Що робити, якщо домашній Wi-Fi не радує швидкістю
02.05.2019 514 0 newsdaily.org.ua

Що робити, якщо домашній Wi-Fi не радує швидкістю

В закладки

Що робити, якщо домашній Wi-Fi не радує швидкістю

© Vladimir Sukhachev/iStock

Проблеми з домашньою мережею Wi-Fi настільки поширені, що ви можете завести бесіду на цю тему практично з будь-якою людиною. Але насправді в більшості випадків рішення цієї проблеми дуже просте. Більш того, вона не вимагає серйозних фінансових вкладень і тимчасових витрат. Видання Gizmodo поділилося слушними порадами, як поліпшити Wi-Fi в своєму будинку.

Вміст матеріалу

Як поліпшити Wi-Fi?

Проблема низької швидкості Wi-Fi може виникнути з різних причин. Винуватцем може бути не тільки неякісне або застаріле обладнання, але і ваш будинок. Ось що ви повинні робити, якщо швидкість інтернету вас категорично не влаштовує.

Замініть роутер

© simpson33/iStock

Актуальність роутера оцінюється на основі стандартів, які він підтримує. 802.11 ac – це найсучасніший на сьогодні стандарт, який забезпечує передачу даних на гігабітної швидкості. 802.11 n – теж актуальний стандарт, хоча він здатний працювати зі швидкостями до 600 Мбіт/с. Втім, цього цілком достатньо для організації домашньої бездротової мережі. Якщо ваш роутер не підтримує вищезгадані стандарти, то значить він давно застарів.

Крім цього, важливим аспектом є частота, на якій працює роутер. Більшість існуючих моделей використовують діапазон 2,4 ГГц. Це може бути проблемою, оскільки цей діапазон засмічена різними хвилями, наприклад, тими, що виходять від роутерів ваших сусідів. Саме тому варто придбати девайс, який працює у діапазоні 5 ГГц.

Деякі сучасні роутери підтримують технологію MU-MIMO. Такі пристрої автоматично розподіляють швидкість інтернету між усіма користувачами в будинку. Наприклад, перевагу отримає той гаджет, який використовується для перегляду потокового відео. Пристрій, який використовується в даний момент для серфінгу в інтернеті, просто не потребує високої швидкості передачі даних.

Організуйте пористу мережа

© eero.com

Якщо ви використовуєте сучасний роутер, але швидкість Wi-Fi все одно не вражає, то виправити проблему буде трохи складніше. В цьому випадку вам доведеться придбати додаткове обладнання. Якщо говорити простіше, то Wi-Fi – це радіосигнал, який дуже легко піддається перешкод. Наприклад, звичайне дзеркало може стати непереборною перешкодою для домашньої мережі. Якщо ви не хочете жертвувати елементами інтер'єру, то варто задуматися над організацією комірчастої мережі.

Особливо цей спосіб актуальний для тих, хто володіє великим будинком. Справа в тому, що роутер здатний поширювати хвилі на обмежену відстань. Кожна стіна або будь-яка інша перешкода значно скорочує потужність сигналу. Якщо ви зіткнулися з подібними проблемами, то замовте кілька ретрансляторів Wi-Fi. На щастя, коштують вони відносно недорого.

Ретранслятори потрібно розмістити в декількох точках по всьому будинку. Ефект буде найбільш помітним, якщо ретранслятор буде встановлений між роутером і пристроєм, який вимагає підключення до інтернету. Але найкращий варіант побудови комірчастої мережі можна визначити тільки експериментальним способом. Протестуйте різні варіанти розміщення ретрансляторів, щоб забезпечити максимальну швидкість Wi-Fi по всьому будинку.

Купіть більш потужне обладнання

© Professor25/iStock

Як вже згадувалося вище, винуватцем проблем зі швидкістю Wi-Fi може бути сам будинок. Наприклад, старі цегляні будівлі з дуже товстими стінами погано пристосовані до організації домашніх бездротових мереж. Ще більш проблемними є будівлі, при будівництві яких використовувалося багато металу. Проте навіть в цьому випадку проблему можна вирішити.

Якщо ви живете в будинку, стіни якого негативно позначаються на якості мережі Wi-Fi, то просто придбайте більш потужне обладнання. Існують роутери, які призначені для використання у величезних офісах. Такий пристрій цілком може вирішити проблему занадто товстих стін у квартирі.

Але єдиним способом, який на 100% вирішить проблему повільного інтернету, є дротове підключення стаціонарних пристроїв. Наприклад, буде відмінно, якщо ви підключите провідним способом такі девайси, як телевізор та ігрова консоль. Робиться це за допомогою звичайного патч-корду, який коштує копійки.

Найкращі пилососи, які позбавлять приміщення від шерсті тварин
Якщо у вас є пухнастий домашній вихованець, то ви напевно знайомі з проблемою вовни, яка поширюється по будинку зі швидкістю світла. На щастя, цю неприємність легко
Ефективні поради з підвищення витривалості в бігу
Весна — найкраща пора зайнятися спортом. А найдоступніший вид спорту — біг. Він допоможе не тільки підтягти фігуру, але і зміцнити здоров'я. Тільки от що робити, якщо ви
Як оновити драйвера на Windows
Як оновити драйвера на Windows
Як оновити драйвера на Windows
23.06.19 Новинки техніки
© Vladimir Sukhachev/IStock Драйвер – це програмне забезпечення, яке дозволяє операційній системі взаємодіяти з різними пристроями. Наприклад, без встановлених
8 простих порад, як підвищити власну самооцінку
© Poike/iStock Багато людей ставляться до себе надто упереджено, самостійно записуючи себе в ряди невдах. Ця психологічна проблема може виникнути з різних причин.
Як зупинити випадіння волосся: домашні методи
©Element5 Digital/Pexels Випадання волосся – дуже поширена проблема, з якою стикається практично кожна людина. Це відбувається з різних причин, серед яких стрес, хвороби,
6 частих дитячих хвороб, про які мало говорять
© HealthPrep Багато молоді батьки почуваються винними, коли у дитини з'являються проблеми зі здоров'ям, які помилково пов'язують з поганою гігієною. Але насправді