Основні і важливі причини, чому варто перестати користуватися Facebook
10.03.2019 567 0 newsdaily.org.ua

Основні і важливі причини, чому варто перестати користуватися Facebook

В закладки

Основні і важливі причини, чому варто перестати користуватися Facebook

© dolphfyn/iStock

Facebook – найпопулярніша соціальна мережа на планеті, яку щодня відвідують мільярди користувачів. Тим не менше, існують десятки причин, чому вам варто покинути її назавжди. І мова навіть не про тотальної залежності від інтернету. Видання Appledystopia зібрало основні причини, чому варто перестати користуватися Facebook прямо зараз.

Вміст матеріалу

Чому варто перестати користуватися Facebook?

Facebook позиціонує себе в якості соцмережі, яка поважає приватність користувачів і стежить за дотриманням їхніх законних прав. Але насправді це не має нічого спільного з реальністю. На жаль, Facebook поступово перетворюється в дуже небезпечне місце.

Facebook порушує приватність

Основна бізнес-модель Facebook – це порушення конфіденційності користувачів. Така стратегія дозволяє заробляти мільярди доларів. Хоча послуги соцмережі абсолютно безкоштовні, вона заробляє на продажу ваших особистих даних. Кожне ваше дію фіксується і заноситься в особову справу. В результаті цей документ продається рекламодавцям, які готові платити за таку інформацію величезні гроші.

Крім цього, як з'ясувалося після скандалу з Cambridge Analytica, Facebook ще й дає можливість збирати інформацію про користувачів стороннім розробникам. Також не секрет, що соціальні мережі активно використовуються спецслужбами для відстеження підозрюваних. В цьому немає нічого поганого, але в багатьох країнах Facebook став базою даних для переслідувань з політичних ознаках. А ще ви повинні бути готові до того, що ваш роботодавець регулярно вивчає соцмережі в пошуках компромату на співробітників.

© Ravi_Goel/iStock

Facebook намагається замінити інтернет

Facebook навіть не приховує своїх немереный замінити собою інтернет. І компанія Марка Цукерберга домоглася певних успіхів у цьому напрямку. Справа в тому, що навіть великий бізнес поступово відмовляється від власних веб-сайтів. Тепер набагато вигідніше мати активним спільнотою в Facebook.

Але компанії не замислюються над тим, що особисті дані клієнтів знаходяться в небезпеці. Це дуже неприємна тенденція, адже ситуація дійсно нагадує спробу монополізувати інтернет.

Facebook – поганий джерело новин

Facebook настільки асоціюється в користувачів з фальшивими новинами, що багато хто воліє називати його «фейкбук». Тим не менш мільярди людей як і раніше використовують соціальну мережу в якості основного джерела інформації. На жаль, Facebook не робить ніяких дій, щоб очистити стрічки користувачів від відверто брехливих матеріалів.

А ще далеко не всі люди можуть відрізнити рекламу від цієї новини. Це створює сприятливе середовище для політичних маніпуляцій. Багато хто з діючих сьогодні політиків отримали владу завдяки маніпуляцій суспільною думкою в Facebook.

© mrgao/iStock

Facebook – це дуже вороже середовище

Цькування в інтернеті є однією з головних проблем в 21 столітті. Але найгірше те, що Facebook дозволяє перетворити знущання над підлітком в школі в міжнародну кампанію цькування. Цю проблему не можна ігнорувати, адже ми знаємо тисячі історії, які закінчувалися самогубствами.

Наприклад, відомий музикант Кіт Емерсон наклав на себе руки через знущання в соціальній мережі, які тривали впродовж кількох років. Кожен користувач може стати жертвою вірусної цькування, тому Facebook – це дуже небезпечне місце.

Facebook відбирає занадто багато часу

Щодня кожен з нас витрачає на Facebook та інші соціальні мережі по кілька годин свого життя. Проблема полягає в тому, що 90% з цього часу витрачається даремно. Наприклад, постарайтеся пригадати, яку корисну інформацію ви почерпнули з Facebook вчора. А тепер перевірте додаток Цифрове благополуччя на своєму смартфоні, щоб дізнатися, скільки часу ви витратили на соцмережу.

А адже ви могли використовувати цей час для чогось більш цікавого і корисного. Навіть відеоігри і перегляд серіалів принесуть більше задоволення і користі, ніж нескінченне гортання фіда в соціальних мережах.

© Tzogia Kappatou/iStock

Марк Цукерберг, ймовірно, соціопат

Социопатия, можливо, є одним з найбільш поширених психологічних станів. Згідно з дослідженням Гарвардського університету, приблизно 4% населення схильні социопатии. Це 1 людина з 25. Швидше за все, вам доводиться спілкуватися з такими людьми щодня.

Насправді соціопата досить легко розпізнати, навіть якщо ви не дуже знайомі з психологією. Зазвичай вони стають диктаторами, корумпованими політиками або поліцейськими, нестерпними керівниками і, ймовірно, засновниками соціальних мереж. Звичайно, ми не можемо стверджувати, що Марк Цукерберг є соціопатом, але на це вказує занадто багато ознак.

Почнемо з того, що існує багато свідчень про те, що Цукерберг поцупив ідею створення Facebook у близнюків Уинклвосс. Схильність до крадіжки ідей – це один з ключових аспектів социопатии. Також дуже характерно, що Марк активно скуповує нерухомість в Пало-Альто, щоб захистити себе від суспільства. Крім цього, він побудував величезну стіну навколо свого гавайського маєтку. Цукерберг всіляко прагне до конфіденційності, але він не робить нічого, щоб забезпечити приватність користувачів Facebook.

Розробники не використовують Facebook

Можливо, це вас здивує, але переважна більшість розробників програмного забезпечення давно покинули Facebook. Справа в тому, що ці люди добре обізнані про те, як працює соціальна мережа. Якщо ви запитаєте будь-якого розробника, чому варто перестати користуватися Facebook, то, швидше за все, почуєте, що сервіс обходиться занадто дорого.

Facebook насправді не є безкоштовним. Просто користувачі розплачуватися не грошима, а чимось більш цінним – своїми особистими даними. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні величезною бібліотекою персональних даних мільярдів людей, то швидко зможете перетворити її в мільярди доларів.

© scanrail/iStock

Facebook приречений на провал

Інвестори вкладають у розвиток Facebook величезні гроші, оскільки вважають, що майбутнє за технологіями. Це дійсно так, але дуже ймовірно, що в цьому майбутньому немає місця для Facebook. Справа в тому, що соціальна мережа поступово перетворюється на величезного неповороткого монстра, який просто не в змозі реагувати на нові виклики. Щоб пояснити, настільки Facebook неповороткий, досить згадати, що на видалення неприйнятних публікацій йде 24 години.

Немає жодних сумнівів, що у Facebook буде з'являтися все більше конкурентів, які зможуть набагато швидше впроваджувати нові затребувані функції. Дуже схоже, що у своєму сьогоднішньому стані найбільша соціальна мережа просто не може продовжувати розвиток. Ймовірно, Facebook досяг свого піку, після якого відбудеться повільне, але необоротне падіння.

Facebook запустив функцію, яка дозволяє дивитися відеоролики декільком користувачам разом
© FirmBee/Pixabay Соціальна мережа Facebook офіційно запустила довгоочікувану нову функцію Watch Party для всіх користувачів. Вона дозволяє організовувати спільний
Facebook планує випустити власний сайт знайомств
© coffeekai/iStock Соціальна мережа Facebook давно анонсувала запуск власного сервісу знайомств. І ось нещодавно плани Марка Цукерберга почали втілюватися в життя.
Facebook і Messenger: що нового представили популярні платформи
© freestocks.org/Pexels Соціальна мережа Facebook випустила велике оновлення Messenger, повністю переосмисливши дизайн додатка. Крім цього, компанія анонсувала
Facebook дозволить видаляти повідомлення в перші 10 хвилин після відправлення
© coffeekai/IStock Останнім часом соціальна мережа Facebook активно розвивається, обростаючи новими корисними функціями. Не так давно вийшло велике оновлення Messenger,
Як створити акаунт на Facebook, якщо потрібна друга сторінка
© freestocks.org/Pexels Аккаунт в Facebook – це вже необхідність, адже соціальна мережа нараховує більше 2 мільярдів активних користувачів. Сервіс є не тільки свого роду
Як перестати користуватися Facebook: відмінні альтернативи для всіх складових соціальної мережі
© Wachiwit/IStock За останні кілька місяців соціальна мережа Facebook зазнала серйозні репутаційні втрати. Пов'язано це з низкою різних скандалів. Соцмережа звинуватили в