10 найбільш популярних оболонок робочого столу для Linux
01.03.2019 813 0 newsdaily.org.ua

10 найбільш популярних оболонок робочого столу для Linux

В закладки

10 найбільш популярних оболонок робочого столу для Linux

© TimArbaev/iStock

Одним з головних переваг ос Linux є можливість встановлювати численні графічні оболонки. На жаль, Windows і Mac OS в цьому плані дуже обмежені. Оболонки для Linux дозволяють створити найбільш комфортну робочу середу саме для себе. Видання Tecmint склало рейтинг найбільш популярних оболонок, які обов'язково варто протестувати всім шанувальникам цієї операційної системи.

Вміст матеріалу

Кращі графічні оболонки для Linux

Якщо ви хочете зробити своє робоче простір більш комфортним і персоналізованих, то протестуйте кілька з цих графічних оболонок. Безумовно, якась з них вас повністю влаштує.

1. GNOME 3 Desktop

© tecmint.com

GNOME – найпопулярніша на сьогодні оболонка для Linux. Вона повністю безкоштовна, інтуїтивно зрозуміла, але дійсно багатофункціональна. Крім цього, GNOME – це проект з відкритим вихідним кодом. Мабуть, головною перевагою оболонки є те, що їй зможе без проблем користуватися навіть непідготовлений користувач, який звик до Windows або Mac OS.

Особливості:

 • Використовує Metacity в якості віконного менеджера за замовчуванням
 • Поставляється з Nautilus в якості файлового менеджера за замовчуванням
 • Підтримує сповіщення на робочому столі

2. KDE Plasma 5

© tecmint.com

KDE – ще одна досить популярна оболонка, яка дає користувачам повний контроль над всім, що відбувається на робочому столі комп'ютера. П'ята версія оболонки обзавелася кількома новими корисними функціями. Також розробники виправили безліч помилок, які були присутні в попередніх виданнях.

Особливості:

 • Файловий менеджер Dolphin
 • Менеджер вікон Kwin
 • Повністю перероблена область повідомлень
 • Покращена продуктивність для слабких ПК

3. Cinnamon Desktop

© tecmint.com

Cinnamon являє собою компіляцію декількох проектів під Linux, в тому числі і вищезгаданого GNOME. В результаті вийшла добротна оболонка з безліччю додаткових функцій. Тим не менш Cinnamon має деякі проблеми зі стабільністю, тому не є кращим вибором для новачків.

Особливості:

 • Файловий менеджер Nemo
 • Віконний менеджер Muffin
 • Диспетчер MDM

4. MATE Desktop

© tecmint.com

MATE – інтуїтивно зрозуміла і візуально приваблива робоче середовище, яка побудована на основі GNOME 2. Графічна оболонка працює не тільки в Linux, але і багатьох інших Unix-подібних системах. Поширюється MATE з деякими вбудованими додатками, наприклад, з файловим менеджером Caja і текстовим редактором Pluma.

5. Unity Desktop

© tecmint.com

Оболонку Unity Desktop створили ті розробники, які в свій час працювали над самим популярним дистрибутивом Ubuntu Linux. Варто відзначити, що Unity використовує бібліотеки GNOME, тому оболонки дійсно дуже схожі між собою. Тим не менше це самостійний проект, який постійно розвивається.

Особливості:

 • Менеджер вікон Compiz
 • Файловий менеджер Nautilus
 • Інструмент для офлайн та онлайн пошуку Scope

6. Xfce Desktop

© tecmint.com

Xfce – ще один проект з відкритим вихідним кодом, який працює практично у всіх Unix-подібних системах. Головною перевагою цієї оболонки є те, що вона зовсім невимоглива до залозу, тому відмінно працює навіть на дуже слабких комп'ютерах. Тим не менш вона володіє відмінним функціоналом і цілком непогано виглядає.

Особливості:

 • Менеджер вікон Xfwm
 • Файловий менеджер Thunar
 • Вбудований менеджер робочого столу для налаштування фонового зображення і іконок додатків

7. LXQt Desktop

© tecmint.com

LXQt – ще одна абсолютно безкоштовно оболонка для Linux з відкритим вихідним кодом. Розробники позиціонують свій проект в якості рішення для хмарних серверів і слабких машин, оскільки оболонка дуже економно витрачає системні ресурси.

Особливості:

 • Файловий менеджер pcmanfm-qt
 • Емулятор терміналу lxterminal
 • Підтримка програмування сполучень клавіш
 • Підтримка режиму енергозбереження

8. Pantheon Desktop

© tecmint.com

Pantheon – дуже проста і надійна робоча середовище, яка відмінно підійде для новачків. Проект виконаний в мінімалістичному дизайні, тому на робочому столі немає нічого зайвого. З іншого боку, досвідчені користувачі навряд чи будуть задоволені функціоналом оболонки. Відмінний варіант для тих, хто тільки знайомиться з Linux.

9. Deepin Desktop Environment

© tecmint.com

Deepin Desktop Environment – ще одна оболонка для Linux з мінімалістичним дизайном, розроблена творцями Deepin OS. Проект оптимізований для різних дистрибутивів, включаючи Arch Linux, Ubuntu, Manjaro і багато інших. Мабуть, Deepin Desktop Environment витримує ідеальний баланс між функціональністю і стабільністю.

10. Enlightenment Desktop

© tecmint.com

Спочатку Enlightenment розроблялася в якості звичайного віконного менеджера, але згодом переросла в повноцінну самостійну графічну оболонку. Крім цього, в рамках проекту ведеться робота над оболонками для мобільних і навіть телевізійних платформ. Функціонально Enlightenment поки поступається конкурентам, але проект продовжує активно розвиватися.

Huawei розробляє нову операційну систему для своїх смартфонів
© A4-Nieuws/Flickr Китайська компанія Huawei офіційно підтвердила, що веде розробку власної операційної системи. У перспективі технологічний гігант планує відмовитися
3 способи, як зберегти відео з Facebook
Hipster lifestyle and Creative workspace - Girl in jeans working on the laptop computer assisted by her cat on the wooden floor. vintage film color effect and retro
4 VPN-додатки для ігор
4 VPN-додатки для ігор
4 VPN-додатки для ігор
22.06.19 Новинки техніки
© Jamie McInall/Pexels Використання віртуальної приватної мережі або VPN-додатки для ігор може здатися контрпродуктивним з першого погляду. Все, що може вплинути на час
Топ-5 дієт, які можна спробувати в 2018 році
© Kaboompics .com Видання U. S. News & World Report склало щорічний рейтинг найбільш популярних дієт в цьому році. Група експертів у 40 раціонах харчування (дієти)
Як дзвонити безкоштовно в будь-яку точку світу: добірка корисних сайтів
©Pixabay Хочете дізнатися, як дзвонити безкоштовно в будь-яку точку світу? Для цього вам знадобиться всього лише комп'ютер, навушники і мікрофон. А наша добірка сайтів
Як зробити скріншот на різних моделях смартфона і ноутбука
© redplus2307/IStock Існує безліч причин, чому вам може знадобитися знімок екрану вашого смартфона або ноутбука. Наприклад, ймовірно, вам потрібно зберегти текст