Це відкриває чудові перспективи перед міжнародним співробітництвом, оскільки хмари дозволяють спільно редагувати документи і файли з будь-якої точки світу.
 • Якщо компанія використовує облік для зберігання даних, то ймовірність їх втрати зводиться до мінімуму. Наприклад, після руйнівного урагану Сенді багато американські компанії назавжди втратили свої файли, оскільки їх сервери були знищені фізично.

Для приватних осіб:

 • Незважаючи на регулярні витоку даних, хмарні сховища залишаються найбільш безпечним місцем для ваших файлів. Вірогідність злому серверів Google або Microsoft значно нижче, ніж вірогідність успішної атаки на ваш ноутбук і смартфон. Тим не менш ви повинні подбати про надійність пароля. Доцільно використовувати двофакторну аутентифікацію.
 • Якщо ви завантажили свої фото або будь-які інші файли в хмару, то можете бути впевненими, що вони ніколи не загубляться. Наприклад, ви зможете відновити свої фотоальбоми, навіть після крадіжки або втрати вашого смартфона.
 • Перед користувачами хмарних сервісів відкриваються практично необмежені можливості для обміну файлами і документами. Для цього користуйтеся налаштуваннями загального доступу.
 • Крім цього, хмарні сховища здатні вирішити проблему недостачі пам'яті на ваших пристроях. Вам не доведеться купувати портативні карти пам'яті для смартфонів або зовнішні жорсткі диски для ноутбуків.

За матеріалами Macworld, Big Data Made Simple і Cloudwards.

На якому хмарі в 2018 році найкраще зберігати фотографії
© NicoElNino/iStock У сучасному світі практично неможливо обійтися без хмарних сервісів для зберігання своїх файлів. По-перше, це дуже зручно, а по-друге, безпечно.
Як залишатися в безпеці при використанні смартфона і ноутбука
Користуючись численними гаджетами і додатками, ми наражаємо на небезпеку свої особисті дані. Сучасний інтернет та відстеження кожного кроку користувача – це вже практично
Самий необхідний навик 2019 року, який шукають всі роботодавці
LinkedIn назвала самий необхідний навик 2019 року. Також компанія опублікувала список всіх навичок, які роботодавці будуть хотіти бачити в своїх співробітниках в 2019
Топ-10 стратегій розвитку технологій в 2019 році, – рейтинг Gartner
© gorodenkoff/iStock Щороку дослідницька компанія Gartner публікує список тенденцій, які будуть визначати технологічні тренди в майбутньому. Для керівників великих
8 відмінних додатків для зберігання фото
© Pixabay Використання хмарних сервісів для зберігання фотографій – це відмінна ідея. По-перше, ви істотно заощадите пам'ять на вашому смартфоні, а по-друге, ніколи не
Програма на iPhone для запису розмови: 5 корисних рішень
© Prykhodov/IStock Android-смартфони дозволяють записувати телефонні розмови без використання сторонніх додатків. Але користувачам iPhone доводиться шукати